12 kal. padrunite rõhu küsimus

2006. aasta teemad
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

12 kal. padrunite rõhu küsimus

Postitus Postitas baddmann »

Tõusetunud on selline küsimus:

Nimelt ostsin hiljuti Itaalia päritolu (mingi Palla oli nimeks, tootja B & P vist) kuulipadruneid 12 kal. Ei ole magnum, ei ole ka nn semi-magnum, vähemalt karbi ega kesta peale ei ole seda kirja pandud. Ja kesta pikkus ei oleks ka probleem, kuna relval on pikad padrunipesad.

Kuid tähelepanematu nagu ma vahel olen, alles kodus avastasin, et ilusas selges inglise keeles on karbile kirjutatud relvalt nõutav rõhutaluvus - kuna karp ei ole hetkel käepärast, siis oletame, et see oli kuskil umbestäpselt 1200 (hmm.....ee...äää.....mingit ühikut?). Sellest saan ma loomulikult aru, et kui relv (Iž 27M-1C) ei ole sellisele rõhule katsetatud, siis ei tohi padrunite tootja arvates neid padruneid sellises relvas kasutada. Kuid olles uurinud ja puurinud vähest minul kodus olevat kirjandust, sain targemaks ainult selle võrra, et tegelikkuses katsetatakse relvi ikka mõnevõrra suurema rõhuga, kui see, mis relvale passi ja rauaplokile märgitakse. Niisiis - kes on kasutanud B&P Palla kuulipadruneid oma uuemat vene päritolu 12 kal. kaheraudses, andke märku kui viitsite.

Ning kuna minu küsimus langeb valdkonda "ärge seda ise kodus järele proovige" siis võib vastata ka privaatsõnumiga. Ei soovi et keegi leiaks, et teda julgustati järele proovima selgesõnaliselt laskemoona ja relva tootja poolt keelatud tegevusi. Ettevaatus ennekõike!

B.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Clever-Mirage moonal (samuti mittemagnum) on enamasti peale löödud kiri "Max 1060 Bar" (vist oli ikka ...60, igaljuhul 1000 ja 1100 Baari ehk siis atmosfääri vahel). Kui uurisin targemate meeste käest, kas nende paukudega ka IZH 58-st (millel kiri "Do 750 ATM") lasta võib, sain vastuseks, et ei tee nad midagi hullu.
Seletus oli umbes selline, et püssil olev "Do 750 ATM" tähendab padruni maksimaalset rõhku ja padrunil olev "Max 1060 Bar" tähendab püssi katsetamise rõhku. Kuna padrun ise tekitab väiksemat rõhku ja püss on tegelikult katsetatud kõrgema rõhuga, siis pidadagi kõik korras olema.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Re: 12 kal. padrunite rõhu küsimus

Postitus Postitas pri:t »

baddmann kirjutas:Niisiis - kes on kasutanud B&P Palla kuulipadruneid oma uuemat vene päritolu 12 kal. kaheraudses, andke märku kui viitsite.
B.


Proovinud-ja ei juhtunud mitte midagi. Sai kah alguses mõeldud, et ei tea mis teeb, aga nii nagu mosse kirjutas nii ka olema peaks.(ps. antud kuul jooksis väga hästi täistšokist)
Mine metsa!! ;)
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Olen seda ka varem õelnud, et kui püss lõhki ei lähe, ei tähenda see seda ,et kõik on hästi. Igasugused vägistamised relvade juures on vastunäidustatud. Et mõni hull end lausa kohe ära ei tapa , ongi neile antud kaunis suur tugevusvaru. Kui koormata relva järjekindlalt üle, avastad üks päev et relv loobib tiirus. Siis algab lõputu mahamüümisete ahel.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Õige, Siili. Aga ma ise tegelikult mõtlesingi, et kas pean nüüd sellest konkreetsest karbist kuidagi lahti saama ilma laskmata, või võin nad siiski ära kasutada ilma suuremat riski võtmata. Pikemaajaliselt ei ole siiski plaanis sellist ülekoormust raudadele anda.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Müü või kingi sõbrale, kellel on vastav relv. Kui viitsid, võid ka lahti võtta ja ümber laadida.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Ma arvan,et karbi ära laskmisega ei juhtu küll püssiga midagi.Ise proovisin RC 4 pallat sellel oli peal 1050 bar,oli kole kõva pauk küll ja kiskus vasakule.Ei ole leidnud veel omale õiget kuuli.Omal ka IZ 27 EMM-1c
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Kas siis 1000Bar. moonaga lasta relvast millel peal oletame 700Bar. siis see liigne "pigistamine"? Kas siis tõesti muutub relva kõlblikkus nii oluliselt ja kui tihedalt siis laskmine nö. kahjulik oleks?
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Noh see on umbes nii,et millest sa kiiremini purju jääd,kas juues samas koguses lahjat õlut või veini.Sedasi ka sinu relv käitub,ühel hetkel hakkab tuigerdama,mööda laskma. :lol:
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Et asi oleks selgem. Käige tiirus ära normaalpaukudega. Testige relva üks raud toe pealt ära- tulemus ilusti kirja. Nüüd kihutage oma magnumid samast rauast läbi ja võrrelga uuesti normaalpaukudega. NB olgu keegi veel, kes parameedikud välja kutsub kui tarvis on. Selliseid katseid tegin ma 12 aastaselt, jäljed tänaseni näos.
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

Postitus Postitas harrastaja »

see viimane lause kutsus kohe kõiki üles laskemoonakatsetustele... :?
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
setu
Postitusi: 4
Liitunud: T Mai 04, 2004 8:05 pm

Postitus Postitas setu »

Oskab keegi lisada mitu Bar´i on normaalpauk.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Mind hakkas selline küsimus vaevama,kas lääne päritolu püssidel on lubatud max rõhk suurem kui vene püssidel või mitte.Mul endal on Iž 27-EM-1c magnum relv,püssil kiri 90 MPa,aga poes palju moona müügil millel numbrid hoopis suuremad,näiteks RC4 palla 1060 bar,eile nägin nr.9 haavli pauku millel peal 1370 bar.Mis relva tarbeks siis sellist moona tehakse,enda püssi ei taha küll pidevalt sellise moonaga piinata.Omal küll magnum püss,aga magnum pauku pole veel proovinudki,kui mini magnumil sellised surved,siis palju päris magnumil surve olla võib.Ma küll ei tahaks uskuda,et palju suurem,kes teab võiks teada anda.
laffaa
Postitusi: 31
Liitunud: N Jaan 06, 2005 5:34 pm

Postitus Postitas laffaa »

mustlesk kirjutas:Mind hakkas selline küsimus vaevama,kas lääne päritolu püssidel on lubatud max rõhk suurem kui vene püssidel või mitte.Mul endal on Iž 27-EM-1c magnum relv,püssil kiri 90 MPa,aga poes palju moona müügil millel numbrid hoopis suuremad,näiteks RC4 palla 1060 bar,eile nägin nr.9 haavli pauku millel peal 1370 bar.Mis relva tarbeks siis sellist moona tehakse,enda püssi ei taha küll pidevalt sellise moonaga piinata.Omal küll magnum püss,aga magnum pauku pole veel proovinudki,kui mini magnumil sellised surved,siis palju päris magnumil surve olla võib.Ma küll ei tahaks uskuda,et palju suurem,kes teab võiks teada anda.
:o Nägin padrunit millel oli 42g
haavlilaeng, see vist liig mis liig.
koopaorav
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: 12 kal. padrunite rõhu küsimus

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

baddmann kirjutas:Tõusetunud on selline küsimus:

Nimelt ostsin hiljuti Itaalia päritolu (mingi Palla oli nimeks, tootja B & P vist) kuulipadruneid 12 kal. Ei ole magnum, ei ole ka nn semi-magnum, vähemalt karbi ega kesta peale ei ole seda kirja pandud. Ja kesta pikkus ei oleks ka probleem, kuna relval on pikad padrunipesad.


See PALLA, (tootja on RC ja kvaliteediklass on üsna RC 4 tuuri...) jookseb minu silindertšokiga Benellist lausa imelise täpsusega. Sai enne jahti natuke proovitud. Kuna ma tean kes seda kuuli kasutavad võin varsti öelda, kuidas metssigade peal "töötab". Hau! :roll: :oops: 8) :lol:
Vasta