Jahipäevikud Vibukytiorus

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas Mägilanna »

Hei! Kuna mina ilmselgelt liigitun "noorte ja roheliste" alla, siis võib-olla pakub kellelegi huvi lugeda minu mõtteid seoses jahipidamisega :)
http://vibukytiorg.blogspot.com/2012/08 ... vol-1.html
http://vibukytiorg.blogspot.com/2013/01 ... ol-ii.html
http://vibukytiorg.blogspot.com/2013/01 ... vol-3.html
Ja eks ma jõudumööda kirjuta neid juurde :)
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Tubli ,väga armas lugemine! Eriti meeldis mõttekäik kits vs hiir! :)
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas H:Owl »

Väga küpsed ja intelligentsed arutlused jahi olemuse üle. Sobiksid hästi nii jahieetika teemasse kui ka filosoofia puiesteele. (y) (y) (y)
Kui kõik tulevased vibuga küttijad sellised eetilised ja moraalsed standardid omaks võtavad, võiks vibujahti toetada küll.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas aadu kadakas »

Väga ehedad ning samas sügavalt personaalsed arutlused jahimeheks olemiseks ning loodusega ühte elamisel läbi jahinduse.
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Lugesin......
Oleksin pidanud seda eile, enne mõttekoja koosolekule tulemist tegema.
Ilusti kirjapandud väärtushinnangud (y)
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas Mägilanna »

Kuna Postimehe arvamuslehel avaldati eelmine nädal minu jaoks üllatava sisuga lugu vibujahist, siis kirjutasin sellest ka oma blogis:
http://vibukytiorg.blogspot.com/2013/02 ... ahist.html
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas aadu kadakas »

"Noored ja rohelised" on vibujahi temaatikas väga oluline koht just ka seetõttu, et nagu eestvedajadki ilmselt aru saavad - tõsiseks tööks peaks minema peale vibujahi legaliseerimist (juhul, kui...loodame siiski) ning ennekõike just noorte hulgas. Need ühed või teised hirmud pole väga laest võetud, vaid tulenevad paljus meie ühiskonnaliikmete küpsusest. Ja siin pole ka statistilised andmed mujalt maailmast suureks abiks. Ilmselt inimesi ju keegi ei võta vaevaks ümber kasvatada, kuid konkreetne õpe koos järelkontrolliga oleks kindlasti prioriteetne.
Kui jätta kõrvale jahis kasutatav "staff" ning mõelda, kui paljudel noortel (miks mitte ka laias laastus kõigil) üldse jätkub kannatust varitseda/hiilida looma nii, et vahemaa oleks 15-25 m.?
Kunagi skaudijuhina tegime poistega võistluse, et kes suudab hiilida pimedas metsas kõige lähemale ühele jorsile, kes teraselt olukorda kontrollib. Tulemused olid nõrgad, ehkki paar selli suutsid umbes 10-15m peale saada.
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas Mägilanna »

Täiesti nõus, et vibujaht ei sobi kõigile :) Uut põlvkonda tuleb igal juhul kasvatada ja harida - olen tänulik Jaak Volmeriga, kelle toetusel Tartu noorjahimehed on kursuse jooksul osa saanud ka vibujahi teemast - , kuid vibujaht jääb ilmselt ikka sellise igas mõttes "küpsema" jahimehe pärusmaaks, sest kiire lahenduse soovijatel on lihtsamaid mooduseid.
Aga noorte teemal veel üks fakt, mida ma meelsasti kasutan- nimelt Soomes on mureks olnud noorte jahimeeste pealekasv ning mõned aastad tagasi soetati jahisektsioonide juurde Genesis plokkvibud kavala plaaniga, loogika järgmine: noortele meeldib vibulaskmine, meil on vibud ja kui nad juba meie juures vibu lasevad, siis räägiks neile jahist ka ja mitte ainult vibujahist :D :D
Isegi kui me Eestis vibujahti ei legaliseeri, on mõistlik pakkuda meie jahimeestele adekvaatset infot ja teadmisi vibujahi alal, et mõne (minu jaoks lausa kriminaalse) youtube klipi põhjal ei hakataks üldistusi tegema ja tarkust omandama. Sest samas on Soome meil kohe kõrval, kuhu jahti minna ja loodetavast ka Läti Seim teeb lähiajal oma otsuse :)
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas Mägilanna »

http://vibukytiorg.blogspot.com/2013/03 ... vaade.html püüdsin ühte jahiaastat postitusse ära mahutada :)
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas kaliiber »

Kui tagasihoidlikult ja viisakalt väljenduda, siis puhas BS.
Kuigi elukutseline poliitik (ühe vahva erakonna maakonnaorganisatsiooni juht) suudab mõned pudeli otsa komistanud või vanadusest/traumadest tingitud psüühiliste eripäradega jahimehed pehkmeks teha, siis julgen ülejäänud jahimeeste nimel öelda, et seda vibu-jura võiks siin foorumis vähem olla.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas sammal.habe »

Leidsin Mägilanna viimati viidatud blogipostitusest pigem mõnusat lugemist jahimeheks saamise kogemustest.
Tea, kas vibuvihkamine varjutab nägemist?
Minu nimel anonüümne "kaliiber" nüüd küll ei esine, kui väidab et "seda vibu-jura võiks siin foorumis vähem olla".
Vaba maa, vaba arvamusplats. Miks mitte - kui jäädakse korrektse ja viisaka eneseväljendamise juurde.
Edu mägilannale, lobeda sulega ja laheda keelekasutusega jahipublitsisti on eesti jahindusmaastikule kindlasti vaja.
kaliiber kirjutas:Kui tagasihoidlikult ja viisakalt väljenduda, siis puhas BS.
Kuigi elukutseline poliitik (ühe vahva erakonna maakonnaorganisatsiooni juht) suudab mõned pudeli otsa komistanud või vanadusest/traumadest tingitud psüühiliste eripäradega jahimehed pehkmeks teha, siis julgen ülejäänud jahimeeste nimel öelda, et seda vibu-jura võiks siin foorumis vähem olla.
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas H:Owl »

Ei tea, kas suudab kaliiber mind psüühiliselt eripäraseks diagnoosida telepaatia teel (mis oleks fenomenaalne) või elab ta oma kommentaariga välja oma tundeid "ühe vahva erakonna" aadressil (mis oleks isegi mõistetav, kuigi asjakohatu)?
Mõlemal juhul julgen mina ülejäänud jahimeeste nimel öelda, et kellelgi meist on ilmseid vajakajäämisi sotsiaalsetes vilumustes.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas puugi »

Ma usun ka ,et ega need vibu teemad kedagi ei häiri.Pealegi avastasin,et kaks tuttavat on usinasti treenimas ja just vibuga.
Arvukatest jahimeestest keda tunnen ei ole ka keegi mingit pimedat viha välja näidanud.Selge on see,et vibuga küttimine ei ole mingi nõrgukeste pärusmaa. (b)
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas Mägilanna »

Kaliiber - olgem ikka korrektsed oma väidetes :) - ma ei ole kunagi olnud ühegi poliitilise organisatsiooni maakondlik juht. Küll juhtisin ma Põlva linna-valla RE piirkondlikku organisatsiooni (Põlva PKO). Eks foorumikasutajad oskavad ka googeldada ning minu isik ei ole salastatud. Oli tore ja vahva kogemus Põlvas ning mul on hea meel, et üks meie peaeesmärkidest - ühendada Põlva linn ja vald on teostumas, mis näitab et hea ideed (y) saavad ellu viidud isegi opositsioonis olles (Põlvas võimul KE).
Hetkel olen juba pikemat aega ehk mitmendat aastat erakonna lihtliige - kilekotiga minu poole pöörduda ei maksa :D
Keda mu isiklik arvamus huvitab seoses uue seaduseelnõuga, siis olen täiesti nõus, et seal on suuri puudujääke ning toetan igati ja täiesti avalikult Mõttekoja ja Ain Aaviku tegemisi selles osas.

ja see oli vist Sõõrumaa, kes ütles - nii s*tt mees ma ka pole, et mul vaenlasi poleks! :D
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahipäevikud Vibukytiorus

Postitus Postitas Pauli »

Mul on kaliibri pärast hea meel - vähemalt maks on inimesel korras. Ega muidu foorumist eemal oldud aja jooksul nii palju sappi poleks suutnud koguda :D

Aga enda pärast hakkas must mure hinge rusuma - psüühilised eripärad on ilmselged, kui ainult suudaks meenutada, on nad pudelist, vanadusest või traumadest. No mitte ei mäleta, teeb ju murelikuks?
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta