Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas lellopoiss »

Tere!
See siin on kõigest minu mõte ja arvamus, kui arvate, et mõttetu teema siis pange lukku ja kustutage ära.
Aga, lugesin siin kuskil, et proovite võidelda selle eest, et saaks eestis kasutusele võtta vibu jahipidamises.
Minul tekkis aga möte, et ameerikas ja inglismaal on õhkrelv kasutusel siukeste jahiulukite jaoks nagu (jänes, metstuvi, vares..jne ja ka vastavalt õhkrelva suurusele ka suuremad ulukid).
Kas tasuks sellist teemad arendada, et vb oleks tulevikus meil ka õhkrelv kasutusel( teatud jahiulukite jaoks).
Õhkrelva võimsus võiks alata 27 joulist.

Kommenteerige mis tahate, sõimake või andke oma arvamus selle kohapealt.


___________________
Nuga terita enne jahti.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas puugi »

Vibuga on vaja enne maha saada,siis õhukaga aega askeldada. :D
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas lellopoiss »

Sellekohapealt olen sinuga 100% nõus :) tegin teema kuna tahan teada mida kaasfoorumlased asjast arvavad :D

___________________
Nuga terita enne jahti.
kakk
Postitusi: 66
Liitunud: K Jaan 19, 2011 10:04 pm

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas kakk »

Mingilmääral on asjal isegi iva, aga isiklikult arvan, et jänes jääks mängust välja linnud aga küll vares, tuvi jne.. vähemalt kaliibriga .117(4.5mm)
Aga kaliibri .20(5mm) läheb juba relvaluba vaja ja sellega saaks juba jänese ka maha mingi probleemita.
(minuarvamus)
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas lellopoiss »

Jah, jänes on rohkem niisama näide siin teist ju hetkel suhteliselt vähe. Aga need varesed ja tuvid..jne nendele oleks (.117) paras.

___________________
Nuga terita enne jahti.
Viimati muutis lellopoiss, K Veebr 06, 2013 11:11 pm, muudetud 1 kord kokku.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas kirp »

eks ta sõltu kuuli energiast, tulirelvast lükkab laengu samuti välja gaas. Ja jalgratast ei tule ju leiutada, õhupüss mitmel pool jahirelvaks. Kuhu kiputakse jõudma on hästi näha ameeriklaste selle asja netilehel:
http://www.americanairgunhunter.com/big ... llery.html

Siiski arva, et selline tegevus jääb ka vastava seaduse olemasolul marginaalseks,eriliste fanattide pärusmaaks. 4,5mm lubamise vastasuse üheks argumendiks on kindlasti ka relva vabalt kättesaadavus, mis võib kehutada jahipiletita noorukite ja laste horde kontrollimatult igasugu elavat ja liigutavat prõmmima.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas kakuke »

Ei tasu unustada, et õhkrelv on puhtalt torkeaugu tekitaja, aga kiireks surmamiseks on vahest enamat vaja. Sealt ka minu mõte, et alati ei piisa ka ääretulepadrunist.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas lellopoiss »

To kakuke: oleneb millist cal täpsemalt mötled : )
Jah eks to 4.5 mm ole liiga vabalt müügis küll, siis tuleks lihtsalt (.117) mängust välja jätta :) :?:

___________________
Nuga terita enne jahti.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas kakuke »

Võimalik, et ma ei tea suurt midagi õhkrelvadest, aga kas nende puhul on kastusele võetud avanevad poolmantelkuulid? Minu meelest ei erine üks tavaline tinaplönn millegi poolest täiskaliibrilise vintrelva täismanelkuulist, mis ka vaid augu looma sisse torkab, ei enamat.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas Räven »

Lombi taga igasugu vidinad kasutusel: http://www.youtube.com/watch?v=1tfKXfUv ... re=related
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas H:Owl »

kakuke kirjutas:
Minu meelest ei erine üks tavaline tinaplönn millegi poolest täiskaliibrilise vintrelva täismanelkuulist, mis ka vaid augu looma sisse torkab, ei enamat.

Asja lähemalt vaadates pole olemas sellist asja nagu "üks tavaline tinaplönn". Nn "tinakuulid" (ja mitte ainult õhupüssi omad) on erinevatest sulamitest ja erineva kujuga, erinevalt deformeeruvad kuulid. Täismantelkuul, erinevalt eelmainitutest, looma tabades oluliselt ei deformeeru ja seepärast " vaid augu looma sisse torkab".
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas kirp »

Selles ameerika videos on antud ka kuuli ja lasu andmed. Rõhi 4000psi on tunduvalt väiksem kui tulirelvas, 430 gr (~28g) ja 860fps (~280m/s) on ühe kehvasti laetud jahipüssipadruni lask. Mina nii kehvaga siga, veel vähem suuremat elukat laskma ei läheks :? Ja see on superpüss tehnilises mõttes, tavalised 4,5 või 5,5mm on väga palju nõrgemad. Huvitav kui kõva paugu sihuke ülipüss ka teeb ja kui kaua vastu peab ja kui ohutu on (füüsikatunnist küll hulk aega mööda, aga rõhk gaasi säilituskambris peaks olema ka 4000psi - kui sihuke laiali lendab)?
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas lellopoiss »

Vot Räven tõi selle video näiteks mida mina plaanisin täna näiteks tuua :)
Kuule on neid jah igat sorti ja igat moodi toimivaid, ei ole jh ainult ühtemoodi tinaplönnid,
Kui videod lähemalt uurite siis näete ju kuidas kuul sea läbistab. :D

Tundub, et siit võib elav arutelu tulla.

___________________
Nuga terita enne jahti.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas TiitR »

lellopoiss kirjutas:Kui videod lähemalt uurite siis näete ju kuidas kuul sea läbistab. :D


Vaadates kuidas teised sead rahulikult edasi matsutasid, siis sellise relvaga võib õhtusest varitsusest kantslist ju lausa mitu neid "ära korjata"? :mrgreen:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Õhkrelva kasutuselevõtt jahis.

Postitus Postitas kakuke »

Selles mõttes muidugi pole vahet, et mis asja energiaga (suruõhu või püssirohuga) see kuul välja lennutatakse, peaasi, et oleks piisavalt energiat ja omadusi surmamiseks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta