Ilvese varitsemine

2005. aasta teemad
Suletud
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Ilvese varitsemine

Postitus Postitas mustlesk »

Küsimus targematele meestele,ise olen lugenud ja kuulnud,et ilves ei tule oma murtud saagi juurde enam tagasi,kas see peab paika.Leidsin paar päeva tagasi ilvese poolt mahamurtud kitse,asula serval lähimast majast 100 m kaugusel.Oli teine maha murdnud ja siis vedanud kitse umbes 50 meetrit eemale tiheda kuuse alla,pisut ka prahti peale kraapind.Söönud oli tagakintsust umbes kilo jagu.Nii,et kes teab täpsemalt,kas käib ilves tagasi või ei käi.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Ilvese varitsemine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

mustlesk kirjutas:Nii,et kes teab täpsemalt,kas käib ilves tagasi või ei käi.


Ühest vastust vaevalt keegi oskab anda ,eks see oleneb suuresti tema toidupaasist .Kui ikka älg majas .....,aga kitsesi peaks ju küllaga jätkuma.Kindla vastuse saad kui asja (varitsuse)käsile võtad,praegu kuu juba näitab ja anna meilegi teada ,kas tuli v ei.
Kivi kotti!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

kui kits on eelmisel päeval (ööl) murtud on üsna tõene et ilves tuleb kitse juurde tagasi,kui ilves kitse murrab veedab ta paar päeva selle läheduses,aga see pole muidugi kindel reegel,on aga kits mõned päevad varem murtud siis juba lootust vähem ehk nigu kult ütles käi paar õhtut passimas on asi selge.
243win
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Re: Ilvese varitsemine

Postitus Postitas Kolevoll »

mustlesk kirjutas:Küsimus targematele meestele,ise olen lugenud ja kuulnud,et ilves ei tule oma murtud saagi juurde enam tagasi,kas see peab paika.

See on pisike liialdus. Tuleb ikka tagasi küll, kuigi mitte alati. Mulle teadaolevalt kulus ühel ilvesel murtud kitse söömiseks nädal ja teisel, kes oli koos kahe kutsikaga, kolm ööpäeva.
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

no eks oleneb ka palju sa seal ümber ringi trampisid
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Re: Ilvese varitsemine

Postitus Postitas soobel »

Talve alguses oli mul selline kogemus.Ilves oli kitse maha murdnud ja
eemale tihnikusse lohistanud,söödud oli ainult natuke.Lohistasin kitse
100m eemale lagedama koha peale,kus paremini nugise jälgi näeks.
Kahe päeva pärast läksin vaatama ja ilves oli kitse uuesti tihnikusse
tagasi tirinud.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

Ilvesega selline jama, et ta ei suuda külmunud liha süüa .
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Millest see tuleb,et ei suuda?Kahjuks vedasid metskonna mehed kitse minema ja trampisid ümberringi kõik ära ,sellepärast ma ei läinud ka sinna enam passima.Järgmine kord olen targem.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

See on normaalne, et ilves püsib oma saagi juures, sest peab seda omaks kolm-neli päeva.
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas JUC »

Ajasin talvel ilvese jälgi. Ilves oli käinud kolmel kitse korjusel mis olid varem maha murtud ja ära söödudv(kährik. rebu, sead).
Suletud