Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Marekp »

Veix kirjutas:Kas keegi on midagi kasti kah saanud, mul endiselt ikaldus! Igat masti sööta proovinud, kohti vahetanud ja ei midagi.


Kas Sa mädamunaga oled proovinud?
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas svahi »

Käisin täna metsas, leidsin nugise jäljed. Hakkasin neid jälgi siis harutama, järsku vaatan, mingi pisike loom jookseb minu poole. Kui juba päris lähedal oli, sain aru, et nirk. Siis aga märkas mind ja läks kivi alla peitu, läksin sinna kivi juurde siis passima, et äkki näitab ennast veel. Käis sealt kivi alt piilumas, päris välja ei tulnud. Nii me seal siis peitust mängisime, oma kolmveerand tundi.
Manused
P2160008.JPG
P2160007.JPG
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

See "muna värk" on nüüdseks ainuke asi, mis mul veel katsetamata. Proovisin siin küll mune halvaks saada, ahju otsas, kuid nädalaga ei olnud veel tulemust! :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Et "muna" värk jah,no loen ja arvan,et kanamunaga tegu ikka,mitte enda omadega?
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Muide Veix,arvan,et koputa konti,kast ikka looma jaoks sul.et kus kasti hoiad?Metsloom ju nina järele elab,et nina toidab ja tunneb lõhna juba kaugelt ära,ka sellise mida sinu nina kunagi ei tunneks.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Kastid juba kuu aega metsas olnud, rauad olid kah uued, kuid keetsin need ennem metsa viimist veel kuuseokka leotisega läbi. Nüüdseks kastides käinud läbi linnud, searupskid, mesi, kopranõrega mätsisin kõik kokku, võõrast lõhna ei tohiks ju olla enam. Kaste olen tõstnud ringi kohtadessse, kus olen enim näinud nugise jälgi, aga ei toimi miski pärast. Muidugi piirkond kus ma püüan on kaua aega olnud nugiste elupaigaks, sest keegi pole püügiga siin aastaid tegelenud - loomad ehk liiga targaks saanud või vastupidi rumalad, et ei oska kastist toitu otsida :D (b)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Ma ise panin ka uued kastid metsa ja raudu ei keetnud ega midagi.Ja sain just uute kastidega 5 nugist jutti.Eriliselt hea koht oli see kus kunagi pole neid torgitud.Sulatasin veel fööniga mesiseid käjetükikesi kasti sisse ja puha.Samas on kõik nugised mul korralikult rasvased olnud ja imestan,et üldse kasti ronivad.Momendil jooksevad enamus pead laiali ringi ja toit huvi ei paku.Muidugi on palju oravaid ja jäneseid metsas kus neid kavaldada püüan.
metskurvits
Postitusi: 28
Liitunud: P Juul 08, 2012 8:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas metskurvits »

Seda teemat lugedes tekkis samuti huvi proovida kuidas need lõksud ikka töötavad. Sai ostetud rauad ja otsitud mõned just mitte kõige värskemad lauajupid. Kasti tegin nii, et ülevalt jäi lahti ja alla panin võrgu. Söödaks mõned sea rupskid. Kaks nädalat tagasi panin ühte metsa serva ülesse, kus varasemalt on nugise jälgi näha olnud. Eilsel kontrollkäigul oli esimene loom sees!
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sokk »

Veix kirjutas:Kastid juba kuu aega metsas olnud, rauad olid kah uued, kuid keetsin need ennem metsa viimist veel kuuseokka leotisega läbi. Nüüdseks kastides käinud läbi linnud, searupskid, mesi, kopranõrega mätsisin kõik kokku, võõrast lõhna ei tohiks ju olla enam. Kaste olen tõstnud ringi kohtadessse, kus olen enim näinud nugise jälgi, aga ei toimi miski pärast. Muidugi piirkond kus ma püüan on kaua aega olnud nugiste elupaigaks, sest keegi pole püügiga siin aastaid tegelenud - loomad ehk liiga targaks saanud või vastupidi rumalad, et ei oska kastist toitu otsida :D (b)

Äkki paned pildid ülesse ning asi saab selgegust, nii muidu nadi mõistatada, mis viga võiks olla. :wink:
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Püüan homsel kontrollkäigul mõne pildi teha ja üles riputada!
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sokk »

Kui tihti sa kontrollid?
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

sokk kirjutas:Kui tihti sa kontrollid?

Püüan iga päev tiiru ikka ära teha või on mu ikalduse põhjuseks liigne häirimine? Kui tihti oleks mõistlik kontrolli teostada?
Unustasin muidugi täna fotoka maha ja pilt tegemata jäi, aga kastid mul tehtud laudadest, võrk peal ja sööt võrgu küljes rippumas, rauad all piludes, pmt kasti alumise äärega tasa. "Sooviku" riputatud pilt, mille järgi need tegin - loodan et ta ei pahanda download/file.php?id=2179&t=1
Viimati muutis Veix, E Veebr 18, 2013 4:07 pm, muudetud 2 korda kokku.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Keera kast teist pidi-sööt võrgu peale ja rauad lahtiselt üles pilusse ja lume eest katteks mõned kuuse oksad kasti kohale.Vähemalt mul on sedasi ja saagi üle väga nuriseda ei saa.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Hmmm, peab katsetama - tänan väärt nõuande eest! (b)
Kui tihti oleks aga korntrollimas käija mõistlik?
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Mina käin kord nädalas,sügisepoole,kui soojem,siis nelja päeva tagant.Kui lõkse vähe võid ju tihedamini käia aga mitte alla 3-4 päeva.Ja inimese lõhna pärast pole vaja karta,see kaob mõne tunniga.
Vasta