Hakati menetlema

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
ürgmees
Postitusi: 69
Liitunud: R Juul 24, 2009 7:26 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas ürgmees »

Mul juhe koos!
Miks edastab MTÜ Eesti Erametsaliidu pressiteate riigile kuuluva SA Erametsakeskuse kommunikatsioonispetsialist? Juba nende jahikeeldude kampaaniate ajal olid toetavad viited SA kodukal ülal. Jabur, kui Keskkonnaministeeriumi hallatav SA, teeb sisuliselt Keskkonnaministeeriumit kahjustavat tegevust. Miks pole Keskkonnamisteeriumi poolt samasugust tuge pakutud EJS-ile või Aini loodud Mõttekojale? Varsti on küll tunne, et teeks ettepaneku, lisada orav suurulukite nimekirja. Neid raisku laseks juba puusalt ja hulgi.
JOOSU
Postitusi: 82
Liitunud: E Veebr 28, 2011 9:19 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas JOOSU »

:oops: Arvan et enne kuluvad puusaliigesed ära !Tuleb rauda taguda kuni see kuum on !
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Lugesin ajaviiteks Tõnis Kõivu plogi http://www.toniskoiv.ee/rahast-jahinduses/
kommentaare ja Tõnise vastuseid, uskuge mind uni läinud.
Soovitan kõigil need kommentaarid ja vastused läbi lugeda. :VS :VS :VS :VS :VS :VS :VS
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Ain Aavik »

Heiki Hepneri trummipõrin, kus puudutatud on ka probleemide algus. Selleks on jaht väljamaa külalistele ja sellest saadav tulu.

http://www.virumaateataja.ee/1163726/ko ... -moisaaeg/
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
alosi
Postitusi: 12
Liitunud: R Dets 01, 2006 9:59 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas alosi »

Jaanes Partsioja kirjutas:Lugesin ajaviiteks Tõnis Kõivu plogi http://www.toniskoiv.ee/rahast-jahinduses/
kommentaare ja Tõnise vastuseid, uskuge mind uni läinud.
Soovitan kõigil need kommentaarid ja vastused läbi lugeda. :VS :VS :VS :VS :VS :VS :VS


Tere,

Äkki keegi oskaks Tõnis Kõiv-le ettepneku/küsimuse koostada, et kuidas siis RMK hinnad tuleks, kui kaasneb a.la. iga põdra ostuloaga kohustus lasta N väikeulukit + kompenseeri mingi % kahju jne (peaks olema ta arvutustest kah puudujäänd osa).
Ise ei oska vist nii täpselt seda sõnastada, et ei tuleks keerutust jne.

A.
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas klem »

alosi kirjutas:
Jaanes Partsioja kirjutas:Lugesin ajaviiteks Tõnis Kõivu plogi http://www.toniskoiv.ee/rahast-jahinduses/
kommentaare ja Tõnise vastuseid, uskuge mind uni läinud.
Soovitan kõigil need kommentaarid ja vastused läbi lugeda. :VS :VS :VS :VS :VS :VS :VS


Äkki keegi oskaks Tõnis Kõiv-le ettepneku/küsimuse koostada, et kuidas siis RMK hinnad tuleks, kui kaasneb a.la. iga põdra ostuloaga kohustus lasta N väikeulukit + kompenseeri mingi % kahju jne.
Ise ei oska vist nii täpselt seda sõnastada, et ei tuleks keerutust jne.



Mis mõte sel küsimusel oleks? Küsija ei looda ju ometi, et hr Kõiv sellele pädevalt vastata oskaks? Ja ega isegi hr Andrus A. Kõiketeadja ei oskaks, hind kujuneb ju oksjonil.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Välek »

alosi kirjutas:Ise ei oska vist nii täpselt seda sõnastada, et ei tuleks keerutust jne.
Tunne end küsides täiesti vabalt. Vastuseid lugedes, tundub, et ka vastaja ei oska täpselt sõnastada, ilma keerutamiseta.
alosi
Postitusi: 12
Liitunud: R Dets 01, 2006 9:59 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas alosi »

klem kirjutas:Mis mõte sel küsimusel oleks? Küsija ei looda ju ometi, et hr Kõiv sellele pädevalt vastata oskaks? Ja ega isegi hr Andrus A. Kõiketeadja ei oskaks, hind kujuneb ju oksjonil.


Tere,

Mõte oli selles, et millegipärast arvan, et hind kukuks kolinal, kui aint suure saagi asemel ka
kohustusi (see blogi arvutustes välja jäetud + kommentaarides ei ole arusaadavalt seletatud [selle ka muudkui arvutuste üle trall käib]). Kui kogu tolle jutu sisu arvutuste + kommentaaride poolt kalkuleeri, siis siit tulebki kõige suurem lahtirääkimata või mõtlemata hinnavahede kiil.

A.
P.S. Vabandan kui teemat läbustasin.

P.P.S. Tegin blogis küsimuse Ära (nüüd modereerimise ootusel).
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Välek »

Tegin Copy-paste, link on siin: http://www.toniskoiv.ee/rahast-jahinduses/ . Küsimus on - kas ma saan õigesti aru, et Allani küsimusele järgnev ongi vastus? :roll:

Allan kirjutas:

12. märts 2013 19:08


Hr. Kõiv,
uue jahiseaduse loomist on põhjendatud pidevalt sellega, et praegu kehtiva seaduse kohaselt ei ole maaomanikul mitte mingisuguseid õigusi oma maal jahi pidamises kaasa rääkida. Kui nüüd lahti võtta Riigi Teataja ja lugeda hetkel kehtivat Jahiseadust:
§ 3. Jahiõigus

(1) Jahiõigus on maaomaniku õigus seadusega sätestatud ulatuses ja korras oma maal jahinduse korraldamiseks tingimusi seada, jahti pidada (küttida) või jahipidamist keelata.
https://www.riigiteataja.ee/akt/130122011007

siis mina kui mitte jurist vaid hobijahimees loen sellest küll välja selle, et maaomanikul on kõik õigused omal maal jahipidamist reguleerida. Kaasa arvatud selle eest tasu küsida.
Kuidas kommenteerite kehtiva seaduse §3 Teie kui jurist?

Vasta


toniskoiv kirjutas:

13. märts 2013 09:27


Ei pea mõistlikuks asuda väitlema teemal, et praegune tsunftireeglite järgi toimuv jahikorraldus on hea ja omaniku huve kaitsev. Ta ei ole ju seda. Lugege vahelduseks maaomanike esinduskogude arvamusi, neid leiate hulganisti portaalist http://www.eramets.ee . Neli aastat on läbi räägitud ja jõutud uue jahiseaduse eelnõuni. Ilmselt on läbirääkijate hulgas olnud ka teid esindav organisatsioon ja seetõttu ei ole ratsionaalne uuesti tagasi pöörduda nelja aasta tagusesse aega.
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas jell »

mis seal salata, mina küsisin. Ja küsisin meelega just täpselt nii, nagu seal kirjas, selleks, et näha, millises stiilis vastus tuleb. Tuli just selline, nagu karta oli. Mingisugusest diskussioonist või dialoogist ei ole ka eelnevaid postitusi ja nende vastuseid lugedes juttugi. Minu arust on monolooge märksa toredam kuulata professionaalsete näitlejate nagu näiteks Tõnu Aava, Eino Baskini või Andrus Uuspõllu poolt esitatuna, palju naljakam on. Eks see asi on ikkagi nii, et ülevaltpoolt on käsk kätte antud ja nui neljaks tuleb läbi suruda. Kui aga valijat (kes tegelikult peaks olema ju lõppkokkuvõttes rahvasaadiku tööandja ja ka palgamaksja) ei peeta isegi normaalse vastuse vääriliseks, siis on tegu juba lausa ülbusega. Täiesti ilmne on, et kaheldes järgmiste valimiste tulemustes (ja põhjusega kaheldes), üritatakse võtta veel viimast ja seadus nui neljaks läbi suruda sobivas vormis. Enne kõlas pidevalt jutt, et maaomanikul pole mingisuguseid õigusi, nüüd rõhutatakse maksumaksja diskrimineerimist. Huvitav, milline retoorika erakonna PR-nõunike poolt järgnevaks välja mõeldakse?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Välek »

andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas andrus »

Kommentaaridele vastamine täitis märkimisväärse osa kogu nädala tööajast. Kuigi mitmed jahimehed heitsid ette minu arvutuste paikapidamatust, ei pakkunud keegi välja paremat arvutust. Tundub, et raha liikumine jahinduses on tabuteema.

Tõsine töömees see Kõiv. :mrgreen:

Saatsin ise ja tean veel 2te inimest kes üritas sinna saata natuke arvutusi aga "seletamatutel" põhjustel need sinna ei jõudnud.
jahismurf
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Ain Aavik »

Seajaht Rõugemaal ehk kuhu on peidetud Rõuge jahiseltsi miljonid.

http://www.vooremaa.ee/contents.php?cid=1024779
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Välek »

andrus kirjutas:Kommentaaridele vastamine täitis märkimisväärse osa kogu nädala tööajast. Kuigi mitmed jahimehed heitsid ette minu arvutuste paikapidamatust, ei pakkunud keegi välja paremat arvutust. Tundub, et raha liikumine jahinduses on tabuteema.

Tõsine töömees see Kõiv. :mrgreen:

Saatsin ise ja tean veel 2te inimest kes üritas sinna saata natuke arvutusi aga "seletamatutel" põhjustel need sinna ei jõudnud.

Tegin copy-paste näiteks, kuidas peaks vastama. Allikas: https://tudengiveeb.ee/et/esileht/kuida ... aavutamine
Kuidas tagada, et vastad küsimusele?
kontrolli, et vastad küsimuse aspektidele;
jälgi, et vastused on hästi läbimõeldud;
selgita, kuidas sina saad küsimusest aru;
keskendu konkreetsele ülesandele, mis sulle on antud;
jäta tühi jutt;
jälgi, et mitmeosaliste küsimuste puhul vastad kõigile osadele;

Lülita vastusesse elementaarset infot: põhimõisteid ja nende definitsioone ning olulisi kuupäevi ja nimesid. Eriti juhtudel, kui hinnatakse rangete reeglite järgi, ei saa õppejõud anda sulle punkte, kui vastus seda infot ei sisalda. Vastuse ülesehitust kavandades lähtu sellest, kuidas oled aru saanud teema tervikuna. Ära keskendu vaid küsimuse võtmesõnadele.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kuulake, kuidas oskuslikult ja teadlikult suunatult teostatakse poliitilisi eesmärke.
Stuudios on keskonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ning keskkonna-ministeeriumi metsanduse ja jahinduse nõunik Tõnu Traks.
Ühtegi jahimeeste esindajat laua taha ei kutsutud raadiostuudiosse, võeti eraldi intervjuu Kuristiku majas, see pandi ökoskoobi saate lõppu.
Eks ammu ole teada, kuis neid asju sobivasse võtmesse pannakse.

http://heli.er.ee/helid/1991841.mp3
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta