Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas unt »

Tead, Üllar, Sinul neid hundusid tundub et jätkub iga nurga peale. Olen ikka neid postitusi ja pilte vaadanud. Ma arvan nii, et kui need hundud kõik hakkaksid 5 tundi inimese jälge kartma, et siis neist vist päris suur osa jääks olelusvõitluses alla ja sureks nälga. Nad lihtsalt peavad seda reeglit eirama :D . . . et ellu jääda! Ja see tark vanamees paneb vist vastasuunas Sinu auto liikumisele :mrgreen:
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

unt kirjutas:... Ja see tark vanamees paneb vist vastasuunas Sinu auto liikumisele :mrgreen:

Tegelikult tuleb just minu jälgi pidi metsast välja küla suunas :lol: Asi nimelt selles, et auto nina esimesel pildil metsa poole. Peale seda pilti sõitsin veel tahapoole, vaatasin vanemaid hundude jälgi ja viskasin ka kopamehe poolt tehtud tööle pilgu peale. Metsast ära sõitsin 10-15 min enne hundu tulekut kaamera ette.
Ise arvan, et ta passis kuskil põõsa taga ja ootas, millal ma ära sõidan :lol: Nii head tuttavad me veel ei ole, et metsas kohtudes üksteisele rõõmsalt lehvitada ja mõni sõna ka juttu puhuda :lol: :lol: :lol:
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ats »

Üllar Tamm kirjutas:
unt kirjutas:... Ise arvan, et ta passis kuskil põõsa taga ja ootas, millal ma ära sõidan :lol: Nii head tuttavad me veel ei ole, et metsas kohtudes üksteisele rõõmsalt lehvitada ja mõni sõna ka juttu puhuda :lol: :lol: :lol:


Ju siis on ettenägelik ning ei taha oma kasukast loobuda :mrgreen:
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Metslane »

Aim small, miss small!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ats »

Pole looma, pole probleemi!
Otto
Postitusi: 25
Liitunud: L Nov 22, 2008 11:56 am

Re: Hundid

Postitus Postitas Otto »

Päris suur oli üllatus, kui leidsin enda rajakaameralt hundid. Siin seal naaber seltside jahimaadel on hunte kohatud aga meie maadel suht haruldus. Pildid pole küll kõige paremad.
Manused
MDGC0003.JPG
MDGC0014.JPG
MDGC0013.JPG
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas nugise püüdja »

sõbralikult hirvega koos :D
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Esimesel ja viimasel pildil ühel hundul saba huvitavalt rõngas ja ülespoole hoiab :M Samas teine loom pildil hundile omase sabahoiakuga. Otto, oled sa kindel, et need on ikka päris puhtatõulised hundid, mitte segaverelised koera ja hundi verd loomad :wink:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ain Aavik »

Laika geenid - hundi veri.
Tuletan meelde saardes käimist nii kümme aastat ja pisut vähem tagasi, kui sõbral oli elamine seal saare peal (nüüdseks elab ja töötab Soomes).
Sai kohatud metsas täiesti vabalt liikuvaid koeri. Nende hulgas ka laikasid. Täpsemalt kahte vesihalli isendit.
Tulid meelsasti ligi, kuid kätte ei andnud. Liputasid ainult saba. Juhtumid pärit Pöide vallast.
Kelle omad, on siiani teadmata. Ei teadnud ka kohalikud.
Kui juhtumid Saaremaalt nende huntidega pärit on, siis on asjade loomulik käik.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Otto
Postitusi: 25
Liitunud: L Nov 22, 2008 11:56 am

Re: Hundid

Postitus Postitas Otto »

Neil piltidel on ühed ja samad loomad. Esimesena tabas kaamera üksik looma, seal saba sorus aga arvan, et see sellisena rullis on või püsti tuleneb sellest, et nad on aktsioonis ja hüppab silorullide aukudest. Aga kindel ei saa mitte millegis enne olla, kui pole antud laskmisluba ja siis labori tulemused. Jäljed olid küll hundi omad. Pilte oli raske teha jälgedest, kuna lumekate on tugev. Olen neid nüüd mitu päeva piiranud ja saan öelda, et elutsevad ühes kindlas metsatukas. Enne nende huntide saabumist oli igal päeval 60 kuni 70 hirve põllul aga nüüd 3 kuni 8 hirve. Ma pole küll hundi spets, aga olen pilte näidanud ja ka omavahel targematega arutanud,et hunt mis hunt.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Metslane »

Mis kandis need susid pildile saadud on?
Aim small, miss small!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Otto kirjutas: Enne nende huntide saabumist oli igal päeval 60 kuni 70 hirve põllul aga nüüd 3 kuni 8 hirve.

Kas tegu on mingi farmiga või? :M
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas andrus »

Neile tuleks hunte ja karusid juurde viia mitte hundilube anda. :wink:
jahismurf
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Otto kirjutas:... Aga kindel ei saa mitte millegis enne olla, kui pole antud laskmisluba ja siis labori tulemused...


Hundud tulid teile appi talunike silorulle valvama ja kohe vaja neid piirama ja laskmislubasid taotlema asuda :M Samas räägid ka ise. et seal korralik hirvefarm ja kindlasti ka suured kahjud maaomanikele :roll:

Kui neid pilte tähelepanelikult vaadata, siis esimesel pildil liiguvad loomad pisut kiiremini. Samas võrdle kahe looma erinevat sabahoiakut.
Teisel ja kolmandal pildil astuvad täiesti rahulikult, seega ei saa väita, et saba hooga ülespoole rullis.
Eespool on link Turovski jutuga huntidest. Seal toob ta välja ka selle hundi sabahoiaku. Ülespoole rullis saba pole kohe kindlasti puhastverd hundile omane.
tanel-
Postitusi: 39
Liitunud: T Apr 19, 2011 10:36 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas tanel- »

Ats kirjutas:http://www.postimees.ee/1171752/kurtnas-murdis-susi-juba-kuuenda-koera

http://eestielu.delfi.ee/eesti/ida-virumaa/toila/elu/ida-virumaal-mollavad-hundid-eile-oosel-tapeti-toilas-koer.d?id=65837536
Kurtnas said vist koerad otsa ja kari liikus põhja poole.
Vasta