Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
KIGE
Postitusi: 40
Liitunud: L Juul 26, 2008 12:16 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas KIGE »

Omal kaks laikat kodus kuivtoidu peal. On väga mugav ja lollikindel ei sööda koera üle (vastavalt koera kehakaalule normports pakendil kirjas), aeg ajalt saavad ka värsket :) . Kutsikale kindlasti korralikku kutsikatoitu vähemalt aasta, ise käin maaletoojalt otse ostmas. Edu koeraga (b) .
Kui koer haugub ja püss paugub - siis otsige mind metsast!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas TRG »

Kutsikaeas sai enda omale antud sellist värki: http://www.koerapood.ee/product.php?id_product=195.Söögiks kuivtoitu ei kasuta ja kui võimalik siis söögi sisse purustan ühe toore kanamuna koos koortega :) .
Õnne peab olema
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas GC »

Söövad minul ka täiskasvanud koerad mulda, nii et suured augud on järgi, ühes kindlas kohas õues. Rohtu söövad samuti. Loom teab, mis vajalikku kuskilt saab.
Tean koera, kes endale haukumisega värsket rohelist nõudis kui perenaine loomadele niitma läks.
Kunagi TV-s näitas kuidas metsloomad käisid ühes kindlas kohas savi söömas. Sellega neutraliseerisid ebasobivaid aineid organismis, mis taimede söömisega sinna sattusid.
koos koeraga
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas aberukk »

Pole nagu märganud et koer mulla vastu erilist huvi tunneks.Sügisel oli ta eriliseks nõrkuseks vanaraud ja mida rohkem roostes seda parem,kõige enam kartsin et rikub hambad ära või neelab mõne roostes naela alla.Mune olen talle andnud tervelt ,las maadleb.Metsea lihaga on se äda et se ei lähe kohe mitte,olen siis keetmisel lisanud mõningaid maitseaineid et asja vähe huvitavamaks muta,siis parema puudumisel süüakse.teiste loomade lihaga pole sellist pirtsutamist olnud.Õli lisamine toidule on küll hea idee,seda kavatsen kohe proovida.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Jack »

Metssea liha külmuta läbi, siis sööb nagu nalja:)
...kohe metsa...
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Siili »

Ma tahtsin laikale just toorest räime pakkuda,no ei söönud,ehkki kasulikud ained.Juhuslikult oli mul pihus külmutatud räim ja kus kukkus lunima seda endale ja sõigi nii neid lemmikuna elu lõpuni.
jyri

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas jyri »

KIGE kirjutas:Omal kaks laikat kodus kuivtoidu peal. On väga mugav ja lollikindel ei sööda koera üle (vastavalt koera kehakaalule normports pakendil kirjas), aeg ajalt saavad ka värsket :) . Kutsikale kindlasti korralikku kutsikatoitu vähemalt aasta, ise käin maaletoojalt otse ostmas. Edu koeraga (b) .

Laikapoolne toidu omandamise kasutegur on kordades suurem, kui "tavakoertel" . Ise toidan Väike Maarja toodangut , kus 25kg koerale soovitatakse 1 "vorst" kaaluga 800g. Mina aga annan 800g kahele , kumbki 25 kg, koerale. Ehk pool soovitatust. Ja pole veel näinud, et sellest puudu oleks.
Seega sinu väide, et pakendil kirjas olev kogus on laikale see "paras" ja "ei sööda üle" on väheusutav laika suhtes.
Aga mulda sööb ka minu "vanamees" suvila krundil ja ainult ühest kohast. Ju siis seal on seda, mida ta vanad kondid parasjagu vajavad!
Reijo
Postitusi: 6
Liitunud: E Mär 25, 2013 8:59 am

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Reijo »

Selle toore liha söömise asjus tahtsin uurida, et kas see just usse ei tekita koertel? :)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Reijo kirjutas:Selle toore liha söömise asjus tahtsin uurida, et kas see just usse ei tekita koertel? :)

Ja kuna ussidele meeldim muld.....,noh siis söövadki mulda.Ja jõutsimegi tõeni. :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas sooviku »

Reijo kirjutas:Selle toore liha söömise asjus tahtsin uurida, et kas see just usse ei tekita koertel? :)


Ussitõrjet teed ju koerale regulaarselt.Mul olid foksid sellised,et nii kui toorest kala said,kohe olid neil ka ussid.Mulla söömise pärast ei tasu küll põdeda.Kui koer saab muidu õiget toitu,ju on tal siis natuke midagi veel vaja.Mina olen oma kutsikaid sööma õpetanud ja algul söötnud maitsestamata jogurtiga segatud loomahakklihaga.Hiljem lähevad kutsika krõbinad ja siis täiskasvanud koera omad.Kvaliteetsete krõbinatega söötes on koerad terved,rõõmsad ja omal pole ka mingit nuputamist,mida toidule lisada.Mu praegune terjer on terve elu(8a.) elanud kuivtoidu ja konservi peal.Pole tal mingeid haigusi ega kõht kinni,kõht lahti olnud.
Naine võib olla,koer peab olema!
jyri

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas jyri »

sooviku kirjutas:
Reijo kirjutas:Selle toore liha söömise asjus tahtsin uurida, et kas see just usse ei tekita koertel? :)


Ussitõrjet teed ju koerale regulaarselt.Mul olid foksid sellised,et nii kui toorest kala said,kohe olid neil ka ussid.Mulla söömise pärast ei tasu küll põdeda.Kui koer saab muidu õiget toitu,ju on tal siis natuke midagi veel vaja.Mina olen oma kutsikaid sööma õpetanud ja algul söötnud maitsestamata jogurtiga segatud loomahakklihaga.Hiljem lähevad kutsika krõbinad ja siis täiskasvanud koera omad.Kvaliteetsete krõbinatega söötes on koerad terved,rõõmsad ja omal pole ka mingit nuputamist,mida toidule lisada.Mu praegune terjer on terve elu(8a.) elanud kuivtoidu ja konservi peal.Pole tal mingeid haigusi ega kõht kinni,kõht lahti olnud.


Ma võin eksida, aga sisimuses olen veendunud, et need "krõbinad" on välja töötatud ainsa eesmärgi saavutamise nimel- koera junnide mugava korjamise nimel. Euroopa linnades nimelt. Sellepärast ei põe kuivtoidu sööjad kunagi kõhulahtisust, kõhukinisust, solkmeid jne. See on kindel. Aga kas nad ka TEGELIKULT asendavad koerale vajaliku- on suur küsimus? :M Vähemalt "normaalse" toidu peal olevad koerad elavad paar/kolm aastat rohkem, kui sama tõugu koerad " kaasaegsete" toitude peal. Vot see on kah kindel.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Jägervision »

:lol: See, et kuivtoidulised kunagi seedeprobleeme ei põe, on küll huvitav väide. Kui koguaeg stabiilselt ainult kuivtoiduga sööta siis sellest toidust enamasti selliseid probleeme ei tule (mis kindlasti ei välista neid teistel põhjustel nt. koer saab killukese harjumatut toitu- kui ikka elu aeg ei ole midagi peale krõbina hammaste taha saanud, siis võib tükk vorsti ikka seest hulluks ajada küll!) aga mis solkmetesse puutub siis neid võib saada ka igalt poolt mujalt. Mina, korteriinimesena, aga ütlen küll, et toortoidul olevate koerte hunnikud on korjaja suhtes märksa humaansemad, kui kuivtoidul olevate omad. Ka tõeliselt hea ja sobiv kuivtoit ei saavuta kunagi nii väikest ja mugavalt üles roogitavat ülejääki, kui toortoit st. toores liha, kondid, organid ja võib-olla veel midagi nipet-näpet (lõheõli, aedvili jms).

Mu koerad on söönud mõlemal moel ja paremat toortoidust ei ole küll olnud, kuigi proovitud on erinevaid väga korralike toite. Küll aga on hea ja sobiv kuivtoit parem, kui mingi umbmäärane ködistamine. Toortoitmisel on omad reeglid ja lisaks sinna reeglina mingeid vitamiine vms ei anta, sest suund on sellel, et koer saab toidust kõik vajaliku võimalikult loomulikul moel kätte. Korraliku kuivtoidu puhul saab samuti üsna rahulikult magada. Mis tekitavad minus isiklikult mitte niiväga kõhklusi aga kahtlusi, mis ei lase magada, on juhuslikult kokku klopsitud kuivtoidud ja konservid ja putrude-keefiritega möllamine. Ma sügavalt kahtlen, et keegi usub, et Optima Linja koeratoit on tehtud parimast GMO maisist ja kvaliteetseimatest kanavarvastest just koerte tervist ja vajadusi silmas pidades :P Mitte, et ma usuks, et kvaliteetses toidus on fileed ja hellasti armastatud kanade munad aga koertele peale vaadates on ikka vahe selgelt näha (varjupaigas töötades oli kohustuslik katsematerjal koguaeg silma ees koos oma vahelduva ninaesise ja sellega koos muutuvate kõrvade-silmade ja labidat ootava jääkproduktidega, samuti on olnud totaalse muutumise läbi teinud mõned mu enda mitmenda ringi koerad, kes kummalistelt dieetidelt tulnud).

Selleks aga, et olla võrdlemisi kindel, et koer oma pudrupotist kõik vajaliku kätte saab saamata midagi ülearu, peab ilmselt üsna peensusteni erinevate toiduainete toitainete sisaldust teadma ning olema kursis sellega, kuidas koer mingit asja omastab. Kui kohati arvatakse, et juba toortoitmine on liiga keeruline, et lihtsurelik sellega hakkama saaks, siis "köditoitmine" peaks jääma vist küll peaasjalikult teadlaste pärusmaaks! Selleks, et osata lisada sinna vitamiine jms. vajalikus koguses ilma, et midagi saaks liigselt, peab omama mingit aimu, kui palju koer reaalsest toidust kätte saab. Siin ei ole muidugi jutt kuust või kahest, millal mööda servimise mõjud paistma võivad hakata (kuigi kutsika puhul võivad olla) ja muidugi on koeri, kes vaatamata toitmisele, mitte tänu sellele, terved ja töövõimalised püsivad. Iseasi kas see peaks sedapidi olema. Iga krooniline puudus ja küllus võtab kusagilt lõivu... See koer, kes vaatamata oma toitmisele elas 12 aastaseks oleks äkki tänu toitmisele elanud 17. Seda aga ei võta enam keegi kinni. Nagu ei võta ka keegi kinni kas see koer oleks "normaalse" toidu peal elanud ikka 2-3 aastat (üsna täpne vahemik tegelikult) rohkem, kui kuivtoidu peal.

Kutsikatele kaltsiumilisa andmine on kaht otsaga asi, sest selle üleannustamine võib olla väga halbade tagajärgedega nagu ka selle puudujääk. Kutsikate organism, erinevalt täiskasvanud koertest, ei reguleeri kui palju Ca imendub ja kui palju "jookseb läbi." Luude väärarengud, teiste ainete tasakaalutus ning väidetavalt isegi käitumishäireid võivad olla liigse Ca manustamise tagajärg olenemata sellest, kas see Ca tuleb pulbripotist, munakoorest või kodujuustust.

Kui palju toitu keegi vajab on väga individuaalne ka tõugude sees. Mul on 7,5 kg standardtaks, kes sööb vähem, kui 4 kg küülikutaks. Tema ainevahetus lihtsalt on selline, et teeb porgandist ka pekki. 8 kg emane saab süüa minu arvates normaalses koguses toitu samas, kui 10 kg isane sööb rohkem, kui kõik teised kokku :roll: Individuaalne.

Mul oli karmikarvaline taks, kes sõi mereääres ennastunustavalt muda... Pärast kükkis ja ainult hunnik liiva jäi maha :roll: Toortoidul lõppes see pull ära. Praegused koerad kipuvad aeg-ajalt midagi kraapima ja näkitsema. Ei teagi kas mulda, juurikaid või mida imet nad sealt leiavad... Kuna see ei tundu minu jaoks liigne, ei ole sellele ülemäära tähelepanu osutanud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas sooviku »

:M Nagu tavaliselt,ei saanud ma Jägervisioni jutust enamusest aru.See on see pikk jutt.... :) Ei midagi isiklikku.Jyri aga,miks sa arvad,et krõbinaid sööv koer elab vähem,kui igast muud lobi sisse ajav peni?Võib-olla suri see vähemelanud loom muu asja pärast varem või siis teine elas sellepärast vanemaks,et lihtsalt elu oli parem.Eluiga,eriti veel jahikoera oma ,mõjutavad ju sada erinevat asja.Kuidagi ei taha uskuda,et näiteks Virbac toodab sellist toitu,mis lühendab koera-kassi eluiga kolme aasta võrra.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas puugi »

Krõbinad nüüd koeral aastaid maha ei võta.Mul omalgi 11+koer ja pole kuskilt otsast näha,et vananema hakkab.Jahikoertel on enamasti muud hädad,et eluke ei püsi sees.Tean koera keda üldse ei hoitud ja venitas ka 17 aastat täis.Tegu oli isase laikaga.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Vene-Euroopa Laika sööb mulda.

Postitus Postitas Jägervision »

No, pagan, üritasin küll seekord eesti keeles kirjutada aga, näe, jälle ei tulnud välja :lol:

Kiire kokkuvõte-

Kuivtoit ei ole kindlasti kõige mugavam toitmine inimesele, kes peab hunnikud käsitsi kokku korjama ja tõsi ei ole ka see, et kuivtoiduline koer on täielikult seedehäiretest ja/või solkmetest prii.

Toortoitmine on minu kogemuste (ja ka teooria) kohaselt kõige parem. Korralik kuivtoit on paremuselt järgmine. Kahtlased on nn. marketitoidud ja igat sorti pudrutamine. Viimase puhul on kõige keerulisem ennetada ainete puudu- ja ülejääke ning iga pikaajaline tasakaalutus hakkab kusagilt tervise peale. Koera eluiga ei tähenda ilmtingimata, et see oli "tänu toidule", mõnikord hoopis "vaatamata toidule", olgu siis teemaks puder vs. korralik kuivtoit või kuivtoit vs. "normaalne" toit.

Kaltsiumi üleküllus kutsika toidus on vähemalt sama ohtlik, kui selle puudujääk ja võib viia erinevate väga raskete tagajärgedeni! Seetõttu tuleb kutsika toidule Ca lisamisega (kas siis toidulisandina või nt. kodujuustu näol) olla VÄGA ettevaatlik!

Seda, kui palju mingi koer toitu vajab, ei saa määrata tõu järgi. Kuigi tõugudes on mingid "voolud" mis on valdavad, on reeglina ka täiesti risti vastupidiseid isendeid.

Sai nüüd mu eneseväljendus selgem? :oops:
Vasta