Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
KIGE
Postitusi: 40
Liitunud: L Juul 26, 2008 12:16 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas KIGE »

Pöidel, lihtsalt ei ole nii palju. Ma olen näinud korraga umbes 20 hirve ja need ka naabrite omad, käivad lihtsalt meil söömas :wink: .
Kui koer haugub ja püss paugub - siis otsige mind metsast!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Hundid

Postitus Postitas jahe »

Üleeile siga passides umbes siis kui kuu üle puude piiluma hakkas, võtsid hundid laulu lahti,minust umbes poole kildi kaugusel,tuleb tunnistada krdi ilus kuulata.
243win
Kasutaja avatar
ankur
Postitusi: 21
Liitunud: K Mär 27, 2013 4:28 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas ankur »

jahe kirjutas:Üleeile siga passides umbes siis kui kuu üle puude piiluma hakkas, võtsid hundid laulu lahti,minust umbes poole kildi kaugusel,tuleb tunnistada krdi ilus kuulata.


sind salakütti tuleks sellise jutu eest puuri pista..
Kui jahis looma näed, ära siis kohe pehmoks keera !
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas andrus »

Kodanik Ankur avab seaduse ja tutvub kehtiva seadusandlusega.....

Hetkel kehtib vaatamata keskkonnaministri võhiklikkusele seadus mis lubab siga küttida meie riigis aasta läbi.

Nii,et kui omal üleval teadmistest vajaka jääb ei maksa teisi puuri selle eest toppida.

ankur kirjutas:
jahe kirjutas:Üleeile siga passides umbes siis kui kuu üle puude piiluma hakkas, võtsid hundid laulu lahti,minust umbes poole kildi kaugusel,tuleb tunnistada krdi ilus kuulata.


sind salakütti tuleks sellise jutu eest puuri pista..
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

Jahedal on ju load olemas ja siga kütitakse paljudes seltsides aastaringi muideks! (b)
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Hundid

Postitus Postitas jahe »

ankur kirjutas:
jahe kirjutas:Üleeile siga passides umbes siis kui kuu üle puude piiluma hakkas, võtsid hundid laulu lahti,minust umbes poole kildi kaugusel,tuleb tunnistada krdi ilus kuulata.


sind salakütti tuleks sellise jutu eest puuri pista..

TO Ankur
Manused
20130401_091528.jpg
243win
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sax »

kas varsti peab hakkama iga foto ja jahiloo kõrvale ka loast pildi panema :x
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

Nüüd vast oinad saavad aru,et kõik oli seaduslik ja hoiavad teinekord musi koomal. :D
Kasutaja avatar
ankur
Postitusi: 21
Liitunud: K Mär 27, 2013 4:28 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas ankur »

ärge pahandage, :D Seda ma tõesti ei teadnud, et siga aastaringi lasta võib :D vabandused, et nii ettearvamatu olin !
Kui jahis looma näed, ära siis kohe pehmoks keera !
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kakuke »

Jahele kuluks pehmotõrje ära. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas MLP »

ankur kirjutas:ärge pahandage, :D Seda ma tõesti ei teadnud, et siga aastaringi lasta võib :D vabandused, et nii ettearvamatu olin !

jahimehe koolitusel oled ikka käinud? :lol:
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
ankur
Postitusi: 21
Liitunud: K Mär 27, 2013 4:28 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas ankur »

MLP kirjutas:
ankur kirjutas:ärge pahandage, :D Seda ma tõesti ei teadnud, et siga aastaringi lasta võib :D vabandused, et nii ettearvamatu olin !

jahimehe koolitusel oled ikka käinud? :lol:


Olen ikka, aga vist 7aastat tagasi. :D Lihtsalt meie sektsioonis pole kunagi peale veebruari lõppu jahti peetud, veebruari lõpust suveni on väike paus.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas aadu kadakas »

http://areena.yle.fi/tv/1895413
Siin väike lõik ühest pikast saatest, kus osales ka Lillemäe. Kel huvi ja aru saab- küll leiab ka terviku kätte. Huvitav arutelu oli, samas huvitavad on ka Lillemäe kommentaarid. Jääb vägisi mulje, et Eesti on hunditeemas etalonlik eeskuju. Või räägitakse asjad selliseks?
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas unt »

Ma siiski kaldun oma arusaamades sinna poole, et Eesti ongi sellel teemal "etalonlik" eeskuju või vähemalt midagi sinnapoole. Lillemäe poolt vägagi eluterve jutt (y)
Oleme ausad - Eesti on väike, meil praktiliselt ei ole territooriumi, kus hundid saaksid nii toimetada, et nad inimesega (ja tema majanduslike huvidega) kokku ei puutuks. Ja ometi on nad meil olemas ja me suudame vajalikku arvukust ka hoida. Kui kusagil ka kariloomad mõneks ajaks puutumata jäävad, siis jahimehed kukuvad ikka kohe huilgama, et hunte palju ja vaja teiste arvukust piirata. Lillemäe, oma sõnavõtuga, esindab seekord tõesti niiöelda "kirjaoskaja jahimehe seisukohti". See tähendab, et esindab seisukohta, kus jahimees ei ole mitte ainult küttija, vaid ka kaitsja - arusaaja, et see nn "looduslik mitmekesisus" ei pea olema suunatud ainult ulukimajanduse edendamisele (palju kütitavaid lihaloomi), vaid sellele, et looduses oleks olemas ka emotsionaalne pool. Ja suurkiskja looduses nägemise võimalus, võmalus neid ka mõistlikul hulgal küttida, on just see osa meie väikese maa kultuurist, mida me oleme senini suutnud hoida.
Kui nüüd läheneda riiklikust korralduslikust küljest, siis peab kindlasti ka mainima, et senini on meie suurkiskjate programm olnud (loodame, et ka jääb!) suhteliselt suure pinnal püsimise võimega. Olenemata sellest, et torpeedod suhisevad kogu aeg ja mõned ka tabavad :D. Päris meremiini otsa pole aga veel sattunud. Kuigi seda miini üritatatkse mõnede huvigruppide poolt ikka kogu aeg panna.
Võibolla võrdluseks - ma ei ole kahjuks kohanud ühtegi sellist soomlasest jahimeest, kes hundist lugupidavalt räägiks. Võibolla ma teen neile liiga, aga soomlaste hulgas on huntide vihkamine ikka üle mõistuse suur! Eestis aga selliseid jahimehi, kes hunti ka imetlevad ja oma sõnavõttudega kaitsevad, ikka juba on. Ja see on tore! Elu näitab, et ei jää meie sahver sellepärast veel tühjemaks, et meil on looduses ka konkurente.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas aadu kadakas »

Võimalik, et soomlastel on miski muu "kana kitkuda". Selleski arutelus toodi välja ühe võimalusena, et ollakse sügavalt pettunud riigi toimetamistes. Siis tekivad sellised põhimõttelised vastuseisud. Ilmselt on ka äärmused Soomes paremini väljaarenenud ning jõulisemad. Muidugi selline rahvuslik , karm põhjamaine natuur lööb ka välja. Ollakse kogukonnana harjunud hakkama saama, kuid globaalsema kogukonnana hakkamasaamine läheb kohati raskelt. Aga on Eestiski selliseid põhimõttelisi "rahvuslasi", kes kedagi ei kuula ja elavad omaenda tarkusest.
Vasta