Hakati menetlema

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Välek »

Ruik ruiiiii öhh öhh... Kuidas ütles Hr. Nool täna: "Lõpetuseks, ma arvan, et opositsiooni asi ongi vastu vaielda. Ma loodan, et need, kes metssea häälega siin ruigavad, võiksid jahiseaduse läbi lugeda ja näha, et see hirm, mida me siin külvame, ei ole õigustatud." :shock: Kõigepealt öeldakse "austatud kolleegid" ja seejärel ruiatakse...... Ruik ruik :V Ma ka opositsioonis,omalt poolt palun: "palun ärge huiake."
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas andrus »

Tahaks kuulda selle enne valimisi aegse Aaviksoo lubaduste selgitusi JAhimehes välja käidud lubaduste ja teemade kohta.
jahismurf
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Välek »

Ma tahaks kuulda puusti selgitusi- selle asemel, et jahimehed toompeale peksta ja ise ka kaasa minna, otsustavad nad, et seda me ei tee. Kui ikka kisa oleks väljas olnud, siis poleks palling pikalt liugu lasnud stiilis "meil on konsesnsus ja kokkulepped ja kompromissid ja loodusteadlaste arvamusi kuulanud jne jne..." Lõpuks siiski vahemärkusena toodi välja EJS avaldus- seepeale oli pallingul suu kinni, kuid mitte pikalt. Berettale olen pudeli võlgu. Rong oli siiski jaamast läinud juba pikka aega tagasi. Ainult et ma ei saa aru, mispärast seda seadust varem vastu ei võetud- tuleb nagunii selline, nagu taheti. Vibu oleks niisama võinud ka varem sisse torgata. Palju tühja traavi ja ruigamist.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas andrus »

kas ainult mulle tundub või tegelikult oleme me jõudnud siia kus me oleme ikka ja jälle ainult tänu sellele turismile ja ahnusele???
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Ahto Kattai »

17 senti ha keskmine kahju RMK -l. Aga kuidas varblased ja muud sulelised seda teemat oma vankri ette on rakentanud! :M
Lugedes selle üllitise läbi,on suur kiusatus öelda:" Võtke kogu kupatus,kui abi vajate,lepime hinnas kokku ja aitame."
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Ats »

Huvitav, mis juhtuks, kui jahimehed saavutaksid üksmeele ja aasta otsa jahil ei käiks?
Pole looma, pole probleemi!
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Juhtub näiteks see, et jääd jahipiirkonna kasutusõiguse loast ilma.
Ole kui leebe tuul...
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Ats »

Prohvet Maltsvet kirjutas:Juhtub näiteks see, et jääd jahipiirkonna kasutusõiguse loast ilma.


seda muidugi, kuid kas turismijahi pidajad suudavad oma turistidega ulukiasurkonda kontrolli all hoida?
Pole looma, pole probleemi!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Siili »

Ja mis siis, kui mul seda luba enam vaja ei olegi?Kas päike ei tõuse enam,või hakkavad jõed tagurpidi voolama?Linnulaulu võin kuulda ka enda metsades.Võin juba ette aimata,mis juhtub-kaks kolmandikku praegustest jahimeestest loobub,jääjatel tuleb maksta üle 5 euro ha pealt + jahikulud(koerad,relvad,mootorikütus,jahihoole,söödad,riided,rajatised,kahjude valvamised jne),ulukikahjustuste kinnimaksmised.Uusi tulijaid nendel tingimustel napib ja kui tulevad siis padurikkad.Isiklikult ei näe ma selliseid horde mis, kataks kogu Eestimaa.Peab see riik ikka põhjas omadega olema,et loodab jahimehi lüpstes ja jahituristidele lootes rikastuda.Eks elu näitab.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Siili kirjutas:Ja mis siis, kui mul seda luba enam vaja ei olegi?Kas päike ei tõuse enam,või hakkavad jõed tagurpidi voolama?Linnulaulu võin kuulda ka enda metsades.Võin juba ette aimata,mis juhtub-kaks kolmandikku praegustest jahimeestest loobub,jääjatel tuleb maksta üle 5 euro ha pealt + jahikulud(koerad,relvad,mootorikütus,jahihoole,söödad,riided,rajatised,kahjude valvamised jne),ulukikahjustuste kinnimaksmised.Uusi tulijaid nendel tingimustel napib ja kui tulevad siis padurikkad.Isiklikult ei näe ma selliseid horde mis, kataks kogu Eestimaa.Peab see riik ikka põhjas omadega olema,et loodab jahimehi lüpstes ja jahituristidele lootes rikastuda.Eks elu näitab.


Neil ei olegi vaja,kes loobuvad või illegaalst tegevust alustavad.
Ole kui leebe tuul...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas puugi »

Ats kirjutas:
Prohvet Maltsvet kirjutas:Juhtub näiteks see, et jääd jahipiirkonna kasutusõiguse loast ilma.


seda muidugi, kuid kas turismijahi pidajad suudavad oma turistidega ulukiasurkonda kontrolli all hoida?


Muidugi suudaksid turistidega tegelejad kogu kupatust kontrollida.Eesti on nii pisike,et poleks probleeme.
Arvukalt sigineks jäägreid juurde ja kliente on nii ehk naa terve maailm täis.Tekiks tõsine buum,aga mida see pikemalt tähendaks peaks igaüks teadma. :P
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Välek »

Puugi, pikemalt tähendab see seda, et kuidas riik jahimestele, nõnda jahimehed riigile. Aitame ka omalt poolt maksimumi võtta. Antud olukorras liigub praktikas ebaeetilisest seisusest neutraalsemasse vormi väljend "kui mina ei lase, siis keegi teine nagunii laseb". Mida rohkem tapad, seda vähem turiste tuleb, seda suurem on võimalus, et keegi maid ei tule üle võtma ja seda magusam on kättemaks. Sel juhul on ka lootust, et võetakse tulevikus arutusele põhjused, miks nii läks, kui kiskjatel pole süüa, peale koduloomade ja turistil pole midagi lasta. :twisted:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas andrus »

Ja siis nendime fakti..........olemegi jõudnud Lätti.
jahismurf
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Ats kirjutas:Huvitav, mis juhtuks, kui jahimehed saavutaksid üksmeele ja aasta otsa jahil ei käiks?

Nii radikaalseid samme polegi vaja. Piisab, kui aastakeseks hundijahist loobuda :lol: Kohustust hundusid kiusata meil ju ei ole :wink:
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hakati menetlema

Postitus Postitas Välek »

Las siis piiravad makaroonide ja konnasööjatega hunte :mrgreen:
Vasta