Käsitulirelv

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Tiit Karp »

Esimest korda makaroviga laskma minnes õpetas üks tatarlane nii: siruta käsi välja lukusta ligestest, jalgi sihikut ja vajuta aeglaselt päästikule (nagu suruksid rusikasse), samas ära käelihaseid pinguta. Las püstol uitab mööda märklehte, sellele ära pööra tähelepanu. Tegin nii ja tulemuseks 27 kolmekümnest. See on kogu minu kool püstolist laskmisel. Edaspidi on tulemus ikka olnud 27 ja 29 vahel. Niipea kui proovid päästa hetkel kui sihik on kümnes, saad nulli. Väga oluline on jälgida, et kirp on sälguga tasane. Kui selle juttu endale sisendad ja eksamil oled ära käinud anna teada. Hoian pöialt.
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas aberukk »

Ma ei oska küll midagi head soovitada aga võin kirjutada mida ma valesti olen teinud.Seega esiteks kelguga olen käe ära lõhkunud (tuli siduda) ja teiseks kaitseriivi pealepanekuga sooritasin lasu ja müüki ta läks,jutt siis makaarovist.
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas aberukk »

aivar00 kirjutas:Et sind aga eksamile saadeti - kui ma õigesti aru saan, siis sul ei ole vintraudse relva luba. On ainult sileraudne.

Naisterahvas kes Pärnus relvaeksamiks pabereid vastu võtab on küll teisel arvamusel.
vabandust pidasin silmas laskekatset mitte relvaeksamit.
Viimati muutis aberukk, E Mai 13, 2013 7:06 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

oliver kirjutas:märksõnaks on harjutamine.

Ei mul poleks selle enne eksamile minekut harjutamise vastu midagi.
aivar00 kirjutas:Et sind aga eksamile saadeti - kui ma õigesti aru saan, siis sul ei ole vintraudse relva luba. On ainult sileraudne

Nii ta on.Ei ole mind veel pikapüssi usku keeratud.Jahe seajahi järgsel istumisel küll natuke proovis :wink: .
Eks ma siit nüüd mingid tarkuseterad välja nopin ja üritan oma kerega kohandada.Relvainspektori mõte oli,et Pärnus võiks mõni hakkajam ka teha tiiru,kus saaks erinevate relvadega harjutada.Ja veel,meil pole siin vist kedagi kes relvi kahjutuks teha võiks.
Naine võib olla,koer peab olema!
manivald
Postitusi: 23
Liitunud: N Mai 03, 2012 10:55 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas manivald »

Kui ma püstoli paberit tegamas käisin siis sai Koplis, korduvalt, Makariga laskmist harjutatud. Samuti käsitsemine näidati üksipulki ära(mehi on enne laskmist koju saadetud valede liigutuste eest). Relvaosi küsivad ka eksamil. Vähemalt Tallinnas.
Ma poleks laskmist ilma trennita ära teinud. Kusjuures viimased trennid tulid kaunis kenad, väiksed grupid ja ikka sadasin esimesel korral läbi.
On täpne tukk küll see Makarov, äind et algupärane Waltheri ergonoomika on punaste poolt ära ratsitud ja suuremas käes istub ebalt, mistõttu lihtne alla ära tõmmata päästmisel. Ma soovitaks kahe käega hoida - teine käsi, osaliselt, ümber päästva.
Niiet soovin edu! Kui läbi kukud siis käi paar korda harjutamas(a paarkend laksu kord) ja proovi uuesti! Midagi võimatut ses eksamis pole.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Messer »

Sai kunagi ise Makariga läbi kukutud, no oli peos kuidagi pisikene.
Aga kui lasksin pärast karbitäie ära, tegin kuiva trenni ja vahetult enne eksamit lasksin ennast veel soojaks, siis oli tulemus ok. Tänada saan 1 sõpra, kes viitsis minuga tiiru tulla ja andis oma Makarovit proovida. Aga Tiidu tatarlase õpetus tundub väga hea (y) . Endal oli umbes sama tunne.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas tireb »

mul ka suht suur kogemus püstolitega, siin oli eelkõnelejad kirja pannud paar väga õiget nõuannet: 1) kirp-sälk kooos ja las uitavad mööda märki (pole olemas laskurit kellel ei uita mööda märki)
2) päästikut ära raba vaid vajuta sõrmega mitte terve käega, kiiresti ja sujuvalt
3) relva hoia tugevalt, aga hellalt st. ära pigista nii, et nukid valged
edu eksamil
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

Nii, ära tegin :D .Tegelikult oli seal keldris(mis polnudki keller) raskem lasta,kui väljas päevavalguse käes.Eks nägemine pole ka enam see.Ühe lasu oskasin ikka ära tõmmata aga kahest tabamusest piisas,et katse täidetuks lugeda.Nii,et rahu,ainult rahu :wink: .Inimesed,seal Pärnu tiirus on ka täitsa normaalsed.Ei tekita mingeid tarbetuid pingeid.Algul näitad kuivalt ette,kuidas relvaga käituda(laadimine,vinnastamine,peale laskmist kelgu tagasilaskmine,kontrolllask,kaitseriiv) ja siis laed magasini ja lased oma kolm pauku ära.Noh ja siis lähed vaatama ,kuidas läks :) .Tänud,kes õpetusi jagasid (y) .Nüüd pole muud,kui poodi.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas aivar00 »

Õnnitlen! Kui saladus ei ole - millise "sutsaka" oled endale välja valinud?
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

:) Silm on peale visatud Rugerile aga,kui käes hoian võib-olla mõtlen ringi.Ikkagi 6-tollise toruga,äkki jääb metsas kaasa vedamiseks liiga kobakaks.Muideks,kui kellegil on mingeid häid pakkumisi-soovitusi siis olen kõigele avatud :wink: .Eelistaks 22lr-i ja revolvrit aga võib olla ka suts pikema toruga püstol.
Naine võib olla,koer peab olema!
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Messer »

Omal Ruger III Target. Ütleme nii, et puusale seda ei riputa.
Üleõla kotis kannatab kanda küll. Boonuseks on täpsus ja stabiilsus ja kätte istub nagu valatult.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas aivar00 »

Mul üks tuttav soovitas 22LR asemel 22MR võtta. Tollel rammu rohkem. Hakkasin mõtlema - kui sobiva isendi leiaks, siis miks mitte. Põhimõtteliselt peaks temas ka 22LR moona saama kasutada kui ainult väikeulukit surmata vaja on.
ikka lõbusalt
jyri

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas jyri »

Tea kas minust( tuttavast) jutt? :M Kasutan armupaukudeks just 22LR/22Mag; 6" rauaga. Revolvrit. Trumlis just 50/50% LR ja Mag, vastavalt vajadusele saab just õige ette keerata.Kaasas kanda pole muidugi kõige mugavam, aga ikka saab, ka käepide tehtud pigem lapsele/naisele, kuid otstarbelt- armupauk, pole ju vaja kaugelt sihtida. Samas hea niisama harjutada- paugud pole kallid.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas aivar00 »

See soovitaja oli relvainspektor. Mis "tõugu" sinu revolver muidu on? Mind huvitab võimalikult väike ning kerge. Sobiks isegi 3-4 padrunipesaga trummel, kuid selliseid vist ei tehta.
ikka lõbusalt
paul
Postitusi: 41
Liitunud: N Juul 09, 2009 12:31 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas paul »

Kasutan Davis Derringer ´i. Lihtne, mugav ja kerge, paraku ebatäpne relv. Aga sobib hästi kontaktlasuks ja enesekaitseks.

terv, Paul
Vasta