Käsitulirelv

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

:) Noh,see ikka väga pisike.Tahaks,et kahe meetri pealt ka kährikule pihta saaks.
Manused
32davis2.jpg
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas kakuke »

sooviku kirjutas::) Noh,see ikka väga pisike.Tahaks,et kahe meetri pealt ka kährikule pihta saaks.

Kas on ette tulnud sellist vajadust?
Kui nüüd järgi mõelda, siis enda 2m kastis olen ka lasknud lähemalt ja ilma tagumise kirbuta pihta iga kord saanud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

kakuke kirjutas:Kas on ette tulnud sellist vajadust?


Ikka on :) .Teinekord tuulemurrus jaura mitu tundi:koer kinni ei võta ja kährik muud kui ronib.Või siis peni tegeleb ühega aga teine üritab ära põgeneda.Või siis nugist puu otsast alla tuua(see maa isegi üle 2m).Päris lähedalt pole ju pauku vaja teha,aitab kepist :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui lühikese rauaga(püstol.revolver)kogemust pole ,siis võib ju ette kujutada ,et lased puuotsast nugist ,või mitmekümnelt meetrilt kährikut,pärast mõningast kogemust selgub ilmselt tõsiasi,et sellelt kauguselt võid kogemata hoopis koera mahalasta või nugisele kiiremat käiguvahetust õpetada :D .Selleks,et puuotsast nugist lasta peab ikka ilmselt headele riistadele olema lisaks ka ise väga suur talent.
jyri

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas jyri »

Ahto Kattai kirjutas:Kui lühikese rauaga(püstol.revolver)kogemust pole ,siis võib ju ette kujutada ,et lased puuotsast nugist ,või mitmekümnelt meetrilt kährikut,pärast mõningast kogemust selgub ilmselt tõsiasi,et sellelt kauguselt võid kogemata hoopis koera mahalasta või nugisele kiiremat käiguvahetust õpetada :D .Selleks,et puuotsast nugist lasta peab ikka ilmselt headele riistadele olema lisaks ka ise väga suur talent.

Mina pole talent, pole ka riist ( ma mõtlen tulirelva :D ) tea kui superpuper, aga nugiseid on alla tulnud küll. 22LR moon maksab alla 10 senti/tk, 22Mag aga juba mitukümmend.Ja litakat kaugele kuulda. Ja mingit erilist käiku pole 22LR nugistele andnud-tavaliselt kas jääbki seda tabavat lasku ühel kohal istudes ootama, või liigub mõni oks kõrgemale. Kõige ohtlikum koerale on minu kogemustest madin mägraga, kus koer ja elukas lausa kukkerpallitavad koos tuulemurrus. Seal tundus isegi minu 6" raud liialt pikana, et koera ohutult abistada. Püssiga vehkimine neljakäpukil okste vahel ei tulnud isegi mõtesse mitte :P
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

Ahto Kattai kirjutas:Kui lühikese rauaga(püstol.revolver)kogemust pole ,siis võib ju ette kujutada ,et lased puuotsast nugist ,või mitmekümnelt meetrilt kährikut,pärast mõningast kogemust selgub ilmselt tõsiasi,et sellelt kauguselt võid kogemata hoopis koera mahalasta või nugisele kiiremat käiguvahetust õpetada :D .Selleks,et puuotsast nugist lasta peab ikka ilmselt headele riistadele olema lisaks ka ise väga suur talent.


Et hakkame nüüd minu talendi üle vaidlema :lol: .Ma ei leia selles midagi halba,et eelistan pikema rauaga täpsemat relva lühema toruga ebatäpsele.Või peaks,kuna kogemust pole :wink: ?Seda mõtet pole ma ka välja öelnud,et kavatsen koeraga rabelevat kährikut mitmekümne meetri pealt klõmmima hakata.
Naine võib olla,koer peab olema!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Pika raua võrdluses mõtlesin ikka püssi ja käsitulirelva võrdlust.Tean mis tasemel meie keskmine jahimees on püssiga lastes,mis siis veel mingist "pihupüssist "rääkida. Minu jaoks on sellised asjad jahil vaid kontaktlasuks.Aga see selleks ,ei targuta rohkem! :V
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

Tüütan veel korra :wink: .Oskab keegi juhatada,kus Eestis müüakse käsitulirelvi(peale jahipoodide).Nende 22lr revolvrite valik on meil ikka väike :( .Või on mingi võimalus väljastpoolt sisse tuua?
Naine võib olla,koer peab olema!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Motorist »

Sooviku: üks koht mida tean on Paksu Margareta juures seal Estonia mälestusmärgi koha peal muldpastioni sees olev (maaalune) kauplus, kus kaubeldakse turvafirmade varustusega ja sh ka relvadega. Neil on ka suht korralik (vähemalt oli) kogus kasutatud ja heas korras soodsaid relvi müügis. 22kal osas pole kindel, kuna see üldjuhul ei ole turvafirmade arsenalis, aga mine tea.
Teine koht on Koplis asuv taktikalise laskmise keskus, kus tõenäolislt on 22kal jaoks korralik valik olemas...kui vaja toovad relva vastavalt soovile. Samuti peaks nende käest saama "tõepärast" infi ka relvade omaduste kohta, kuna poisid tegelevad laskmisega igapäevaselt. Hinna kohta ei oska midagi öelda, kuna see sõltub kõvasti relva margist. Samuti pole antud kaliibri kohta huvi tundnud. Neilt ostetud uus 45kal. Glock oli igal juhul soodsaim, mida eestis pakuti.
Muuseas tahtsin öelda, et tubli tulemus, kui esimese korraga tundmatust Makarovist laskekatse ära tegid. Mitte kõik Makarovid ei lase sinna suunda kus laskja sihib.Ega muidu neid vene sõjaväes hellitavalt "lähivõitluse viskerelvadeks" kutsuti. Üldjuhul on hea kvaliteediga enne 70't tehtud relvad, kuna peale seda muutus tehnoloogija ja paljud tähtsad osad on seejärel stantsitud, mis oluliselt vähendavad relva töökindlust ja täpsust...nii räägivad asjatundjad. Ja need relvad on suht otsitud ja kõrgemas hinnas kui tänapäeva toodang. Endal oli 54'a aasta Makarov aastaid ja lasi väga hästi, kui arvestasin väikest tehasepoolset sihiku "viga". Iseenesest oleks ka see olnud kergesti kõrvaldatav, aga 5cm 15m ei tundunud seda vaeva väärt. Müüsin eelmisel aastal "ulmelise" 350€ eest kaupluse kaudu ja läks müüki enne kui relva poodi viia jõudsin.
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas pano »

motorist mõtleb vist seda poodi http://www.citysec.ee/
Koertega on jaht!!!
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas nugise püüdja »

Taktikalise laskmise keskusest võib ka vaadata.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Motorist »

Jep Pano seda ma just mõtlesin.
mola
Postitusi: 63
Liitunud: R Sept 16, 2005 3:11 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas mola »

Ärge püstolit Makarov täpsuse ja töökindluse osas maha tehke. "Viskerelvadeks" nimetavad neid relvi need, kes lasta ei oska. PM-iga (nii nn kvaliteetmudelitega, kui ka 1991 aasta mudelitega) lastakse võistlustel (25m 10+10 lasku, sportleht nr.4) läbi aegade tulemusi 170-180 silma, Luger moona peal töötavad püstolid edestavad tavaliselt PMi laskureid u. 5 silmaga. Mingi osa võib siin olla laskemoona kvaliteedis, mida kasutatakse.
Õige on, et vanemad mudelid on kvaliteetsemad nii töötluselt, kui metallilt, kui 90- l toodetud püstolid, kuid palju sõltub ka relva tehnilisest seisukorrast, ehk palju lastud on, kuidas hooldatud, hoitud jne.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas duma »

Ena kogemus makaroviga pärineb aastaid tagasi ajateenistusest. No ei saanud mina sellega märklauda normaalset tulemust. Ikka eksis mõni kuul ära. Samas sain neid uusi proovitud (USP vist oli) ja tabamus oli kordades parem. Samas oli mehi kellel vastupidine kogemus. Tea kas nüüd relva kasutamisega sõltub kasutaja silmavaatest või miskit?
duo on parem
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Tiit Karp »

duma kirjutas:Ena kogemus makaroviga pärineb aastaid tagasi ajateenistusest. No ei saanud mina sellega märklauda normaalset tulemust. Ikka eksis mõni kuul ära. Samas sain neid uusi proovitud (USP vist oli) ja tabamus oli kordades parem. Samas oli mehi kellel vastupidine kogemus. Tea kas nüüd relva kasutamisega sõltub kasutaja silmavaatest või miskit?


Makar on nagu kõik lühikese rauaga relvad- nad ei andesta ühtegi viga, aga raual on täpsust küll.
Vasta