Käsitulirelv

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas tireb »

pikki aastadi olen ka Makarovit näppinud ja jõudsin sellisele järeldusele, et Makarovi teeb ebatäpseks käepide. Mille või kelle järgi see tehtud ei oska arvata.
Tegin oma relvale käepidemele puidust põsed ja hoopis tene tera, istub kohe kindlamalt kätte.
Lihtne võimalus on ka vahetada Makarovi käepide Makarovi õhupüstoli käepideme vastu, see ka kordades mugavam.
Jutt "viskerelvast" on nende pärusmaa kes millegagi lastud ei saa.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Heino »

Makarovil on paar häda, esiteks jäiga raami küljes fikseeritud vintraud, mis on lisaks veel lühike ja seetõttu kerge eksida. Teine häda ja see ilmselt on kõige suurem - päästik. tema tõmbetugevuseks on tehase poolt ette nähtud 2 kg!!! Seda saab veidi maha lihvida, lihvid vinnakuhammast, esmalt siledamaks, siis kaob selline karvane tunne päästikut vedades ära. Kergemaks saab teda teha u 1,8 kg-ni, sealt edasi hakkab ta valangutega laskma ja siis viilid jälle hammast tagasi :-) me vene sõjaväes askeldasime nendega, kaaluvihiks oli jõupaberist suhkrukott (78 kop) :-) Edasi pole ta sihikud suuremad asjad, tavaliselt on seal peal nr 4, ms peaks tähendama, et 25 m peal on null. Tagumine siis on vahetatav, et küsimusi ei tekiks. Käepidemest oli juttu eelpool. KOKKU teeb ta säästuagregaadi ja kes lasta oskab laseb iga relvaga aga mina eelistan Glocki :-)
manivald
Postitusi: 23
Liitunud: N Mai 03, 2012 10:55 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas manivald »

Glocki päästiku tõmme on 2,5 kg!!! Alla 2 kg tõmbega kipuvad võistlusrelvad olema juba. Näieks tava Sig-idel 4,5 ja 2,2 kg reeglina, olenevalt siis režiimist.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Heino »

Õhukal 500 g, tulirelval (Sportpüstol) 1 kg, sõjapüssil 1,5 kg. Vabapüssil vaba. Eks ma kaalu Glocki oma kunagi ära, ta pole karvane ja ma arvasin, et on kergem. 4 kg kõlab uskumatult!
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas mrr »

Glocki ametliku lehe järgi on 2.5 kilogrammi. http://www.glock.com/english/index_pistols.htm (vaata Models -> suvaline püstol)

Mina lasin endal kergemaks teha. Muidu oli peale 50 pauku näpp punane :lol:
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Motorist »

Kuna olen ise nooruses mitmeid aastaid püstolit lasknud (kuju 25m) siis arvan, et saan iga püstoliga hakkama, mis vähegi pauku teeb ja õiges suunas laseb...vaja vaid veidi harjutamist iga konkreetse relvaga. Nagu eelpool mainisin oli endal 54'st aastast pärit makarov ja minu meelest suht hea enesekaitse relv laskmiseks kuni 25m. Kompaktne, töökindel ja kerge hoolduses ja ka lasketäpsus suht Ok kui olid selgeks teinud kuidas kirp-sälk "jookseb". Seda saab ka oluliselt parandada nagu Heino märkis, kuna sälk on vahetatav ja "reguleeritav haamriga" ning ka kirbuga saab ühte-teist ette võtta, kui soovi on...võrdluseks võin öelda, et revolver 38special Taurus (mida kah omasin) ei olnud raasugi täpsem 15 m näiteks kui makarov...kuid tõsi on see, et makarov ei andestanud päästmises viga (rebimist)...samuti oli ümberlaadimisel kelgu tagasijook suht "terav" ja tõmbas rauda kõvasti ülesse ja paremale...nii et mitme järjestikkuse sihitud lasu tegemine ei olnud just "kiireim võimalik harjutus"...
vahetasin mõlemad relvad Glock21 vastu kaliibris 45 ja seda mitte nii palju vajadusest kui "edevusest". Glock on kindlasti parem kui makarov ja ka töökindlus ja lihtsus on tasemel. Samas ei usu, et "enesekaitseks" ma oluliselt parema relva sain.
ja ma ei usu, et ujuv toru annaks erilise eelise fix toru vastu...vähemalt mitte 25m.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Glock on kindlasti parem kui makarov ja ka töökindlus ja lihtsus on tasemel. Samas ei usu, et "enesekaitseks" ma oluliselt parema relva sain.
ja ma ei usu, et ujuv toru annaks erilise eelise fix toru vastu...vähemalt mitte 25m.

Võtsid sõnad suust (y) .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

Sooh,olen nüüd siis ka värske revolvri omanik.Sain nagu tahtsin 4" raud ja 22lr :D .Jagdhofi kogemus minul puudus.Käisin ära ja ei midagi negatiivset.Müüja seletas,andis katsuda ja ei surunud peale oma tahtmist.Aga teises kohas(ja ka kolmandas) tehti Jagdhofis pakutud revolver ikka päris maha.Taktikalise laskmise keskuse mehed on muidugi kõvad jutumehed ja seda heas mõttes.Ostsin TA ( :) autot kutsutakse ka ju "temaks",mitte "selleks") lõpuks Jahipaunast.

Hoiatuseks ikka ka :wink: http://www.youtube.com/watch?v=VFBAcz16GvU
Naine võib olla,koer peab olema!
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas tihane »

Ei leia seadustest vastavat kohta, aga... kas kusagil reguleeritakse ka revolvri/püstoli kaliibrit, mida võib jahis kasutada? Või ongi ainukeseks piiranguks, et peab olema "kergesti lülitatav kaitseriiv"? Et pmst võib kas või Desert Eagle -i endale soetada?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas baddmann »

Sooviku, kas sul on revolver jahirelvana arvel ja kui on, siis kas kergesti lülitava kaitseriivi puudumine või olemasolu tuli soetamisel kõneaineks ?

BM
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

baddmann kirjutas:Sooviku, kas sul on revolver jahirelvana arvel ja kui on, siis kas kergesti lülitava kaitseriivi puudumine või olemasolu tuli soetamisel kõneaineks ?

BM


:lol: Tuli-tuli.Mitte soetamisel aga arvele võtmisel.Esiteks Pärnu relvainspektorid ei teadnudki,et relvaseaduses on muudatus tehtud.Kui siis see koht leiti ja kaks korda läbi loeti,tuligi välja,et sellise sõnastuse järgi revolvrit jahirelvana arvele võtta nagu ei saakski.Sel juhul ei tohi ju kukkedega sileraudsega ka enam jahil käia.Lubasid veel uurida.Kui jahirelvana registreerida ei saa,ju siis tuleb ennast ja vara kaitstes kährikut lasta :wink: .Kui loa järgi lähen,eks annan teada.Kiidan ka natuke:Selle revolvriga poleks mingit probleemi olnud laskekatset täita.Lasksin 50 pauku 25m ja 15m kauguselt märklehte ja kõik olid sees.Enamus laskudest 8 ringis. (y)
Naine võib olla,koer peab olema!
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas linnukütt »

Mida revolvril kergesti lülitatav kaitseriiv tähendab- ei tea, sest revolvritel manuaalset kaitseriivi pole. On olemas sisemine lööknõela püüdur. Kui see on nõutav tingimus, siis ma ei tea, mida seaduse koostajad selle kergesti lülitatava kaitseriivi all mõtlesid. Sellisel juhul ei tule revolver üldse jahirelvana kõne alla. Aga registreerida võib ikka proovida, äkki näkkab.
Püstolitel on reeglina manuaalne kaitseriiv olemas.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

Sain täna relvaloa kätte ja kirjas on revolvri ees A ja C.Seega saab arvele võtta jahirelvana küll.Tuleb välja,et tegin ka ajalugu :) .Nimelt pidin olema esimene mees Pärnumaal,kes käsitulirelva jahirelvana arvele võttis.Ja veel:proovisin lasta 35m pealt(toelt) ja ütlen,et täiesti reaalne on nugis puu ladvast selle revolvriga alla tuua.Selle maa pealt olid kõik lasud(trumli täis,9lasku) märklehes ja kolm tükki kogunisti kümnes.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas aivar00 »

Igatahes palju õnne hea ostu puhul! Ja nüüd on Sooviku tõenäoliselt ka Eestis esimene jahimees, kes käsitulirelva jahirelvana arvele võttis ning ühtlasi enam ei saa öelda, et tema vintrelva jahis ei kasuta :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

:lol: Ja-jah,tõsi ta on.Selle esimeseks olemisega oleks võinud kaasneda ka mingi auhind.Näiteks reis Metsikusse Läände :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta