K: millega määrid saabast?

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas jorr »

Norm saapad jah ja paksu tallaga,kuid liimitud tald ikka,vaata,et väga sooja kohta kuivama ei topi,laseb talla irvakile.Kuid kindlasti paremad,kui need nööritavad poolsaapad.
noorus on ilus aeg
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas Messer »

Ei pea Sievi saabaste järele Soome minema - ostsin ise need Tallinnast Männikult Sievi esindajalt, kohapeal neil saapaid ei ole, aga tellivad vastavalt soovile ja pärast tuleb ise järgi minna. Hind sama, mis Soomes. (y)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:...Kas sa räägid kirsadest? Kui nii siis neil jalavarjudel ju nahka väga vähe! Ja küllap nahksaapa saab tõesti vaha v rasvaga vett pidavaks,aga siis puudub ju neil kallitel hingavatel saabastel mõte.Rasv/vaha muudavad nad ju samuti umbseks ,nagu kummiku....
eip, mitte kirsad ja üldse mitte säärsaapad, vaid ikka nööritavad täisnahast (juhtnahk vist) sõjaväesaapad, ostetud venemaalt turult ca 2000. aastal. Ja nahk vaatamata määrimisele ikka hingab mingil määral, vähemalt mina saan nendega päeva ära käia, kummikuga on ühe aju järel jalad läbimärjad, sokke võib sorinal välja väänata :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas tony »

Meindli saapaid kasutanud viimased seitse aastas ja kasutan kindlasti ka tulevikus edasi. Määrind neid vahetevahel Meindli vahaga ja ajus peavad vastu küll. Vastavalt vajadusele kasutan ka sääriseid. Kui aga ilm väga vihmane ja enamus ajudest vesises metsas, siis kummik jalga.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Kas sa räägid kirsadest? Kui nii siis neil jalavarjudel ju nahka väga vähe! Ja küllap nahksaapa saab tõesti vaha v rasvaga vett pidavaks,aga siis puudub ju neil kallitel hingavatel saabastel mõte.Rasv/vaha muudavad nad ju samuti umbseks ,nagu kummiku

Mina olen asjast nii aru saanud, et see "hingamine" toimub enamjaolt mööda saapa sisest voodrit seestpoolt väljapoole. Kui saabas jalas loksub, siis kulub sellele "gorele" auk sisse ja veepidavus jääb nagu tavalisel nahksaapal. Sellest tulenevalt ka soovitus "gore" saabas osta ilma nn. villase soki varuta. Ja nood nn. spetsiaalsed määrded lasevad niiskusel nahast välja tulla. Vett sisse aga ei lase- nagu ehituses kasutatav aurutõkkekile. Kui määrid nn. hingavat saabast tavalise määrdega, siis too sulgeb mehhaaniliselt nn. nahaboorid ja ongi jalg nagu kirsas.
Kunagi ammu kasutasin kah vene ohvitseri nn. välikirsasid. Ikka Merilõviga kokku, villane sokk jalga ja metsa. Siis mingid rootsi nöörsaapad, edasi paska nimetusega Magnum. Tänapäeval omades Meindleid + gore sokke ei vahetaks seda kooslust enam iial nende nn. kirsade või mõne muu koosluse vastu.
Koht kus on Meindlitel nahk pealt märjaks läinud (näha naha tumeduse järgi) oli siis kui seisin mitu tundi sulas lumes hunti passides. Jalg ise aga soe ja kuiv. Enda jahimaadel palju vaja liikuda nn. soises metsas+rabas- ainuke asi mida pean jälgima on asjaolu, et vesi üle saapasääre ei tuleks. Kõige magusamad põdralaskmise kohad ikka nn. lageda raba servas mändide vahel kus seisad tavaliselt jalgupidi vees. Ja enam ei ole peale jahti jalad sokkidega märjad ja viksist sinised :lol:
Kummikut ei taha üldse jalga panna- mul sama häda mis Honkomehelgi- jalad higistavad väga palju.
Rajaleidja- kui sa võtad endale Meindl Dovre Extreme mudeli- neil on kõik nahast ja nn. talla serva veel kummiriba paigaldatud- mingi võpsik neile küll midagi ei tohiks teha. Lisaks veel hoiavad jalga nn. liigesest hästi paigas. See minu kere raskuse puhul aga väga oluline.
ikka lõbusalt
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas tony »

Meindl Dovre Extreme vaieldamatult parim koeramehele Meindli toodetest. Oman selliseid ise ja olen ka sõpradele neid toonud.
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas pajero »

mina kasutan jalas firma kõrge säärega talvesaapaid ja ilma liialdamata käisin esimestega 6 aastat metsas koera järgi siis hakkasid läbi laskma (nahk pragunes) järgmistega nii hästi ei läinud 1 hooaeg ja lasid läbi.läksin poodi ja vahetati uute vastu. nendega nüüd ühe hooaja käinud ja täitsa ok.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas Üllar Tamm »

JALAS teine tuntud Soome tootja, ka suht levinud. Omale ei meeldinud, sest liiga palju õmblusi just alaosas, Sievi saabas vähematest tükkidest kokku pandud. Jalas´e omad tundusid pisut raskemad kah.
Mõlemal tootjal valikus veel päris karmiks talveks mudelid, Sievil vist Artic (või oli Alaska, täpselt ei mäleta)
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas Hubert »

Oskab keegi targem öelda, kas selline kraam nigu Meindl-i Top Wax, mis on valget värvi, on ka mõeldud selliste mudelite nigu Taigad määrimiseks?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas tony »

Hubert kirjutas:Oskab keegi targem öelda, kas selline kraam nigu Meindl-i Top Wax, mis on valget värvi, on ka mõeldud selliste mudelite nigu Taigad määrimiseks?


See Top Wax mõeldud naha kuivamise vastu. Kuna Taiga on nahast, siis peaks nagu sobima.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas valdo »

Oskab ehk keegi öelda, kas on olemas mingeid liime või muid peeneid ja moodsaid vahendeid, millega saaks lappida praguliseks kuivanud nahksaapaid?
Saapaid sai hooldatud nagu kord ja kohus, aga talvel sai korra kuivad saapad jalga panna ja paarist liikuvast kohast tõmbas praguliseks kah kohe...
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas mrr »

Kus Tallinnas neid Meindli saapahoolduse vahendeid müüakse ka?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas aivar00 »

Sul ei pea ilmtingimatta Meindli hooldusvahendid olema. Vahet ei ole millise firma toodangu sa ostad -peaasi, et on õigele jalatsitüübile. Mina olen näiteks Nikvaxi kasutanud, Eccot jne. Meindli originaali :M kaubanduses ei olegi vist silma hakanud, Netist sai kunagi küll tellitud, kuid nüüd olengi ostnus seda, mis parasjagu ette juhtub. Sul on vaja määret, niiskustõket ja deodoranti. Vee baasil vaha on mulle endale kõige sobivam olnud - päev otsa jalas olnud väljast märjad saapad pesen kodus 1-2 korda kuus hooajal jooksva veega puhtaks ning määrin vedela möginaga kokku. Veidi aja pärast püehme lapiga üleliigne "piim" maha kogu moos. Kui on teada, et "uppuma" minek, siis olen niiskustõkke spreiga saapad ka üle lasknud, kuigi on ilma ka jalad kuivaks jäänud. Deo aga juba enda maitse.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas kakuke »

Meindli asju müüb näiteks Trapper.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: K: millega määrid saabast?

Postitus Postitas mrr »

Jah, panin ka Salamanderi impregneeri peale ja peale seda Effaxi kingavahaga üle. Mõlemad korralikud saksa tootjad ja peaks kenasti saksa saapale sobima. 8)
Vasta