Optika ostmine

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Kasutaja avatar
arikas
Postitusi: 63
Liitunud: N Juun 07, 2012 7:49 pm

Optika ostmine

Postitus Postitas arikas »

Tere

Plaanin osta optikat, kuna rahaline piirang siis päris zeiss optikat osta ei jõua!

Hetkel jäid silmapiirile mõned sihikud, mille toon siia ära ja loodan targemate abi saada ostmisel!

http://jahipaun.ee/netipood/toode/sihik ... 4-il-2523/

http://baltichunter.ee/pood/product_inf ... 3b8ded19b0

http://www.jahivarustus.ee/jahindus/opt ... 10-50.html

http://www.teleskopy.pl/product_info.ph ... nguage=en&

Kui keegi oskab midagi head samas hinnaklassis pakkuda, siis oleks väga tänulik!

muidugi üks tuttav pakkus mulle veel Busznil 3-9x56E optikat, aga netist ei leidnud kahjuks selle kohta mitte mingisugust infot. Ehk keegi oskab sellega ka aidata?

Ettetänades!
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas tireb »

ma olin kunagi sellisel arvamisel. et miks see optika ikka nii kallis peab olema. kes laseb see laseb ka viletsa optikaga. Lasen ja mitte halvasti.
siis ühel hetkel sain ühe jahi päeva ja ka õhtu kalli optikaga koos olla, kõrval oli ka minu nn keskmist hinda toru. see jahipäev muutis kardinaalselt minu suhtumist. kalli optikaga on ikka pilt selge, ilma moonutusteta iga ilmaga. eriti teed nendel vahet vahet videvikus, või suht pimedas.
peale seda soetasin mitte väga kallis aga siiski väga kvaliteetne Meopta. olen sellega väga rahul.
Siin foorumis kindlasti suuremaid asjatundjaid kui mna. kusagil oli juttu, et järjekord Zeiss, Meopta ja teised riburada järgi. Meopta tarnib oma läätsesid ka Zeiss-le. see peaks olema kvaliteedi näitaja, kaubamärk pole lihtsalt nii kõlav
kui ikka plaanis jahti nautida, siis parem kannata vähe aega ostuga kuni vajalik summa olemas
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas TiitR »

arikas kirjutas:Tere

Plaanin osta optikat, kuna rahaline piirang siis päris zeiss optikat osta ei jõua!

Hetkel jäid silmapiirile mõned sihikud, mille toon siia ära ja loodan targemate abi saada ostmisel!



http://www.jahivarustus.ee/jahindus/opt ... 10-50.html


No kui optika parameetrites ikka kirjas x 56, siis eeldab see 56mm. esiläätse, mitte nagu seal kirjas, et tegu 50 mm. läätsega (ilmselt trükiviga) :D
Ja sellist nime nagu sa mainisid (Busnil vms :mrgreen: ) pole mina kuulnud, ilmselt soovitati siiski Bushnell`i : http://www.bushnell.com/
Kasutaja avatar
arikas
Postitusi: 63
Liitunud: N Juun 07, 2012 7:49 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas arikas »

TiitR kirjutas:
arikas kirjutas:Tere

Plaanin osta optikat, kuna rahaline piirang siis päris zeiss optikat osta ei jõua!

Hetkel jäid silmapiirile mõned sihikud, mille toon siia ära ja loodan targemate abi saada ostmisel!



http://www.jahivarustus.ee/jahindus/opt ... 10-50.html


No kui optika parameetrites ikka kirjas x 56, siis eeldab see 56mm. esiläätse, mitte nagu seal kirjas, et tegu 50 mm. läätsega (ilmselt trükiviga) :D
Ja sellist nime nagu sa mainisid (Busnil vms :mrgreen: ) pole mina kuulnud, ilmselt soovitati siiski Bushnell`i : http://www.bushnell.com/



jah, ma ka arvasin seda, aga täpselt kirjutasin optika pealt selle nime maha mis seal on, arvatavasti siis mingi hiina toode?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas honkomees »

tireb kirjutas:... kusagil oli juttu, et järjekord Zeiss, Meopta ja teised riburada järgi. ...
noh see järjestamine on ka üks tänamatu tegevus aga nii enam-vähem üldtunnustatult on nr 1 Swarovski ja siis ekstraklassi S&B, Zeiss, Kahles, ning järgnevad riburadapidi korralikud optikad nagu Docter, Leupold, Nikon, Meopta (mille kohta on küllaltki pallju kriitilisi märkusi netis) jt Sihukesed enam-vähem optikamargid on need Bushnellid ja Tascod, nende kallimate mudelitega saab ka hakkama ja peavad vastu, mina Bushnelli võtsin pärast garantiiremonti täiskaliibri pealt maha ...
Omal kasutusel korralikest kallim Docter ja tsipa odavam Meopta, mõlemaga rahul.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas kalur »

On sul endal nende optikatega kogemusi ka või lahmid niisama.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas kalur »

Ja kõige hämmastavam on see,et 200euroste optikate omanikud on kõik siga rahul oma sitaga aga kallimate optikate omanikud on väga kidakeelsed.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas honkomees »

kalur kirjutas:On sul endal nende optikatega kogemusi ka või lahmid niisama.

käis minu kohta VÄ?
Nagu kirjutasin, on sellised üldtunnustatud seisukohad ja loomulikult on igaühel oma seisukohad. Isiklikud kogemused on üles loetletud eelmises postis ja jahikaaslaste omi olen kah piiluda saanud (zeissid, tascod, bushnellid ja odavaotsa asjad lisaks).
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas honkomees »

kalur kirjutas:Ja kõige hämmastavam on see,et 200euroste optikate omanikud on kõik siga rahul oma sitaga aga kallimate optikate omanikud on väga kidakeelsed.

nojah, mida neil kallimate optikate omanikel ikka rääkida - ise olen selle odava asja reha peale 2x astunud (bushnell ja norconia ca 3000 EEK olid omal ajal) ja välja vahetanud kallimate 15 000 - 18 000 EEK optikate vastu. Peale seda igatsugu mured kadunud, pole pidevat optika pealelaskmist peale iga kõksu, näed hämaras jne. 6-7 aastat pole optikat olnud enam vaja kruttida ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas mrr »

Omasin esialgu ca. 500€ Tascot ja nüüd 4-5x kallimat Zeiss Victoryt. Vahe on hämaras on uskumatu - seal kus silm enam ei seleta ja Tascos on luubil ainult udukogu, niiet ei saa enam arugi, kuidaspidi siga 50 meetri peal on, siis Zeissis näed notsu kenasti ära ja teed vajadusel "kõksu" ära. Reaalne situatsioon elust enesest - mõlemad optikad olid korraga jahil kaasas. 8)
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas atshunter »

Mul oleks selline kysimus, et kas osta meopta, v6i 200 eurot rohkem maksev Docter. M6lemal on punat2pp.

Optikate puhul on juttu, just nendest toodetest. 1. Docter® Classic 8x56 Illuminated
2.Meopta ARTEMIS 2100 7x50 RD

vabandust, puuduvad t2pit2hed.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas peepk »

Soovitan 8x56. Oli kunagi samade näitajatega esimene optika ja lollist peast müüsin maha. Nüüd jupp aastaid hiljem saksast orgunnitud samade numbritega kasutatud Svarovski ja pold esimene punatäpiga ja pole Svarowski kah. Hea niigi pimedas ja pigem punatäpp mind segab. Hea varitsuse jaoks, või üksi ringi kolistades, aga ajujahiks seitsme ja kaheksa kordsed suurendused ei kõlba heasti. Suurendust palju ja sektor väike, ei leia kiirelt ja lähedalt liikuvat märki lihtsalt üles. Omal vastav kogemus ja püssi peale vastavalt jahi iseloomule kolme eri optikat vahetan kiirjalgadega.
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas atshunter »

Sain ma 6igesti aru, et sellel 8x56 kui suurendus minimaalne, siis ajujahis jääb see ikkagi segama?
Matkatarbed.ee annab selle optika hinnaks 830.- on ehk mujalt sama rahaga saada midagi paremat?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas peepk »

Seal ei saa suurendust muuta, see ongi püsivalt fikseeritud 8x võta või jäta ja pigem paigal seisva või kaugema sihtmärgi jaoks sobilik.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas honkomees »

peepk kirjutas:... pold esimene punatäpiga ja pole Svarowski kah. Hea niigi pimedas ja pigem punatäpp mind segab. ...
nagu öeldakse, kellele ema, kellele tütar ... mina olen jälle täpi usku. Ainlt esimene optika oli ilma, aga kui sain täpiga hämaras laskmise maigu suhu, siis enam ei loobu - kõik järgnenud optikad on olnud täpiga. Ilma täpita looma näed, eriti tumedal taustal nagu vees, aga risti ei näe tumedal taustal, ka suure looma kerel (ise pole näinud aga olla ka mingid hämaras automaatselt mustast heledaks muutuvad ristid, siis mu jutt kehti). Punatäpp, õiges reguleeringus on vaevalt märgatav, aga võimaldab sihtimispunkti looma kerel õigele kohale suunata.

P.S. ja ehkki mul on 56 otsaga optika, soovitan 50-st, silmaga tajutavat vahet pole, optika väiksem, kergem ja mugavam. Muidugi võib see tulla ka mu väga viletsast nägemisest, et ei saa ära kasutada kõiki optika pakutavaid võimalusi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta