Optika ostmine

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas peepk »

Ma seda usku, et las jääb loomale kah võimalus. Ei pea tingimata igakord täis kotiga koju tulema. Seepärast ei ajagi laskmisel püssile lisatava viimast tehnikasõna taga. Jaht,on minu jaoks midagi sellist, kus kergeid võite ei ole. No ma selline "vanakooli" mõtteviisiga ja siin foorumis on minusuguseid vähemalt kaks veel (y)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas Feen »

Ega ei peagi aga jube jama kui mõni kord on vaja loom kätte saada ning osavusest hoolimata jääb asi optika taha. Hea optika ei kohusta kedagi kogu aeg kotti täitma, pigem laiendab võimalusi ning edasi on jahilise enda teha kuidas ta asja huvitavamaks või keerulisemaks teeb. Soovitus nagu ikka, vaata rahakoti paksust ning osta võimalikult hea (aga mitte fikseeritud suurusega).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas atshunter »

Sooviks endale algavaks p6drajahiks osta uut optikat, hinnaklass v6iks olla 1000 ja alla. Oskab keegi miskit soovitada? Väga paljudes internetipoodides on sobivad optikaid aga pole laos ja tellimine 3 kuud. Väga mugav oleks kui leiduks Tartu jahipoodide riiulite peal miskit. Kindlasti punatäpga.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas peepk »

1,5-6x42 ja saad hea asja selle raha eest. Firma valid ise.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas TiitR »

atshunter kirjutas:Sooviks endale algavaks p6drajahiks osta uut optikat, hinnaklass v6iks olla 1000 ja alla. Oskab keegi miskit soovitada? Väga paljudes internetipoodides on sobivad optikaid aga pole laos ja tellimine 3 kuud. Väga mugav oleks kui leiduks Tartu jahipoodide riiulite peal miskit. Kindlasti punatäpga.

Trapperis hetkel soodushindadega Leupold VX seeria sees olemas (hinnad ca. 1000.-), samuti Jahipaunas Docter (gramm peale 1000.-) laos olemas?
Aga kas need optikad sind muidugi rahuldavad, on iseasi :roll:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas andrus »

ehk siis juba zeiss duralit 1.2-5x36 ja maksab 995 euri vøi hoopis 2-8x42 siis muidugi tuleb 140 euri olemas olevale juurde panna.
jahismurf
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas laurits »

jahimees.ee olemas Kaps optikad- ise kasutan 1,5-6x42 ja 2,5-10x56. Negatiivsed kogemused
puuduvad!!!!!
sworbe
Postitusi: 55
Liitunud: N Mai 19, 2011 7:51 am

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas sworbe »

Ise vahetasin Bushnell 3-12x56 välja just Zeiss Duralyt 2-8x42 vastu. Praegu olen rahul. Meeldis see punatäpp mis on alati konkreetne täpp nii päeval (mida ei saanud öelda Bushnelli kohta) kui ka hämaras. Täpi erksus reguleeritav sujuvalt. 2x suurendus ajusse ja 8x passimiseks. Relvaks 308win. Võrdlusmoment praegu ilusti veel silma ees 56 Bushnell ja 42 Zeiss on hämaras vaadates võrdsed. Bushnellil kippusid servad ähmaseks, Zeissil seda ei ole (pilt vaatevälja ulatuses ühtlaselt terav).
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas atshunter »

Olen k8sinud mitmest poest optikat, mis neil kodulehel 8leval ja kiri juures, et laos aga tegelikult pole ja tellimine mitu kuud.

Hakkas huvitama see Zeiss Duralyt , et kus seda katsuda ja vaadata saaks?
randar
Postitusi: 22
Liitunud: E Nov 03, 2008 5:48 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas randar »

Mustamäe tee Küti Äris (Schotter) saad neid katsuda ja sisse piiluda.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas Ax1600 »

Vixen jääks ilusasti hinnaklassi. Tartus olemas. Seni 6 tuttaval 2,5-10x 56 ja kõik rahul. Hind peaks olema miskit 800 euro kanti.
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas atshunter »

http://www.matkatarbed.ee/oc/rossler-ti ... s-stuzen-1
http://www.jahimees.ee/et/zeiss/800-zei ... 50-la.html

Saan ma 6igesti aru, et 8hel optikal rist ja täpp suureneb zoomides ja teisel mitte? See tekitab kahtlusi, on see pigem hea v6i halb? On kellegil kogemusi?
Ja veel uuriks ristikujutise kohta kummal parem?

Krt naist on ka lihtsam valida kui optikat!!
jyri

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas jyri »

atshunter kirjutas:http://www.matkatarbed.ee/oc/rossler-titan-6-luxus-stuzen-1
http://www.jahimees.ee/et/zeiss/800-zei ... 50-la.html

Saan ma 6igesti aru, et 8hel optikal rist ja täpp suureneb zoomides ja teisel mitte? See tekitab kahtlusi, on see pigem hea v6i halb? On kellegil kogemusi?
Ja veel uuriks ristikujutise kohta kummal parem?

Krt naist on ka lihtsam valida kui optikat!!


Rist suureneb suumiga optikatel, kus see on ka kaugusemõõtjaks ahl asetseb objektiivil. Okulari lähedane rist suumides suurust ei muuda. Aga sulle veel üks võimalik probleem( puudus/viga) võrdlemaks naisevalikuga- suumides läheb paigast kontrastsus. Ehk teed teravaks näiteks 4,5 suumiga, siis muudad 9x-ks ja kindlasti peab jälle teravust sättima.
Jõudu edasiseks :M
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas atshunter »

Läheb t6esti see kontrastsus nii oluliselt paigast, et lasta ei näe?
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas kirp »

Ei saa päris aru, mida jyri kontrastsuseks peab, aga mis teravusse puutub, siis hea optika puhul see suurenduse sättimisega ei muutu - küll on suurema suurenduse puhul nn. teravussügavus kitsam, mistõttu väikesel suurendusel veel tähelepandamatu teravustamisviga hakkab suurel suurendusel silma. Tavalisel jahil pole risti muutumisel v. mittemuutumisel suurt tähtsust - peenikeseks jääval ristil on eelis vaid väga kaugele laskmisel. Samas on sekundaarfokaaktasapinnaga ristidel suurem võimalus nihkeks suurenduse muutmisel - nii muutub mul yhe Bushnell Trophyl suurenduse muutumisel tabamispunkt. Zeissi yhelgi mudelil seda ei tohiks olla. Kui 1000 piiriks siis duralyt on hea valik.
Vasta