Diana mod. 27

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
Walter
Postitusi: 98
Liitunud: P Okt 21, 2012 8:13 pm

Diana mod. 27

Postitus Postitas Walter »

Tere,
oman nimetatud õhkrelva (toodetud 70-ndate alguses) ja siit ka mõned küsimused. Sellel relval peaks olema kolvi ja muud tihendid nahast. Kuidas seda relva õieti hooldada ja mis õliga? Piiritagustest foorumites (näit. pyramidair.com) on öeldud, et puhastustampoone ei tohi raua puhastamiseks kasutada - huvitav mis põhjusel? Siiani olen raua nööri otsas oleva WD40-ga immutatud riidetükiga läbi tõmmanud.
Teine küsimus oleks mis moon peaks sellele relvale sobima? Põhiline kasutusotstarve on vabas looduses märkilaskmine ca. 25...30 m kaugusele. Hetkel olen kasutanud mingit suvalist (Arctic Round ja Arctic Pointed) e. seda, mis lähimast paugutarvete poest saada on. :) Samas vaadates netipoodidest kvaliteetmoona hindu, siis on see pea sama hinnaga ehk võiks nagu üle minna kvaliteetsemale moonale. 4,5 moona pakutakse erinevates mõõtudes, kuidas kindlaks teha mis mõõt sobib rauale ja kui tihedalt ta peab sinna istuma?
Optikaga on üldse huvitav lugu. Varem oli relval peal Umarex 4x15 optika, aga kuna selle reg. kruvi hakkas üle viskama ja läätsed olid juba tuhmid, siis tuli miskit muud peale vaadata. Peale põhjalikku asjade kaalumist sai peale ostetud noname 4x20 optika Koduexstrast (e. viibisin hetkel seal poes kui jäi selline asi silma) 70 eek eest. :mrgreen: Kuna hinda polnud sel ollagi, siis rohkem nalja pärast, proovimiseks ja ajutiseks koha täiteks sai ostetud. Nüüd on asjalood sellised, et püssi küljes on ta juba pea 5 aastat ja mul pole miskit halba ta kohta öelda - oma tööd ta teeb siiani hästi e. mõlemad reguleerkruvid toimivad kui reguleerida vaja, pilt läbi okulaari on terav, temaga on läbi paugutatud pea kümmekond karpi ja ikka ei taha see asi ära laguneda, et oleks põhjust uus osta. Samas puuduvad kogemused kvaliteetoptikaga ja ehk ongi selles põhjus miks ma ei kiirusta olemasoleva väljavahetamisega.
Palju häid nõuandeid olen siit foorumist leidnud ka õige laskeasendi kohta ja mõju laskmistäpsusele on ausalt öeldes hämmastav - ma ei uskunud varem et see nii palju võiks mõjutada.
Pikk ja segane jutt sai kirja aga ehk saan asjalikke vastuseid mind huvitavatele küsimustele ja nõuandeid edaspidiseks.
Tänud juba ette!
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Diana mod. 27

Postitus Postitas Delta »

Nahast kolvitihendit tuleb aeg-ajalt määrida. Kuna tegu on vanema ja seega ka lahjema vedrukaga, siis erilist diisliefekti kartma ei pea. Enamasti soovitatakse silikoonõli. Mõni on määrinud isegi toiduõliga. Määrimise intervall võiks olla ~ca 500 lasku.

Moona osas pead lihtsalt proovima. Elu on näidanud, et JSB toodang käitub hästi enamikes vedrukates, seega alustaksin proovimist nende sortimendist. Mis optikasse puutub, siis arvestades, et tegu on juba klassikalise ja mõneti retro püssiga, siis ma pole kindel, kas sinna üldse tasub mingit asisemat optikat peale aretada. Vb dioptersihik oleks hoopis edevam? Igatahes kui otsustad parema optika kasuks, siis julgen soovitada Nikko Stirling/ Hawke vedrukatele mõeldud mudeleid. Suht mõistliku hinna-kvaliteedi suhtega.

Küll soovitan loobuda WD-40 kasutamisest raua puhastamisel. Selle üle on foorumites tuliseid debatte peetud WD-40 poolt ja vastu teemadel, kuid reeglina jääb lõpuks kõlama soovitus seda mitte kasutada. Põhjus lihtne, kuigi tegu on hea "niiskusepeletaja", siis kuivades jätab WD-40 endast maha "kilese katte", mida on suht raske maha saada kui just WD-40 uuesti peale ei kanna. Pigem tasub kasutada Ballistoli, mis on ehk tiba kallima, aga sedalaadi kõrvalnähte ei oma. Teatud juhtudel võib Ballistol küll põhjsutada oksüdeerumist ja kerge roheka kirme. Immutatud viltkuule võib kasutada, aga pane neile kuul sappa. Viltkuul üksi on liiga kerge ja selle laskmine võrdub tühilasuga.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Walter
Postitusi: 98
Liitunud: P Okt 21, 2012 8:13 pm

Re: Diana mod. 27

Postitus Postitas Walter »

Tere taas üle pika aja. Hetkel olen jäänud pidama JSB Exact Diabolo (sinine pakend, hind 5 eur/500 tk) moonale, mille tabavustihedus ja täpsus on täiesti ok.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Diana mod. 27

Postitus Postitas baikal »

Walter kirjutas:Tere taas üle pika aja. Hetkel olen jäänud pidama JSB Exact Diabolo (sinine pakend, hind 5 eur/500 tk) moonale, mille tabavustihedus ja täpsus on täiesti ok.



Tere.

Ütle mulle ka, kust sa neid 5eur/500 tk. soetad??? Ehk saad karbist ka pildi saata.... ei leia sinise pakendiga JSB -d
Walter
Postitusi: 98
Liitunud: P Okt 21, 2012 8:13 pm

Re: Diana mod. 27

Postitus Postitas Walter »

baikal kirjutas:Tere.
Ütle mulle ka, kust sa neid 5eur/500 tk. soetad??? Ehk saad karbist ka pildi saata.... ei leia sinise pakendiga JSB -d

Pidasin silmas seda:
Pilt
Konkreetse moona ostsin Poolast :) kahtlen kas sellise hinnaga neid Eestist saab.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Diana mod. 27

Postitus Postitas baikal »

Walter kirjutas:
baikal kirjutas:Tere.
Ütle mulle ka, kust sa neid 5eur/500 tk. soetad??? Ehk saad karbist ka pildi saata.... ei leia sinise pakendiga JSB -d

Pidasin silmas seda:
Pilt
Konkreetse moona ostsin Poolast :) kahtlen kas sellise hinnaga neid Eestist saab.


Just - õigesti tegid, et kahtled. Jahipaunas sama moon soodushinnaga 9 € karp.... tavahind 12 €.... :|
Walter
Postitusi: 98
Liitunud: P Okt 21, 2012 8:13 pm

Re: Diana mod. 27

Postitus Postitas Walter »

Kas ja kui üldse Eestis keegi Dianale juppe müüb? Aegade hämarusse on läinud raua otsas olev kirp (pole küll optika puhul vaja aga siiski). Kinnitub 8mm soonele. Olen uurinud mõnda teise õhuraua kirpe aga ei sobi. Ka internet ja -poed pole suutnud aidata. Kellelgi ideid?
dedok
Postitusi: 4
Liitunud: L Veebr 03, 2007 5:49 pm

Re: Diana mod. 27

Postitus Postitas dedok »

Pöörduge otse Diana tehasele,seal on mingi naine kes tegeleb varuosadega.Saadab Teile joonised koos hindadega.Hinnad on päris inimlikud.Ostsin otse asest mõni korda Di 360,24,52-le.
Walter
Postitusi: 98
Liitunud: P Okt 21, 2012 8:13 pm

Re: Diana mod. 27

Postitus Postitas Walter »

dedok kirjutas:Pöörduge otse Diana tehasele,seal on mingi naine kes tegeleb varuosadega.Saadab Teile joonised koos hindadega.Hinnad on päris inimlikud.Ostsin otse asest mõni korda Di 360,24,52-le.

Kontakt loodud, asjad tellitud - tänud!
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Diana mod. 27

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Walter
Postitusi: 98
Liitunud: P Okt 21, 2012 8:13 pm

Re: Diana mod. 27

Postitus Postitas Walter »

Tere taas üle hulga aja! Tehasest varuosad käes ja tihendid vahetatud. Vana mansett oli juba paarist kohast rebenenud seega remont igati vajalik. Polnud varem vedrukaid lammutanud - natuke nuputamist ja tehtud ta sai. Tabamuste tihedus nüüd tunduvalt parem, tundlikkus erineva moona suhtes vähenenud, jooksevad samal distantsil enam-vähem samasse kohta. Hetkel eelistan JSB Exact (punast).
Peale sai Walther ZF 6x suurendusega optika (pakuti hea hinnaga), võrrelda eelmisega pole midagi - nagu oleks nägijaks saanud! (y)
Vasta