Käsitulirelv

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

baddmann kirjutas:Mitu inimest seda jahirevolvrit Eestis nii koledal kombel vajaksid ?


Nii ei tohi küsida!Siis ei tegele sellega keegi.Armupaugu relvana võiks ta muidugi seaduses lubatud olla.Sabade kupeerimisega on samuti,et palju neid lühikese sabaga koeri ikka on.Ja "katusel" lüüaksegi käega,ah las olla.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas unt »

Kui ma vaatan ja vaatan seda relvaseaduse pragrahvi 29. lg 3 sõnastust Jahitulirelv on jahipidamiseks ettenähtud kergesti lülitatava kaitseriiviga sileraudne, vintraudne ja kombineeritud püss, püstol ning revolver. Ja kui ma mõtlen samas seaduses antud revolvri definitsioonile (§ 12 lg 1 p 3) ja pöördun lisaks veel õigekeelsussõnastiku poole, siis see "ning" seal sõna "revolver" ees võib tähendada ka "ja ühtlasi". Kuna relvaseaduse enda definitsiooni järgi revolvril ei pea olema kaitseriivi ja kaitseriivi kui sellist ei ole ka kusagil seaduses eraldi mõistena sätestatud, siis ma julgeksin selle paragrahvi sõnastust omas mõttes muuta selliseks Jahitulirelv on jahipidamiseks ettenähtud kergesti lülitatava kaitseriiviga sileraudne, vintraudne ja kombineeritud püss, püstol ja ühtlasi revolver. Ühesõnaga - kas see kergesti lülituva kaitseriivi nõue ikka jõuab sellises sõnastuses olevas paragrahvis üldse revolvrini?
Võibolla me prõmmime rusikatega lahtisele uksele ja nõuame sisselaskmist?!
Eks muidugi pikast vaatamisest ja mõtemisest võib ka ühtlasi lolliks minna :D

Isiklikult ei ole mul sooja ega külma sellest, kas revolver (olgu ta siis kaitseriiviga või ilma) on jahirelv või ei ole. Ma olen siin foorumis ka varem kusagil öelnud, et mina jahile pipragaasi, käeraudu ja kumminuia ning (ja ühtlasi) ka revolvrit, kaasa ei tassi.
Viimati muutis unt, R Sept 13, 2013 10:49 am, muudetud 1 kord kokku.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Välek »

Huvitav oleks teada, kas kellelgi on olnud olukorda, kus suurulukijahil püssiga ei saa hakkama ja vaja käsirelva abi. Ma ei pea silmas väikeulukitega seotud oluordasid. Teoreetiliselt võib käsirelva vaja minna, aga mida on praktikas ette tulnud? Tooks keegi näiteid jahiradadelt?
jyri

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas jyri »

Välek kirjutas:Huvitav oleks teada, kas kellelgi on olnud olukorda, kus suurulukijahil püssiga ei saa hakkama ja vaja käsirelva abi. Ma ei pea silmas väikeulukitega seotud oluordasid. Teoreetiliselt võib käsirelva vaja minna, aga mida on praktikas ette tulnud? Tooks keegi näiteid jahiradadelt?

Korduvalt kasutatud just seal, kus püss liialt ohtlik. Näide: Koerad paksu kuuse all tiirutavad haavatud kulti. Püss jääb raudadega kogu aeg mingi oksa taha kinni, sihtida ei saa. Käisrelvaga laskmine ainus ohutu variant. See siis minu kogemus lisaks "lihtsale armupaugule" nii sea-kui põdra suhtes, mis vaiksem ja samuti ohutum ühisjahis.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas andrus »

Ohutum ühisjahis?? Palun selgitust.
jahismurf
barma
Postitusi: 13
Liitunud: P Apr 14, 2013 8:41 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas barma »

Koeramehele ja ajus ajajatele kõige õigem relv olekski korralik suurekaliibriline jahirevolver. Tõhus ja täpne, optiline sihik peale ja võiks vabalt ka vintraudse laskekatse sellisega ära teha. Aga noh, mis sest rääkida kui meil tekitab probleeme revolvri kaitseriiv.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Ahto Kattai »

barma kirjutas:Koeramehele ja ajus ajajatele kõige õigem relv olekski korralik suurekaliibriline jahirevolver. Tõhus ja täpne, optiline sihik peale ja võiks vabalt ka vintraudse laskekatse sellisega ära teha. Aga noh, mis sest rääkida kui meil tekitab probleeme revolvri kaitseriiv.

Nagu siin keegi vist juba mainis,kui sellised soovid on ,siis kõlbaks kindlasti sinna komplekti ka mõni käsigranaat,oleks ju hea kuuse alla kuldilõugade vahele visata! :P

Tehke kõigepealt püssigagi oma laskekatse ära ,siis hakake Rambo trikke tegema!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Välek »

barma kirjutas:Koeramehele ja ajus ajajatele kõige õigem relv olekski korralik suurekaliibriline jahirevolver. Tõhus ja täpne, optiline sihik peale ja võiks vabalt ka vintraudse laskekatse sellisega ära teha. Aga noh, mis sest rääkida kui meil tekitab probleeme revolvri kaitseriiv.
Ei kujuta ette, kust sellised mehed võtta, kes käsitulirelvast vintraudse laskekatse ära teevad. Võibolla kasutaja Barma saab sellega tõesti VABALT hakkama. Mina küll mitte. Foorumit lugedes on härradel seisva märgigagi probleeme.... (mis on minumeelest inimlik ja arusaadav, mitte ei pea silmas seda, et keegi koba on)
jyri

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:Ohutum ühisjahis?? Palun selgitust.

Ei viitsi pikki näiteid tuua, aga piisab ühest parameetrist. Käsitulirelvaga saab "lõpetada" uluki tulistades vertikaalselt ülalt alla. Isegi kui väike rikoshett luudest, läheb kuul ikkagi maasse. Püssiga nii ei saa ja mistahes väikegi rikoshett võib riivata kas koera-või uudistama tulnud naabernumbritelt kütte ja ajajaid( tean, et teoorias ei tohi nad paigalt liikuda, aga jutt on ju reaalsusest :VS , mitte lasteaia koolituselt (b) ).
Ise olen vastu jahipidamisele käsitulirelvast( v.a. kärplased ja väiksemad koeralised), sest see pole ikka see. Aga armupauguks asendamatu asi. Kusjuures mitte suur kaliiber-näiteks .38 põdra koljut läbida ei suutnud. Kui ei usuta- võib minna Kuristiku 7 ja uurida traatides põdra sarvi, kus kuklal hästi näha kuuli jälge. Aga 22Mag, nagu korduvalt öeldud, laseb läbi tänu kuuli väiksele läbimõõdule ja suurele kiirusele.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Välek »

jyri kirjutas: Käsitulirelvaga saab "lõpetada" uluki tulistades vertikaalselt ülalt alla. Isegi kui väike rikoshett luudest, läheb kuul ikkagi maasse. Püssiga nii ei saa ja mistahes väikegi rikoshett võib riivata kas koera-või uudistama tulnud naabernumbritelt kütte ja ajajaid.....
Jyri, muidugi on käsitulirelval üldjuhul jahirelvadest väiksem energia ja rikosheti suhtes pikemale distantsile ohutumad. Kerkis küsimus, et mispärast peaks käsirelva rikoshett luudest just maasse minema, nagu kirjutasid, selle asemel, et nelja tuule suunda lennata? :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Ahto Kattai »

jyri kirjutas: Aga armupauguks asendamatu asi. .

Jüri ,ma ei soovi sinuga vaidlusse laskuda,aga ära päris paska ka aja! On siiani metsas saadud hakkama ilma nende ... mis iganes liiki ta siis ei ole ja saadakse ka edaspidi! Kui keegi tunneb ennast tukk taskus mehemana ,antke minna ,sest seadus lubab,et ta asendamatu ja ohutum on pole mõtet siinkohal küll väitma hakata,sest vastuväiteid on kuhjaga. Ma arvan ,et see revolvri/püstoli usk on ennemasti "haigus",kui vältimatu vajadus . :V
jyri

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas jyri »

Ahto
Ürgajal saadi ka õldse ilma tulirelvata asju ajada, näukaaajl saadi hakkama ka ainult sileraudsetega. Keegi ei vaidle. Aga põdra/sea ajus põmmutada pidevalt korte püütud kährasid pole kah kõige sobilvam, kui tukk oleas. Muuseas, nõukaajal saadi ka Mosse/ladadega läbi, polnud mingeid maastureid aga liha laual oli ikka.
Välek-oletame et rikoshett on 6o kraadi( mitte Celsiust, vaid nurka :D ).Lastes ülevalt alla läheb kuul ikka maasse. Aga kui lased püssist alla, siis toru asend võrreldes horisondiga on maksimaalselt 45 kraadi, võib 60 kraadine rikoshett suunata kuuli horisondist kõrgemalegi. Seda üritangi seletada tuginedes oma praktikale ja algkkooli 5 klassi geomeetria õpikule. (y)
Kui kellegil raskusi arusaamisega, eks mina olen :VS ja ei suuda omaarust elementaarseid asju puust ja punaseks ette teha (b)
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Välek »

jyri kirjutas:Välek-oletame et rikoshett on 6o kraadi( mitte Celsiust, vaid nurka :D ).Lastes ülevalt alla läheb kuul ikka maasse. Aga kui lased püssist alla, siis toru asend võrreldes horisondiga on maksimaalselt 45 kraadi, võib 60 kraadine rikoshett suunata kuuli horisondist kõrgemalegi. Seda üritangi seletada tuginedes oma praktikale ja algkkooli 5 klassi geomeetria õpikule. (y)
Kui kellegil raskusi arusaamisega, eks mina olen :VS ja ei suuda omaarust elementaarseid asju puust ja punaseks ette teha (b)
Kurjam... Tundub üks mõnus teema olema, millega saaks Jüriga jälle madistada, aga ilmad on liiga ilusad, tuju on hea ja ei taha Jüri tuju ka rikkuma hakata. Las seekord jääda nii, nagu Jüri ütles. (Ei pea ju alati sõdima) :wink:
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Välek »

Ei... ikka ei saa asja nii jätta. Jüri, kuule, misasi sunnib püstolikuuli lendama maa poole ja püssikuuli taevasse. Räägid aga kraadidest ja nurkadest. Kuul võib ükskõik mis suuna võtta. Võib kasvõi maapinnal olevast kivist teadmata suunda lennata ja kasvõi laskjat ennast tabada.
jyri

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas jyri »

Välek kirjutas:Ei... ikka ei saa asja nii jätta. Jüri, kuule, misasi sunnib püstolikuuli lendama maa poole ja püssikuuli taevasse.

Minuarust seab kuuli lendamise suuna laskur, suunates relva toru otsa selles suunas, kuhu ta tahab et kuul lendaks. Revolvrit kasutades armupauguks hoian vähemasti mina toru maksimaalselt vertikaalile alla.Sõltumata kas kähra või mistahes sõraline. Püssitoru hoida nii on praktiliselt võimatu( kui sa just 240cm pikk pole), seega eksisteerib algselt kalle, mille rikoshett võib "ära nullida", ehk suunata kuuli horisontaalselt lendama. Eriti veel, kui uluk ei ole liikumatult külili, tal jätkub jõudu liikumiseks, koerad ümber ja uudistajad :VS kah. Ei saa aru, mida siin ebaselget on?
Või sul DELFI kommentaatori sündroom- ehk kommenteerida kõike, milles isiklik kogemus puudub? Sest kui sa ise oleks käsirelva armupauguks kasutanud, poleks sa neid küsimusi ( 100% teoreetilised targutamised) esitanud. Onju? :M
Vasta