Käsitulirelv

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas Välek »

Ei ole käsitulirelva omanud, ega kavatse seda ka soetada (vähemalt hetkel ei näe, et vaja oleks). Samuti olen käsitulirelvast elu jooksul max 10 lasku teinud, mida on samahästi, kui mitte kui midagi. Sellest hoolimata ei ole mõtet seletada, et rikosheti kuul ei saa käsitulirelvast peale maapinna mujale lennata. Kui kuul mingil põhjusel peaks suunda muutma, siis mispärast on see suunamuutus kindlasti maa poole, mitte kuskile mujale? Lase kasvõi 90 kraadi all otse ülevalt alla, ebasoodsate asjaolude kokkulangemisel võib kuul vabalt 90 kraadi oma suunda muuta. Lepapuule sisenes kuul tsentrist paremalt poolt ja väljus lepast vasakult poolt, vaadates laskesuunast. (9,7 grammi poolmantel). Jüri, kogu oma jutuga ütlen ainult seda, et rikosheti suunda ja lõplikku maandumiskohta ei oska keegi ette aimata. Seda muidugi juhul, kui rikoshett toimub, lase mis relvast tahes. Pole mõtet vastu vaieldagi. http://en.wikipedia.org/wiki/Ricochet
jyri

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas jyri »

Välek kirjutas:).Jüri, kogu oma jutuga ütlen ainult seda, et rikosheti suunda ja lõplikku maandumiskohta ei oska keegi ette aimata. Seda muidugi juhul, kui rikoshett toimub, lase mis relvast tahes.

Pole kunagi vaielnud, vaid räägin, et õnnetuse tõenäosuse minimiseerimiseks on vertikaalselt alla või veits kaldu endast käsirelvast lasta ohutum, kui püssist.Kuuli energia on kah erinev- minu 22Mag kuskil 550J, sileraudsel kuskil 1000J ja minu mõlema vindi kuulidel ca.3400J väljalennul. Seega ka selle parameetri järgi on käsirelva pauk ohutum , eriti peale rikoshetti :P .
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas unt »

Vaadates Jyri postitusi ja mõeldes käsitulirelva kasutamisele nii, et see ka seadusega kooskõlas oleks, pean kohe vägisi Jyrile meelde tuletama
§ 26. Jahitulirelva ja laskemoona kasutamine
(2) Püstolit ja revolvrit võib kasutada püütud väikeuluki surmamiseks.


Ja ongi kõik! Ei mingit sea kuuse all piiramist ja muud mõtetut juttu käsitulirelva kasutamise eelistest ja otstarbekusest suuruluki jahil. Selline jutt sobiks rohkem teemasse filosoofia puiestee.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

Vaidluste vahele :wink: kiidan natuke oma ostu ka.Taurus sai nüüd oma esimesed lahinguristsed "püütud väikeuluki surmamisel".Koprajahil koeraga on ikka väga hea ja lihtne selle eluka eluküünalt otse kahvas kustutada (y) .Pärast võta ainult kahvast välja ja viska kaldale.Tundub,et seda nähes tekkis mõnel mehel ka soov omale revolver soetada.Sellisele jahile pole küll ühtegi teist relva mõtet tülinaks kaasa vedada.Samuti koeraga kährikujahile,urujahile või lõksusid kontrollima aitab käsirelvast küll.Ja ei ole siin midagi tegemist rambotamise või haigusega.
Naine võib olla,koer peab olema!
barma
Postitusi: 13
Liitunud: P Apr 14, 2013 8:41 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas barma »

[quote="unt"]
§ 26. Jahitulirelva ja laskemoona kasutamine
(2) Püstolit ja revolvrit võib kasutada püütud väikeuluki surmamiseks.


Nii on, ja seda fakti võib muuta ainult uus jahiseadus. Kindlasti ei mõelnud ma oma jutuga seda et võiks "vabalt" revolvriga laskekatse ära teha. Mõte oli see et see oleks võimalik, kuigi laskekaugused on palju pikemad kui revolvriga oleks mõttekas. Mina käsirelva ei oma aga kui seadus lubaks, siis jääks vint ja sileraudne kappi ja metsa läheks revolvriga. Mitte rambotamise pärast, vaid jahiolude, jahipidamisviiside ja liikumisvahendi eripärade tõttu.

Väljavõte Jahieeskirjast:
§ 12. Suuruluki laskekatse sooritamine
(1) Suuruluki laskekatse tuleb sooritada jahimehe kasutuses olevast siledaraudsest või vintraudsest jahirelvast, mille laskemoonaks on kesktulepadrun.

Juriidiliselt oleks kõik korrektne kui ma ilmuks laskekatsele revolvriga :) Kui Ahto Kattai oleks nõus mulle kirjutama laskekatse tunnistusele jahirelva liigi lahtrisse "revolver", mitte "vintraudne", siis üritaks ma ükspäev selle laskekatse ka revolvriga ära teha :) Mitte et see midagi muudaks, jahiseaduse § 26 kehtiks ikka.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas andrus »

Siin kohal selline tähelepanek,et kui juba siledaga upitatakse lasta vindi vahemaid mis siis nende käsirelvadega saaks?
jahismurf
barma
Postitusi: 13
Liitunud: P Apr 14, 2013 8:41 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas barma »

See laskekaugus ei ole mitte relva teema, vaid mõistuse ja südametunnistuse teema. Maksimaalne laskekaugus peaks olema see, mille pealt sa lased veel kindla peale kõik kuulid supitaldriku suurusesse märki. See oleneb juba laskjast ja relvast mis se distants siis täpselt on. "Äkki läheb" laskmine näitab ainult seda et eetikaga pole kõik korras.
jyri

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas jyri »

unt kirjutas:Vaadates Jyri postitusi ja mõeldes käsitulirelva kasutamisele nii, et see ka seadusega kooskõlas oleks, pean kohe vägisi Jyrile meelde tuletama
§ 26. Jahitulirelva ja laskemoona kasutamine
(2) Püstolit ja revolvrit võib kasutada püütud väikeuluki surmamiseks.


Ja ongi kõik! Ei mingit sea kuuse all piiramist ja muud mõtetut juttu käsitulirelva kasutamise eelistest ja otstarbekusest suuruluki jahil. Selline jutt sobiks rohkem teemasse filosoofia puiestee.

Kui juba minu postitusi vaatad, siis loe veelkord ka seda. Nn armupauk EI OLE jahiidamine, seega piinlevat ulukit võib surmata mistahes ohutu ja kiire meetodiga.Ja ongo kõik- ei mimgit seost jahipidamisega!

Uues jahiseaduses $ 23, lõige 3, selgelt kirjutatud, et EI PEETA jahipidamiseks...

(3) Jahipidamiseks ei peeta:
1) tiheasustusalale tunginud uluki jälitamist, püüdmist, tabamist või surmamist;
2) uluki surmamist ulukite tehiskeskkonnas hoidmise kohas, mis on registreeritud Keskkonnaametis;
10
3) liiklusõnnetuses või muus õnnetuses viga saanud uluki surmamist sündmuskohal;
Muu õnnetus ulukiga: sattus juhuslikult kellegi kuuli-või koera ette :D ja sai niipalju viga, et vajab surmamist.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas unt »

OK Jyri! Mina vasikaga võidu ei jookse ja Sinuga vaidlema ei hakka. Lihtsalt tuli meelde üks ütlemine - räägi juttu mis on jutt ja . . .
Ole mõnus!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas duma »

andrus kirjutas:Huvitav kelle poole siis peaks pöörduma,et terve eesti saaks ühesugused seadused-määrused???

Sai saadetud PPA-le avaliku teabe nõue 5 septembril, millele vastamiseks on 5 tp. Siiamaani vastust pole tulnud, sai täna saadetud uus kiri.
duo on parem
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas kakuke »

Ma saan küll väga hästi aru, mis jyri selle all mõtleb, et käsitulirelv võimaldab sooritada lask vertikaalselt. Vist sellepärast, et olen ise ikka päris palju just koertekarja keskel sedasi ohutult toimetanud. Vajadusel istud ise kaksiraksi selga tabatud loomale, et see ei rabeleks ja lasedki ülevalt alla suunaga maa sisse, toru vastu looma. Pika toruga seda ette ei kujutaks, vist laseks nii omal munad ka ära. :D Minu jutt väikeulukitest, aga võibolla seda saaks edukalt kasutada ka seal, kus nugadega sigu ja muid loomi torgitakse.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas valgeronk »

Läksin Saare politseisse relvaluba pikendama,nüüd jama kaelas.Tahtsin oma revolvri-Taurose ka jahiks registreerida,aga keelduti.Õeldi,et pean ootama.Keegi siseministeerjumist olla arvanud,revolvril peab olema kiiresti käsitletav kaitseriiv-tule taevas appi.Oman ka kaherautset,kukkedega jahipüssi ja ei mingit probleemi,kuigi puudub ka kaitseriiv.Soovik,kuidas sina probleemi lahendasid?Või oskab Aivar midagi vastata?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas sooviku »

Eks mul Pärnus oli samuti,et algul ei saanud ja kui loale järgi läksin oli uuritud ja sai küll.Mäletan, inspektor ütles,et probleem pidavat olema olema seaduse sõnastuses.Et see kaitseriivi nõue ei käi seal lauses püstoli ja revolvri kohta.Tõi veel mingi tabava näite ka (ei tule praegu meelde),vist mingist kohtuotsusest.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas aivar00 »

Ega ma muud oskagi enam kosta kui tegemist juristide sõnamänguga - ametlikult ei taheta tunnistada enda möödalaskmist. Minule tedaolevatel andmetel registreeritakse Pärnus ehk siis Lääne prefektuuris revolvreid ka jahirelvadeks. Kuna Valgeronk oma Saare maakonnaga kuulub kah Lääne alla, siis soovitan Rongal pöörduda probleemi lahendamiseks Lääne keskuses ehk Pärnus asuva relvainspektori poole. Ehk aitab mure ära lahendada selle Saare inspektoriga.
Üldiselt on nagu kuskil eespool kirjutasin juba tegemist lihtsalt bürokraatidest ametnike suvaga.
Muideks mulle väideti PPA-s, et nood vanad väliskukkedega jahipüssid olid registreeritud enne kehtivat seadust. Sellepärast nood võivad olla. Uut sellist relva aga samuti kaitseriivi olemasolu puudumise tõttu jahirelvaks registreerida ei pidavat saama...
Samas omades käsitulirelval kategooriat C võid teda ju väikeuluki jahil olles enese kaitseks kaasas kanda :lol: . Edasine juba iga mehe enda mõelda :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Käsitulirelv

Postitus Postitas duma »

Ja tuli ametlik vastus
"Relvaseaduse § 29 lg (3) defineerib jahitulirelva mis on jahipidamiseks ettenähtud kergesti lülitatava kaitseriiviga sileraudne, vintraudne ja kombineeritud püss, püstol ning revolver. Jahitulirelva võib isik soetada, seda omada ja vallata tingimusel, et tal on jahitunnistus.
Püstol ja revolver lisandus sellesse definitsiooni uue jahiseaduse jõustumisega käesoleva aasta juunist ning osa politseiasutuste lubadetalituse ametnikke tõlgendas seaduse muudatust selliselt, et kaitseriivi kohustus on jätkuvalt vaid püssidel.
Seaduse mitmetitõlgendamise võimaluse tuvastamisel peatati koheselt kaitseriivita käsitulirelvade jahipidamise eesmärgil registreerimine ning Politsei- ja Piirivalveamet tegi Siseministeeriumi kaasabil täpsustava järelepäringu jahiseaduse väljatöötanud Keskkonnaministeeriumile. Ametlikku vastust järelepäringule pole tänaseks politseini jõudnud, kuid Keskkonnaministeeriumi veebilehe küsimused ja vastused rubriigis http://www.envir.ee/1198217 punkti 36 all on ministeerium oma seisukohta selgelt väljendanud.
Kuna paljudel püstolimudelitel ning enamuses revolvri mudelitel puudub tootja poolt paigaldatud kaitseriiv, ei saa selliseid tulirelvi soetada, omada ja vallata jahipidamise eesmärgil."

Seega, enne kui KKM ei anna teistsugust tõlgendust, ei saa enam revolvrit jahipidamiseks soetada
duo on parem
Vasta