Rajakaamera pildi edastus

Siia postitage paremaid pilte mis on rajakaamerate peale jäänud.
Vasta
mhe

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas mhe »

Sain SMTP2GO funktsiooniga meiliedastuse tööle. :)
Tänud hüva nõu eest!
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas mrr »

Võrguoperaatoritel on ju oma SMTP serverid olemas, miks seda Smtp2go vaja on veel?
Masta
Postitusi: 5
Liitunud: L Sept 21, 2013 1:02 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas Masta »

Ma mõtlesin algul ka ise, et seda pole vaja. Kuid ega seda ilmaasjata ei soovitata ;)
Kas keegi siit foorumist kasutab Acorni meili saatmise funktsiooni? Tahaksin teada kuidas teised selle töökorda said.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas mrr »

No selge. :D Ma ise Acorniga pole kokku puutunud ja minu kaamera mudel suutis ainult MMSe saata ja neidki ei saatnud metsast, kuna levi (EMT) oli seal väga-väga halb.... Halb levi sõi muidugi veel akut ja kordussaatmised ka andmemahtu.

Lõpptulemus, panin parema kaamera (teeb videot ja pilti korraga) ja suurema 32GB kaardi ning korraliku suure aku. Nüüd peab kaamera metsas vabalt pool aastat vastu ja käin lihtsalt vahepeal kaarti vahetamas ja toon oma 1500 pilti ära.
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Jaanes Partsioja kirjutas:Sai soetatud Acorn Ltl-8215A.
Veebruarist siiamaani kõik nigu korras, nüüd koolesid vist ledid ära, öised pildid kõik mustad :evil:
Saatsin "Eranetti" täna viisaka kirja, näis mis vastavad, toode kui selline läbimüüdud. Loodame nüüd, et FIN.-nid on toredad ja pakuvad midagi muud välja. :D
PS! Ma ei saanudki aru - kas Acorn, mis uue modemiga saadi nüüd eestis toimima?


Masta : Kirjutas - Õised pildid on ilmselt mustad seetõttu, et patareid on tühjad. Pane uued ja vaata kas asi toimib ;)

Panin uued patareid,- mitte muffigi - Displeil näitab patareid on täis.
Ühendasin akuga - (y) (y) (y) :D tuleb pilte mis mühin ja valgustab hästi.
Ei saagi Finnidele tagasi saata?
SUURED TÄNUD Masta-le, et andis tõuke toidet kontrollida. Tundub, et panasonicu patareid on vist liig kaua seisnud poeriiulil ja hiinakas tahab korralikku amperaasi saada. või siiski mingi külm joode mis nõrgemat voolu läbi ei lase. Igaljuhul mul veel 3kuud karantii aega, kui villast panema hakkab, läheb Finnide juurde kontrolli :D
Jäger
Postitusi: 2
Liitunud: L Okt 19, 2013 3:10 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas Jäger »

loom kirjutas:Sai soetatud Scoutguard SG880MK-8M, liitudud Tele2 M2M paketiga ja toas katsetades tulid pildid vähem kui minutiga e-mailile (y) eks annan teada kuidas metsas asjad jooksevad.

Kas keegi on ise ehitanud kaablit sellele kaamerale, et ühendada lisaaku? Ühes otsas on kaks klemmi, teises 3,5mm. Mul on olemas mono kaabel aga ei julge ühendada seda kuna originaalpildid on tegemist stereokaabliga. Milline peaks olema ühendusskeem ja kui need segi ajada, mis siis juhtuks?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas Feen »

Kaamera on nagu põhikulu. Igakuine andmesidekulu. Asi mõni euro juurde kulutada, ei pea muretsema kas juhe sobib või mitte. Kui sellised asjad painama hakkavad, siis oleks ehk lihtsam soodsam variant kasutusele võtta ning ilma kaamerata hakkama saada?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Masta
Postitusi: 5
Liitunud: L Sept 21, 2013 1:02 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas Masta »

Tänapäeval on küll kõike võimalik interneti vahendusel tellida, kuid see ei tähenda seda, et ise ei võiks oma kätega midagi valmis ehitada.
Mina näiteks ehitasin omale 2 u. 60W päikesepaneeli. Kuid mitte sellepärast, et saada odavamalt, vaid lihtsalt ehituskogemuse pärast.
Mina soovitan igati omale uusi projekte luua ja enda teadmisi ning oskusi laiendada, olgugi see vaid kaabli puhastamise ja jootmise näol.
Kui sind häirib see, et keegi soovib midagi oma kätega valmistada, siis ehk hoiad seda enda teada? :)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas kakuke »

Mida aeg edasi, seda vähem inimesed üleüldse oskavad oma kätega miskit ära teha. Isegi oma peaga mõtlemine ainuüksi võib väga ületamatu olla. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
CaveMan
Postitusi: 41
Liitunud: T Nov 19, 2013 5:04 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas CaveMan »

loom kirjutas:Sai soetatud Scoutguard SG880MK-8M, liitudud Tele2 M2M paketiga ja toas katsetades tulid pildid vähem kui minutiga e-mailile (y) eks annan teada kuidas metsas asjad jooksevad.


Tere!
Kuidas siis pildid jooksevad?
Soetasin sama kaamera (Scoutguard SG880MK-8M) ja mure järgmine. Toas testides töötas kõik ilusti. Õues (temp 0-10 C) teeb ja saadab masin iga 2-3 min. tagant pildi.
See tähendab, et kaamera tuvastab iga 2-3 min. tagant liikumise. Liikumisanduri intervall (PIR Triggering Interval Time ) on seadistatud nulli peale ehk ei jää peale liikumise tuvastamist ootele.
Proovitud on erinevates kohtades, ka täiesti tühja platsi peal, kus midagi segada ei või. Kohe peale kaamera käivitamist hakkavad pildid tulema. Huvitav on just see, et intervall on u. 2 minutit +- natukene.
Anturit on proovitud nii tavalise kui madalda tundlikkuse peal.

Juhuslikult kuulsin jahil, et kahel mehel oli veel olnud sama tootja kaamera, küll teine mudel, ning nad ei saanudki seda kunagi õues käima. Käis ka remondis ja tuli samamoodi tagasi.
Mingi ülitundlik andur, mis jahedaga läheb lolliks?

Kas kellelgi on kogemusi selle tootega või sama tootja mõne teise mudeliga?
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas rixa »

Ega sa kahte asja sassi ei ajanud? Kaameratel ongi funtsioon "intervalli tagant saatmine", ehk seda valides ta saadabki pilt iga kindlaks määratud aja tagant, sõltumata, kas on mingit liikumist või mitte.
CaveMan
Postitusi: 41
Liitunud: T Nov 19, 2013 5:04 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas CaveMan »

rixa kirjutas:Ega sa kahte asja sassi ei ajanud? Kaameratel ongi funtsioon "intervalli tagant saatmine", ehk seda valides ta saadabki pilt iga kindlaks määratud aja tagant, sõltumata, kas on mingit liikumist või mitte.

Sellel kaameral ei ole sellist funktsiooni kahjuks :) Täpsustan juurde, et mõnel testööl on ka suuremad intervallid olnud. Vahel isegi mitu tundi.
loom
Postitusi: 24
Liitunud: E Nov 09, 2009 7:05 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas loom »

Mul hakkasid varem pildid kenasti juba jooksma kuid täna öösel tulid esimesed sead peale. E-mailile tuleb ca 50Kb pilt.

Minu mäletamist mööda panin seaded nii, et saadaks või teeks pildi iga minuti või kahe tagant. Ja asi toimib.
Manused
unnamed.jpg
-RT-
Postitusi: 7
Liitunud: L Nov 23, 2013 10:48 am

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas -RT- »

tere, võibolla ei ole päris asjakohane teema, aga te ehk targemad siin, nimelt mure selline, sai soetatud kaamera LTL ACORN 5210A (12MP) kuid pildid millegipärast jube nirud. olen proovinud patareidega kui ka akuga, aga ikka sama. pildid kuidahi udused ja pimedad. ei taha hästi uskuda, et praegu nii sompus ja ilm kehv, kaamera kasutuses kuuaega olnud ja pole veel korralikke pilte saanud. olen proovinud pildi kvaliteeti muuta 12mpslilt 5le kuid ei midagi :-( vaatasin siin eespool et acorn kaamera on saanud positiivset tagasisidet kuid eelmise kaameraga, mis kasutusel oli ei anna seda küll võrrelda. eelmise kaamera pildid olid ilusad ja selged, ilmaolud ei mänginud väga rolli.
Manused
tmp_IMAG0011797206134.JPG
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Rajakaamera pildi edastus

Postitus Postitas Feen »

Masta kirjutas:Kui sind häirib see, et keegi soovib midagi oma kätega valmistada, siis ehk hoiad seda enda teada? :)


Mind häiris natukene see, et inimene ei tea kas saab hea asja või keerab kaamera tuksi või pole tulemust üldse... ehk, ei teata mida tehakse ning selline mure on lahendatav paari eurose valmiskaabliga. Oma kätega annab valmistada igasuguseid asju ja see on tore kui seda tehakse kuid rajakaamera on eelkõige abivahend jahipidamiseks, ulukivaatluseks jms-ks. Võimalik ongi, et minu jaoks on sellised asjad kasutamiseks, mõne jaoks on sellised asjad ehitamiseks, nikerdamiseks ning iga uus valmistatud juhe, paneel, andur vms on oluliselt rohkem rõõmu valmistavam faktor kui pildile jäänud loom.

Ebaselgete piltide põhjus (kui toide korras) võib olla siiski ilmastikuolu ka. St, kaameras endas niiskus sees ning välk ei toimi päris nii nagu peaks. Või on mingi prügi ette sattunud. Kui päeval pilt selge ja öösel mitte, siis tuleb põhjuse otsimise taandada ikkagi välgu kvaliteedile (eriti kui teised sama kaamera kasutajad saavad selgeid pilte). Esimese asjana katsetaks seda, et paneks sööta kaamerale lähemale. Pikemal distantsil võib välk nõrgaks jääda ja kontuurid sellised (mul olnud ühel soolakul see probleem, et pildid olid u sellise selgusega nagu sul, kaamera oli kaugel). Päeval on piltide kvaliteet korras?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta