Metssea kihvad

Vahetame muljeid ja kogemusi jahitrofeede valmistamisest ja hooldusest .
Vasta
Eesti loodus
Postitusi: 3
Liitunud: R Nov 30, 2012 9:51 pm

Metssea kihvad

Postitus Postitas Eesti loodus »

Tere!

Selline küsimus ,et kui kaua püsivad sea kihvad tervena ?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Metssea kihvad

Postitus Postitas hendrik »

Katkiminemiseni.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Metssea kihvad

Postitus Postitas Feen »

Nõus. Seni on terved kuni katki lähevad. Aga kas küsmus oli elusa sea kohta? Vääristatud sea kohta? Kui kihvad on eemaldatud ja täidetud või täitmata? Kas hoiustamiskoht on puuküttega või keskküttega korter, või hoopis muu variant (ehk siis õhuniiskus, temperatuur jms)? Kuidas kihvasid keedetud on, kuidas töödeldud, kuidas täidetud... ega keegi neid maha ei pilla? jne.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Metssea kihvad

Postitus Postitas hundikütt »

Mul läksid ühed peale keetmist kolmandal päeval pauguga pooleks :lol: Oma lollus,jätsin radika lähedale :VS
Kasutaja avatar
foxracing
Postitusi: 35
Liitunud: L Sept 20, 2008 9:27 pm

Re: Metssea kihvad

Postitus Postitas foxracing »

Kas keegi on sellist kuumaliimi püstolit ka kasutanud seakihvade täitmisel?
http://www.rembox.ee/index.php?page=91& ... =0&print=1
JOOSU
Postitusi: 82
Liitunud: E Veebr 28, 2011 9:19 am

Re: Metssea kihvad

Postitus Postitas JOOSU »

Minul näiteks pandud kihvatäidiseks EPO. Panin ka EPOKS liimi , liiga kange kraam. Eelistaksin Silikoni arvan.
Kasutaja avatar
dreamfall
Postitusi: 65
Liitunud: R Apr 05, 2013 8:35 pm

Re: Metssea kihvad

Postitus Postitas dreamfall »

Minu arust on tark panna kihva sisse mingit liimi (mida vedelam, seda parem). Tõsisasi on see, et need kihvad nagunii mõranevad, aga liim hoiab mõranenud tükid kinni.
Kasutaja avatar
Val Rajasaar
Postitusi: 95
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:36 pm

Re: Metssea kihvad

Postitus Postitas Val Rajasaar »

Seakihvade kohta on siin ka varem juttu olnud. Pisukesi nõuandeid: ärge keetke liiga kaua, et loomulik rasv kihvast välja läheks -- ajage keema ja siis laske jahtuda pliidil niikaua kuni kätt saab vees hoida. Siis sikutage kihvad välja (kui ei tule edaspidi, siis tuleb tagurpidi, aga lõualuu lõige tuleb teha õigest kohast, et kihva tagaosa maha ei lõikaks). Mitte kuivatada vaid pesta puhtaks seest ja väljast ning panna toiduõlisse nädalaks. Pärast seda pesta Fairyga ja siis kuivatada atsetooniga vahetult enne täidise paigaldamist. Täidis peab olema jäik ja liimuma kihva sisepinna külge. Meil Studio Viridises on kasutusel polüestervaik, mis on piisavalt vedel, et traadiga sorkides jõuab ka kihva tippu ja õhumull tuleb välja. Hiljem veebaasil akrüülllakiga üle, matt. Võib kasutada ka vees lahjendatud PVA-liimi. Kui ise ei taha teha, siis viige spetsialisti kätte. Kindlat garantiid pol siis ka, sest teinekord sõltub ka sea tervisest see, kuidas kihvad vastu peavad, mitte ainult hoiutingimustest. Kui keedate ise ja tahate töösse anda taksidermistile, siis hoidke niiske vetsupaberiga koos kilekotis seni, ärge külmutage ega kuivatage ja võimalikult kiiresti töösse. Edu!
Ärge unustage seda oma lastele rääkida! Muidu ei räägi keegi lastelastele...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Metssea kihvad

Postitus Postitas sammal.habe »

kas toidu6lis v6ib ka kauem hoida kui n2dala?
mulle meenub, et medaliv22rt kihvad juba mitu kuud 6lipotsikus liguvad...
Kasutaja avatar
Val Rajasaar
Postitusi: 95
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:36 pm

Re: Metssea kihvad

Postitus Postitas Val Rajasaar »

Seakihvad võivad õlis vedeleda ükskõik kui kaua :-)) Seal ei juhtu nendega midagi.
Mu eelmisele postitusele lisaks: NB! Kütid, palun ärge kasutage kruvisid metsseakihvade alusele kinnitamiseks. Nad a) tekitavad sisepingeid juba augu ümber ja b) nad tõmbavad kihvad alusele ka pikisuunas pingesse. Kasutage ikka juba Studio Viridise poolt varem soovitatud meetodit: puurige augud ja istutage sinna sobivad metalltihvtid PVA-liimiga (näiteks traadijupist või naelast lõigatud) ning siis teine ots samamoodi liimiga puitalusesse. Hindamiseks saab nad sealt ettevaatlikult lahti kangutada ja pärast samadesse aukudesse tagasi panna. Jõudu!
Ärge unustage seda oma lastele rääkida! Muidu ei räägi keegi lastelastele...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Metssea kihvad

Postitus Postitas honkomees »

sammal.habe kirjutas:kas toidu6lis v6ib ka kauem hoida kui n2dala?
mulle meenub, et medaliv22rt kihvad juba mitu kuud 6lipotsikus liguvad...

jajah, sama küsimus? ... mul juba paar aastat õlis, ikka pole aega! Paistavad kuidagi vedelad olevat.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Val Rajasaar
Postitusi: 95
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:36 pm

Re: Metssea kihvad

Postitus Postitas Val Rajasaar »

No paar aastat??? See ületab minu kogemuste piirid. Kokakoola pidavat hambaid lahustama, õli kohta nii pikk aeg ei oska öelda. Ärge nii kaua ikka hoidke.
Ärge unustage seda oma lastele rääkida! Muidu ei räägi keegi lastelastele...
Vasta