Lihajagamisest (poolitatud teema)

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas jahe »

Beretta kirjutas:Täpselt nii, Hundikütt. See krd "spetsialist" on veel kindlasti enne võtnud 2 õlut ja mitu punnsuutäit 40 vollist siis ongi nii, et saadi need rümba osad mida nimetasid. Jagab ja joriseb sinna juurde, et vahet pole millest ports koosneb.
Jahedaga nõus, et lihakeha peaks enne rippuma. Siin on liha laagerdamisets juttu kunagi olnud.
Põdrajahil see praktiliselt välja ei tule. Kõik mehed ei ole kohalikud.
Aga see et maks ja süda metsa jäätakse? Või ei saanud ma aru.

Nii ta on paraku,miski 1/3 maksasid ja südameid läheb loosi,aga ülejäänud läheb metsa tagasi.
Searupskitega sama lugu,kui kellegil on huvi korjan kokku ja viskan sügavkülma.
243win
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

Noh, panen siis mõne sõna meie lihajagamise kommetest kah ...
1. Põtra meie ei jaga, tuim elukas, mis sa sellest lihast ikka teed. Seega laseme teha vorstiks või konserviks ja pärast hea võtta
2. Laupäevase saagi riputama üles ja kondistame pühapäeval koos pühapäevase saagiga. Kui on vabatahtlikke siis pühapäevase jätame kah rippu ja kel on töö pärast võimalik, need kondistavad esmaspäeval ära läheb vorstiks.
3. Sead jagame kõigi vahel, seda mõne mehe peale jagamist ei kujuta ette, täna olen jahis ja liha ei saa, pärast 3 nädalavahetust ei ole ja siis jälle olen ja uuesti ei saa ... no on meil selliseid mehi, kes mitmetel põhjustel käivad harva jahis aga korra tahaks ikka lihamaitset suhu saada. Tavaliselt ikka min 3-5 kg näkku tuleb, nii vähe kah sigu ei lasta päevas.
3. Igal juhul kondistame ja jagame lihasgruppide kaupa, sise- ja välisfilee, tagakints, esikints, ribiliha. Kondid lähevad koos peaga laskjale süldimaterjaliks või siis koerameestele. Maks ja süda tavaliselt maksakaste tegemiseks jahimajas, kui üle jääb siis laskjatele ja kui need ei taha siis soovijatele tükiti. Metsa ei viska.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Sõltub põdrast, minu meelest on vasikas täitsa moekas amps potis. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:Sõltub põdrast, minu meelest on vasikas täitsa moekas amps potis. :)
noh pehme on vasikaliha küll, aga maitselt ei saa seale ligilähedalegi - seda mõnusat pole.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas hundikütt »

Maitse asi,ütles Muki ja... Oleneb mida valmistada.Teatud toituteks põdrast paremat ei ole.Kokk peab hea olema,kui lihtsalt pannil ära kuivatada,selge,et siis ei kõlba kusagile.
valdi
Postitusi: 56
Liitunud: R Nov 30, 2012 12:17 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas valdi »

Selle kirvega raiumisega on nii, et peavad olema kolm asja: lai ja raske liharaiumiskirves, korralik pakk ning tugev kirvemees. Kui ühe löögiga lööd, pole seda kondipuru nii palju midagi. Muidu jagame ka osade kaupa - kintsud, ribid jne eraldi. Maksa ja südamega tavaliselt nii, et lõikame parajad portsud ning paneme need lihaportsudele juurde. Jagub, paljudele siis jagub, eks teinekord satub loos teistmoodi. Varem jagati maksa meetodil ''kes tahab, see võtab''. Siis tuli tüli majja, sest arvukas pensionäride grupeering tahtis ja võttis väga kiirelt. Nüüd rahu majas, kes maksa ei taha, kuigi on selle loosiga saanud, see annab ise kellelegi edasi. Keel, pea ja jalad jäävad laskjale.
Selle teisel päeval jagamisega on raske, meestel on lapsed, lastel üritused - mängud, ämmadel sünnipäevad jne.
Ja põdralihast annab mitutki head asja teha, lihtsalt ära kuivatada ei tohi! Palju sa seda vorsti ikka sööd...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

valdi kirjutas:... Palju sa seda vorsti ikka sööd...

noh, palju sa seda vorsti ikka saad, meil see aasta 2 korda tehtud a 2-2,5 põtra (st vasikas ka juurde) korraga, no saad mingi 15-20 latti korraga, jagad lastele, kolleegidele jne ja ongi vaid 4 latti järel, õhtul õlle kõrvale hammustad lati otsast ja otsas ta ongi
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas gunnar »

honkomees kirjutas:
valdi kirjutas:... Palju sa seda vorsti ikka sööd...

noh, palju sa seda vorsti ikka saad, meil see aasta 2 korda tehtud a 2-2,5 põtra (st vasikas ka juurde) korraga, no saad mingi 15-20 latti korraga, jagad lastele, kolleegidele jne ja ongi vaid 4 latti järel, õhtul õlle kõrvale hammustad lati otsast ja otsas ta ongi


Põdravasika vorstiks jahvatamise eest peaks vangi pandama. Vasikast saad ikka igast tükist korraliku medium-rare steiki... Midagi paremat väga olemas polegi ...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas aivar00 »

Lugedes postitusi, siis julgen välja öelda, et mehed teil on per..d täis :oops: ! Saata põdravasika liha vorstiks :M . Kui praena ei kõlba OK. Maitse küsimus :lol: . Aga näiteks rulliks (kõlbab hästi ka põdralehm - õhukeseks taotud lihale täidis sisse, "rullbiskviidiks" ja ahju) rääkimata kotletist ju parim (y) .
Muidugi kui individuaaljahti on palju, siis maks kah ei pruugi minna. Samas mina podagraga vägikaigast vedades ei jäta kordagi peale ühisjahti maksa jahimajas praadimata (sinna juurde loomulikult ka "tervistavat jooki"). Ka väikese pundiga saanud seda kodus teha - selline nn. lõõgastus paneb täiuslikule jahipäevale kenasti punkti.
Et aga põdramaks metsa jäetakse :M see ju kopramaksa järel paremuselt järgmine.
Seega Jahe kui sul neid põdramakse 2/3 metsa jääb ja sügavkülmas ruumi on - olen nõus 3-4 tükki kindlasti endale kauplema. Peaasi, et iga maks on enne külmutamist jahutatud ja eraldi korralikult kilesse pakitud :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:.... Aga näiteks rulliks (kõlbab hästi ka põdralehm - õhukeseks taotud lihale täidis sisse, "rullbiskviidiks" ja ahju) rääkimata kotletist ju parim (y) .

nojah, kahtlemata saab igast sitast saia teha kui aega ja viitsimist on, meie eelistame ikka sealiha, millel on mõnus maitse ilma naba paigast nikastamata olemas. Põdrast saab tuima kotletti, kui panna lihale kolmandik seapekki juurde siis saab normaalse hakkliha, rulaadi saab igasugu tuimast "lehmast" teha, pane aga korralik pekiriba sisse ja enne muidugi nüpelda see liha haamriga pehmeks. No krt, milleks seda vaeva ... Laseme konserviks teha, sinna juba 30% pekki juurde ja pole endal tööd. Maitse on nagu põdra puhul ikka :lol: Vorst on minu arvates parim, mis põdrast saab! Vähemalt Arke lihatööstuse põdravorst on parem kui mingi kodune nökerdamine selle põdralihaga. Puhtalt põdravasika sisefileest oleme ka jahimajas kotletti teinud peale jahti, no on kah, aga sealiha vastu ei saa.
Aga maksad lähevad mulle küll peale ja süldimaterjalist ei ütle ka ära, ehkki eelmine hooaeg sõin pea sundkorras seda laskja sülti vahetpidamata oktoobrist mai keskpaigani ja siis uuesti selle juuni algul...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas gunnar »

No aga milleks kogu see vaev jahis käia. Mine osta üks pekine kodusiga ja naudi. Muu jutt põdra tuimusest ja maitsetusest on küll loll plära. Kui ei oska või ei viitsi ei tee ka parimast toorainest midagi head. Lihtsalt siuke laiamine et muidu põder ei kõlba kui tast mingi rasvalöga kokku keerata ... :VS
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas jahe »

Isiklikult mulle meeldib kõige rohkem põdravasika või noore põdra liha,eks see suuresti oleneb sellest mis lihaga osatakse teha.Olgu kuidas on,aga põdravasikast ärge tehke vorsti ja sisefileest kotleti või veel hullem kui sisefileed visatakse vorstiliha hulka...jumalaeest :P
243win
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas Feen »

Jaaa... steik. Hull vaev on viilakas kerge pipra, õli ja mõne ürdiga kilesse keerata, paari päeva pärast viilakatena pannile panna ja 5 minuti pärast mahlast, naturaalse maitsega... mmmm... :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

Ei saa aru sellest filee-kultusest! Ükskõik mis looma puhul kõige tuimem lihatükk. Ka minu lemmikloomal metsseal pole filee muu lihaga võrreldes midagi väärt tükk. Noh sellise ilusa šnitsli saab teha jah aga kas see on kõige maitsvam roog? Aga võta searibi, mõnusalt pekiga läbikasvanud, viska ahjupotti ja keele viib alla. Ka tagakintsuliha on parem kui filee.
Selge see et poes on filee kõige kallim, aga mu maitsele ei sobi. Ka kodusealiha ostan ikka ribi.

Sõna steik mulle kah tundmatu. Kuna see aeg on midagi seal kiletada-marineerida jne. Jõuad k 8-9 õhtul tuppa, sügavkülmast tükk välja, üles sulatada ja pannile, saab midagi õhtuks hamba alla. Kui täna panid marineerima, siis kas 2-3 päeva pärast üldse kodus oled, võib-olla pead hoopis kusagil sõidus olema ja kõik see kraam läheb hapuks.

Ja muide, seamaks on ikka põdramaksast tunduvalt maitsvam ... sellise peenema struktuuriga ja üldse.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Lihajagamisest (poolitatud teema)

Postitus Postitas MLP »

honkomees kirjutas:Ei saa aru sellest filee-kultusest! Ükskõik mis looma puhul kõige tuimem lihatükk. Ka minu lemmikloomal metsseal pole filee muu lihaga võrreldes midagi väärt tükk. Noh sellise ilusa šnitsli saab teha jah aga kas see on kõige maitsvam roog? Aga võta searibi, mõnusalt pekiga läbikasvanud, viska ahjupotti ja keele viib alla. Ka tagakintsuliha on parem kui filee.
Selge see et poes on filee kõige kallim, aga mu maitsele ei sobi. Ka kodusealiha ostan ikka ribi.

Sõna steik mulle kah tundmatu. Kuna see aeg on midagi seal kiletada-marineerida jne. Jõuad k 8-9 õhtul tuppa, sügavkülmast tükk välja, üles sulatada ja pannile, saab midagi õhtuks hamba alla. Kui täna panid marineerima, siis kas 2-3 päeva pärast üldse kodus oled, võib-olla pead hoopis kusagil sõidus olema ja kõik see kraam läheb hapuks.

Ja muide, seamaks on ikka põdramaksast tunduvalt maitsvam ... sellise peenema struktuuriga ja üldse.

selline kaunis imelik jutt ,täna siin homme seal,elu tuleb planeerida mees samuti söögi tegemist,aga jh maitse asi ytles kana ja nokkis sitta edasi!!! (b)
sinu nukker noku!
Vasta