Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

kas kellegil lõksud kah tööse pandud :M
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Ei hakka veel riskima musta nahaga, välimuselt on juba talvekarvas, aga vara veel.
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

Mina panin osa kaste täna püüdma ära, sõber reedel sai koera eest nugise ja olevat juba täitsa hea olnud. Ja minu teada loomad vahetavad kasukat päeva pikkuse, mitte temperatuuri järgi.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

Endal ka üks nugis laual tänasega. Täiesti valmis oli. Ilus suur isanugis.
Trophy Hunter
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

nugise püüdja kirjutas:Mina panin osa kaste täna püüdma ära, sõber reedel sai koera eest nugise ja olevat juba täitsa hea olnud. Ja minu teada loomad vahetavad kasukat päeva pikkuse, mitte temperatuuri järgi.

Nii on jah,et olgu temperatuur milline tahes nahk saab ikka alt valgeks.Ja erinevad allikad üle riigi kinnitavad,et nugist võib koorida. (b)
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Eile jäi üks noor koera ette,sellel saba ja jala otsad alles sinakad.Aga vanaloomad peaks enam vähem olema.Ise ma veel ei ole püüniseid üles seadnud aga nädala paari pärast saab see ette võetud.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Minulgi alles ettesöötmine käimas ja hetkel veel ei plaani raudadega teed tõkestama hakata. Ootab veel mõne nädala või ilmaolude külmenemist, sest ei tahaks ressurssi raisata, kui pärast nahast hinda ei saa! (b)
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

Lõin täna veel ühe nugise lauale. Täiesti valge oli. Lisaks veel kolm kährkut ja rebase ka. Rebane alles must alt, aga üks suurem kährik oli küll valge. Kaks väiksemat peaaegu valged, mõnes kohas ikka kumas veel sinakat tooni.
Trophy Hunter
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tups »

Jõudu küttidele.Kastid metsas ja söödastatud.Rauad lähevad sisse paari- kolme nädala pärast.
Nahk võib ju kohati olla valge aga valmis pole ikka. Ohakat pole veel peal.Ja lihtsalt püüdmise pärast ei pane raudu üles.Nahal peab ikka kvaliteet ka olema.Edu
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Tups, kas mõni loom on käes, et naha kvaliteedi nõrka kvaliteeti mainid? Või on alinult oletamisega tegemist ning need, kellel käes, ei kõla usutavalt?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tups »

Jõudu küttidele.Ei ole veel püüdma hakanud.Kirjutan eelmiste aastate kogemustest lähtuvalt.Lihtsalt aastad on seda näidanud.Kõige parem naha kvaliteet on siis kui ohakas peal ja nugise käppadel on padjad karva kasvanud.Metsnugisel on suvel need paljad, talveks kasvatab karva peale.
Kivinugisel on kogu aeg karvased.Mina lähtun sellest.Ja need on tähelepanekud mida olen aastaid näinud.Edu.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Ma ise söödan ka alles sisse. Kastide kallal käivad aga mitte liiga usinasti veel. Ju on metsas süüa küll.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas saialõikaja »

tups kirjutas:Metsnugisel on suvel need paljad, talveks kasvatab karva peale.
Kivinugisel on kogu aeg karvased.Mina lähtun sellest.Ja need on tähelepanekud mida olen aastaid näinud.Edu.


Ei ole need metsnugise käpad suvel päris paljad ühti ja kivinugise varbavahed on ka talvel pea karvutud. Sellel hooajal ei maksaks sellest lähtuda, muidu jäävad jälle rauad kastidesse laskmata :wink:
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

tups kirjutas:Kivinugisel on kogu aeg karvased


Vaata uuesti! :wink: Kivinugis ikka paljajalu ja metsnugis karvastes sussides.Igal aastal mehed räägivad novembri algul,et nugisel nahk juba hea,kährik ja rebane alt tumedad.Tegelikult hakatakse püüdma ikka kuu keskel või siis lume tulekul.Loomulikult läheb nugis lõksu sooja ilmaga paremini aga ei ole mõtet kustutada selle looma eluküünalt ebakvaliteetse naha pärast.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

No sai eile kaks nugist lauale löödud, üks suur isanugis ja teine väiksem emanugis. Ja peab ütlema, et nahk on alt täiesti valge, ja okas paistab peal olevat, ühesõnaga talvekasukas on seljas. Aga praeguste ilmadega peab tihti vaatamas käima muidu võivad natuke hapuks minna.
Manused
WP_20131109_003.jpg
Vasta