koera gps

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas MLP »

puugi kirjutas:Täna kinnitas sõltumatu vaatleja,et DC-50 on parem kui DC-40.Esimene töötas laitmatult 3-km peal teine oli raskustes 1.8 km kaugusel.Mõlemad on uued kaelused,aga 50-nel on pikem antenn.

40-nele kannatab ka pikema panna (b) !
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

Kustkohast saada 55cm pikk antenn?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: koera gps

Postitus Postitas baddmann »

puugi kirjutas:Kustkohast saada 55cm pikk antenn?


50 komplektis on teine antenn kaasas. Vaatasin seda ja mulle tundus (rõhutan, tundus), et selle VHF antenni tegemisega võiks põhimõtteliselt mõni elektroonikahuviline hakkama saada. Autokatusele minevaid VHF antenne ju tehakse poes valmis sagedusepõhiselt (st täpselt häälestatuna õigele sagedusele ehk täpselt õige pikkusega vardast), seega peaks ka metalltrossil baseeruvat antenni olema võimalik samamoodi valmis teha. Kinnitusaas ühte otsa joota, t-kahanev rüüs ümber.

Ärge väga kõvasti lööge, olen elektroonikakauge inimene :)

BM
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

Mul omal on see antenn olemas,sest 50-l oli 2 antenni kaasas.
kauposaarva

Re: koera gps

Postitus Postitas kauposaarva »

puugi kirjutas:Täna kinnitas sõltumatu vaatleja,et DC-50 on parem kui DC-40.Esimene töötas laitmatult 3-km peal teine oli raskustes 1.8 km kaugusel.Mõlemad on uued kaelused,aga 50-nel on pikem antenn.


Üks teine sõltumatu kasutaja tõi selle juba minu juurde remonti...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

Ega ma ei välista,et isegi kunagi remonti tulen. :D
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas pajero »

baddmann kirjutas:
puugi kirjutas:Kustkohast saada 55cm pikk antenn?


50 komplektis on teine antenn kaasas. Vaatasin seda ja mulle tundus (rõhutan, tundus), et selle VHF antenni tegemisega võiks põhimõtteliselt mõni elektroonikahuviline hakkama saada. Autokatusele minevaid VHF antenne ju tehakse poes valmis sagedusepõhiselt (st täpselt häälestatuna õigele sagedusele ehk täpselt õige pikkusega vardast), seega peaks ka metalltrossil baseeruvat antenni olema võimalik samamoodi valmis teha. Kinnitusaas ühte otsa joota, t-kahanev rüüs ümber.

Ärge väga kõvasti lööge, olen elektroonikakauge inimene :)

BM


Olen oma kaelarihma antennid juba aasta tagasi trosside vastu vahetanud
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: koera gps

Postitus Postitas plaaster »

puugi kirjutas:Täna kinnitas sõltumatu vaatleja,et DC-50 on parem kui DC-40.Esimene töötas laitmatult 3-km peal teine oli raskustes 1.8 km kaugusel.Mõlemad on uued kaelused,aga 50-nel on pikem antenn.

Ülemöödunud nädalavahetusel toimisid nii DC40 kui ka DC 50 natukene üle 4 km (olid vaid üksikud raadiolevi katked) ja seda metsas, mitte lagedal. Mina om akaelarihmade nii DC40 kui DC50 põhjal ei oska küll veel öelda kumb parem on. Välja arvatud see, et kahe aasta jooksul on neljast DC40 kaelarihmast kaks otsad andnud.
Kasutaja avatar
arikas
Postitusi: 63
Liitunud: N Juun 07, 2012 7:49 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas arikas »

Kas keegi oskab öelda, kuidas ma saaks kaardi mälukaardile laadida?
kauposaarva

Re: koera gps

Postitus Postitas kauposaarva »

arikas kirjutas:Kas keegi oskab öelda, kuidas ma saaks kaardi mälukaardile laadida?


Kuna rubriik on "koera gps", siis ilmselt käib jutt sellest. Ja eeldame, et tegemist on avatud kaardiga, mis ei ole lukus. Sellisel juhul Garmin tüüpi käsiseadmetel peab olema kaart mälukaardil kaustas nimega "garmin" või "Garmin" või "GARMIN" ja kaardi nimi peab olema "gmapsupp.img" või "GMAPSUPP.IMG". Kaart, mis ei ole lukustatud, sellel ei ole lisafaili "gmapsupp.unl". Lukustatud kaartidel on kaasas fail nimega "gmapsupp.unl" ja selliseid kaarte kopeerida ei saa ega tohi.

Mälukaardile saab kopeerida otse arvutiga või GPS-seadme kaudu. Astro 220 puhul tuleb vajutada nuppu MENU, siis valida System, ja kui oled kohas, kust saab keelt vahetada, vajuta MENU nuppu ja ülevalt alla peaks olema kolmas valik "Mälukaardi Kasutamine" eestikeelse tõlke puhul. Seade peab olema arvutiga kaabliga ühendatud ja internetiga varustatud, et driveri tõmbaks netist automaatselt.
Kasutaja avatar
arikas
Postitusi: 63
Liitunud: N Juun 07, 2012 7:49 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas arikas »

mure sellinne jah, et gpsust läks mälukaart jalutama, nüüd võtsin siis vanalt telefonilt uue micro sd kaardi ja tegin nii nagu sa õpetasid aga kahjuks tööle ikka ei hakka, peab vist minema viima kellegi targema juurde.

Kaardi laadisin veel siit http://www.piduline.ee/upload/gmapsupp.img
kauposaarva

Re: koera gps

Postitus Postitas kauposaarva »

arikas kirjutas:mure sellinne jah, et gpsust läks mälukaart jalutama, nüüd võtsin siis vanalt telefonilt uue micro sd kaardi ja tegin nii nagu sa õpetasid aga kahjuks tööle ikka ei hakka, peab vist minema viima kellegi targema juurde.

Kaardi laadisin veel siit http://www.piduline.ee/upload/gmapsupp.img


see kaart ei sisalda kaardiinfot rohkem kui ühe joone jagu, seega vajad korralikku aluskaarti.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas vollifedja »

No nii Huntlocki poiste-GPsudega päev veedetud. naisteJahis. Peale esimest aju-hiinakad võib metsa visata, vähemalt allapõlve koertel signaali ei tule või siis üliaeglane. poiste enda muterdatu oli esim.ajus tüdrukul taskus(vahemärkusena-ega poisid hakkasid neid vidinaid tegema hoopis inimestele jahis-alaates aju algusest ,jahi juhatajast, autod, siis kütiliin, ajumehed, lõpp, vahepel lastud siga-kõik saab peale,)Järgmisse ajju võtsime tüdrukult "samkompunni" taks sai endale , hakkab käima rihma sisse. no ma kui mitte vaimustuses(ei julge kohe ülikiitma hakata), aga 2 tellisin ära, oma poistele. Mida siis jälgisin-pandi mulle algus, lõpp-punkt, need kütiliinis, kellel vidin taskus, olid ilusti peal, samuti ajunaised, kellel taskus peal-koera liikumine-mida pikemaks "saba" venis, seda kiiremini koer liikus-jooksis, meetrid-läks üle 1km-1200m, ikka "eetris", kuidas jõudis kütiliini, põõras ajju tagasi, jälle kiire minek-raadiost räägiti, et läheb seakarjaga...hiljem sain teada, et kui jõudis teeni, olid põdrad ees, mida lasti...lõpuks juhatas meid pimedas välja teele, kui seaotsingult tulime. samuti sai kõigile korraga sama sõnumi edastada-näit.kütiliinis, kui oli vaja vait püsida. Eks peab ise nägema, kogema, kuna suht uus siis vajab harjumist, õppimist, eriti blondil tehnikakauge. Aga asjalik-vajalik eriti kui poled külalisjahis,või võõras metsas haavatu otsingul. Kuna selles jahis otsisid mu taksid mu suht ruttu peale aju üles, ei saanud "hulkureid" testida. kui välja arvata haavatud sea otsing, kus pimedas mindi ajama üle 1200-1400 m.mida oli ilus jälgida ja jälle pöördusid ise tagasi ja otsisid mu üles.
Suts segane jutt sai, aga ma jäin vidinaga rahule.Samas-kohalikud hoiaaatasid , et isegi telefonude leviga olevat seal piirkonnas tükati kehva, GPsu signaal tuli kogu aeg, nii et sinna jagus.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas sooviku »

:M No,mitte midagi ei saanud aru!Istu maha,hinga sügavalt kolm korda ja ütle,kas oli asi või ei olnud :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: koera gps

Postitus Postitas baddmann »

Ega see ei ole tal esimene kord teiste vastu lugupidamatust üles näidata enamikku õigekirjareegleid eirava tekstiga...

BM
Vasta