Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
jahimeees
Postitusi: 26
Liitunud: K Nov 16, 2011 2:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jahimeees »

Kuidas küttidel nugistega on?
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Endiselt ootel ja nuuman! :)
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tups »

Samuti ootel
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

kolm on kottis
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

Mul on neli nugist laua pealt juba läbi käinud ja kõik on alt valged olnud, aga rebasel oli kergelt sinakat paista veel.
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Endal praegu kaheksa nugist kätte saadud ja mõned mingid. Kährikuga ja rebasega pole veel õnne olnud :( , kuid küll jõuab :D
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas MLP »

maido kirjutas:Endal praegu kaheksa nugist kätte saadud ja mõned mingid. Kährikuga ja rebasega pole veel õnne olnud :( , kuid küll jõuab :D

jaht sisuliselt alles algas ja mõnel 8 juba laual?! eelmist aastat meenutades oli enamustel veebruari lõpus 8,aga ilmselt on sul seal väga näljased nugised! :lol:
sinu nukker noku!
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Kuidas alles veebruariks kaheksa nugist. See on ikka väga vähe. Mittu kasti Teil siis metsas on? Endal praegu 16 kasti metsas ja plaanin veel mõned juurde viia
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

maido kirjutas:Kuidas alles veebruariks kaheksa nugist. See on ikka väga vähe. Mittu kasti Teil siis metsas on? Endal praegu 16 kasti metsas ja plaanin veel mõned juurde viia

Mis ajast kastid metsas on ja rauad peal?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas MLP »

maido kirjutas:Kuidas alles veebruariks kaheksa nugist. See on ikka väga vähe. Mittu kasti Teil siis metsas on? Endal praegu 16 kasti metsas ja plaanin veel mõned juurde viia


tean mehi kes said eelmine aasta a la 30 nugist 10- kond tõhku ja rebaseid ,kährikuid enam ei mäletagi ,tänaseks ka umbes 30 kasti väljas ,aga peale koera pole veel keegi midagi püüdnud!
mida söödana kasutad???
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Ma püüdsin mullu 23 kui õieti mäletan,aga tänavu pole ühtegi püüdnud,sest kavatsen laikadega töökatset teha.
Kasutaja avatar
Kasukas
Postitusi: 35
Liitunud: E Nov 21, 2011 6:56 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Kasukas »

Alustasin eelmisel aastal nugisepüügiga ja veebrurari lõpuks oli tulemus 0. Pole mina aru saanud, mis ma valesti tegin, sest mingil hetkel tundus jälgi ikka metsas olevat, aga kastide juurde ei läinud mitte üks. Väljas oli mul 6 kasti ja söödaks panin nii vanu meekärgi, kui ka linnurappeid.
Lohutasin end mõttega, et ju need kastid alles liiga uued on, et nugis sisse ei taha ronida. Kastid olid mul suveläbi metsas ja vahepeal viisin sinna söödaks paar räime ka, nüüd varsti viin kastidele rauad ka peale, ju siis paistab, kuidas see hooaeg läheb. Aga kui sel aastal sama tulemus on, siis ei oska küll enam miskit ette võtta.
Ärge pikka viha pidage!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Ma ise alustasin sel hoojal 7 kasti söödastamisega sept keskpaigas. Vahelduva eduga käivad nugised asja uurimas, siis lähevad rauad ka peale. Hetkel on käes 2. Naha osas võib öelda, et pole viga aga eelmise aasta hilisem saak oli ilusama mälvi osaga (mõned pisemad tumedad laigud sees). Pealt on karv küll kena.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Kastid on metsas juba kevadest, söötma hakkasin augustis. Kui sisse söötsin kasutasin kõike mis sain, kuid enamuselt kasutan vutti jääke ( kuna lähedal kasvatavad vutte siis saab jääke tasuta). Kuid hästi maitseb neile kobras, vähemalt minule tundub. Rauad on sees oktoobri lõpust, esimene nugis oli novrmbri algul. Kasuk tuleb minul ka see et lähedal on kaks mesiniku, kes kurdavad iga talv mis kurja need nugised neile teevad
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Täna siis kastidele esimene kontroll ja sööda vahetus tehtud,tulemuseks üks nugis.Koera arvel ka üks nugis ja kolm tõhku.Nugis on täielikult valmis-saba kahar.Kel veel rauad metsa viimata,siis nüüd on õige aeg.
Vasta