Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Kasukas kirjutas:Alustasin eelmisel aastal nugisepüügiga ja veebrurari lõpuks oli tulemus 0. Pole mina aru saanud, mis ma valesti tegin, sest mingil hetkel tundus jälgi ikka metsas olevat, aga kastide juurde ei läinud mitte üks.


Kas sa kastide asukohta proovisid muuta? Kui eelmine aasta ükski nugis kasti juurde ei tulnud, ei tule see aasta ka. Vaheta kohta, vahest piisab 50-100 meetrist, et nugis kasti saada. Linnu rapped ja mesi on hea sööt küll ja lähevad uute kasti ka, isegi uued keetmata rauad on mōne päevaga nugise toonud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Teine kord piisab ka paarikümnest meetrist.Mul oli aastaid üks lõks sellise koha peal,kus püüdis iga aasta vähemalt ühe nugise.Aga ta aeg sai täis ja lagunes ära.Uue kasti panin vanast 15-20 meetrit kõrvale ja see enam ei püüa.Tuleb tagasi vana koha peale viia!
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Omalgi oli mullu mitu lõksu mida nugis ei leidnudki.Ülekäigud,vanad õõnsad puud,mesinike valduste lähedal,purded kraavidel,sooservad jne.Lohistada metssea või kitse ,põdra nahku enda järel.Ise ei keetnud üldse uusi raudu.Lihtsalt sokutasin kuuseoksi raua ümber,et linnud sisse ei roniks.
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tankist »

Sain ka eile käe valgeks. Viis õõnsat puupakku mõnesaja meetriste vahedega, söödaks kopra rapped. Pakud metsas oktoobri algusest, rauad nädalapäevad. Noor isanugis oli sees raudades, mis asusid vana langi servas üksiku kuuse all. Visa sell, enne surma oli suutnud koos raudadega pakust välja ronida ning kümmekond meetrit eemale vingerdada. Kas Teil on rauad kasti/paku külge kinnitatud või eeldate nagu minagi, et mats, surnud, jääb pakku rippuma?!
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

Alati tuleks rauad puu või kasti kylge kinni panna, ja soovitatavalt veel kast kõrgemale puu külge kinni. See aasta juba oli juhus, kus üks nugis kährikute või rebaste kõhu täiteks läks.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Panen ka traadi või trossiga puu või kasti külge kinni.Aga ei tohi kährikute kõrgusele rippuma jääda.Mul paksu lumega viisid kährikud nugise koos kastiga suht kaugele ja närisid külmanud nugise puruks.Kehv traat oli.Ja päris mitu elasid kui raudu vaatama läksin.Ühe nugise tõi maja tagant koer koos kastiga koju-jätsin kasti kinnitamata.(Ma ei pannud kasti maha.Koer lihtsalt hüppas rippuvasse nugisesse kinni ja kiskus koos kastiga alla.)
Viimati muutis puugi, K Nov 20, 2013 7:32 am, muudetud 1 kord kokku.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Mehed,ärge oma pakke ja kaste maha küll pange,ikka puu otsa või kusagile kõrgemale,et koerad sisse ei pääseks.Suuremad koerad nugise kasti ei mahu aga taks või terjer poeb 120mm raudu küll.Tankisti sugune mees ,kes oma pakud suure kuuse alla laob,saaks meil kõigepealt kõva keretäie ja rauapüügi keelu. :evil:
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tankist »

Rahu, rahu, ärge nüüd kohe kätega kallale tulge. Mul pakud rinna kõrgusel traadiga puu küljes ja koerad sisse ei pääse. Alumises otsas võrk ees ja nugis peab raudadele ülevalt lähenema.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Enne peksame läbi ja siis vaatame,kas sai asja eest :wink: .Aga see on tõsi,et raudu pannes tuleb koerte ohutusele mõelda.Mina kardan kõige rohkem neid kopraraudu.Terjer ei vali,tema läheb ka vee alla ja kui rauad on pandud kuskile urusuudmesse....Väikesed conid võivad ka laika nina ära lõhkuda,kui on kuhugile madalale püüdma pandud.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

No tõesti ei tasu arvata, et keegi koerte ohutuse peale ei mõtle, mul oli ka kast mahalangenud kuuse peal, aga ei olnud kinni kuidagi. Kui nugis sisse läks, ju ta siis ei surnud kohe, vaid jõudis kasti puu pealt maha raputada, jaa nii se nugis läks kährikute söödaks. Maha lähevad minul ainult eluspüügi kastid, ja kastid millel on ümmargune sisse minemis auk, ja sealt ei tohiks midagi peale nugiste sisse mahtuda.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Mul endal terve hooaja auto peal akutrell ja sellega lasen kasti puu külge kinni ja sama moodi ka ära. Rauad ikka kastide küljes kinni.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Mul on kastid paelaga puu külge seotud.Kasti tagumisse seina puuriga kaks auku,nöör läbi ja ümber puu.Hea lihtne ja pole tööriistu vaja,kui tahad lõksu teise kohta viia.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

Meie prantsuse kolleeg, hakkas Soomes testima, sellist lõksu nagu on collarum, kährikute püügiks, kuidas teile tunduks selline viis kährikute püüdmiseks?
http://www.ittm.info/?p=1337
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sokk »

Kas kährik peaks sinna jalgupidi kinni jääma ? :M
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

See seade viskab kährikule silmuse ümber kaela, silmusel on küljes stopperid, et loom selles ära ei sureks. Ja vist tasub kohe ära öelda, et koertele sellest ohtu ei ole, nemad jäävad samamoodi ellu nagu kährikud, aga on lihtsalt trossiga puu küljes kinni.
Vasta