Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

nugise püüdja kirjutas:See seade viskab kährikule silmuse ümber kaela, silmusel on küljes stopperid, et loom selles ära ei sureks. Ja vist tasub kohe ära öelda, et koertele sellest ohtu ei ole, nemad jäävad samamoodi ellu nagu kährikud, aga on lihtsalt trossiga puu küljes kinni.

Ma seda koerte teemat nii julgelt küll välja ei hõikaks. Arvatavasti on see stopper mingi kindla läbimõõdu peale timmitud, et millest alates edasi ei jookse kokku. Mõni aeg tagasi siin üritasin ühele kährikule kaela panna oma taksi kaelarihma. Taksil käib see mul viimases augus. Kährikul ümber kaela pannes oli esimestest aukudest ka veel kõvasti maad alla poole. St auke tuli julmalt puudu. Mingi kõva 10-15cm oli kähriku kaela ümbermõõt minu taksi omast väiksem. Muidugi iseteema, kui see omakorda paikneks sees mõnes sellises kastis, mille läbimõõdust alates koer sisse ei mahu pugema, aga väikekiskjad küll.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Ma kahtlustan,et koera sellises asendis leides tuleb kange tahtmine see silmus omaniku kaela panna.Kes ja millal seda kontrollib?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Ma päris iga uut asja kohe maatasa ka ei materdaks, aga kohti, mida läbi kaaluda, on küll. Sama teema tegelikult conibearidega kastis ja puu otsas. Eks needki püüavad kõike muud peale nugiste seal. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Ma ei materdagi niisama.Olen leidnud metsast koera kes oli oma hambad trossiga puru närinud ja elus ainult tänu sellele,et polnud väga külm.Üks esijalg oli ka koos kaelaga silmuses.
Ja sellisel räbul ei ole midagi ühist conibeariga mis on õieti puuotsa või ehitisse paigaldatud.
Ja kuidas see stopper jämedama kaelaga koerad ellu jätab?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Soomlastel on see silmusega rebasepüük ka vist lubatud.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Soomes tohib kasutada ainult jalasilmuseid!
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

Ärge siis kohe maha tapma hakake, ma tõin lihtsalt näite, mida mujal maailmas katsetatakse. Soome taotles endale eriloa, et seda püügiviisi katsetada, kui lingil olevat juttu lugeda, siis saab ka sellest aru. Ilmselgelt peab selliseid püüniseid käima igapäev kontrollimas.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Soomes on kährikutega ka tõsine jama.Kevadel olevat seal olnud üle 300000 kähriku.Kui arvestada toidubaasi,siis praegune number on veel jubedam.Ja isegi Lapimaal olla kütitud neid üle 8000.Hiljuti neid seal üldse polnudki.
Ega neid kaljupragudest ja linnadest kerge püüda ka ole.
Aga meil sellise püügiviisi vajadust ei ole ega tule ka,sest koerad,hundid ja ilvesed vähendavad neid jõudsalt.
Tänavu satub neid suht vähe isegi koera ette.
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Kuis vahepeal ka nugistega ka lood? Kas on midagi ka tulnud
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

viimane tuli teisipäeval :)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Huvitaval kombel on kastid nädal puutumata. Mul on need ootel, et kui tuleb, siis rauad peale. Muidu niisama söödaga.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tups »

9st kastist oli sööt läinud, veel sööta juurde ja nädalapärast rauad sisse.
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Täna lähen ise ka kaema kas on, kuid viimasel nädalal on kuidagi nutune see asi. Loomad vist ei liigu :M
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Nugis vihmaste ilmadega eriti ei liigu,teinekord istub päevi kusagil juurikate all peidus.Kohe peaks ilma muutus tulema,siis hakkab ka rohkem rändama.Küll siis kaste ka külastavad.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Ilm näitab külmenemise märke ja mul ei pidanud kah enam närvid vastu, üleeile panin püügi käima, eks näha saab varsti kuidas tulemustega jääb! :P
Vasta