rebasejahiks

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Räven »

Kas .22-250 pole kaalunud? Eks see lõhkumine oleneb suuresti ka kuulist. Vahel ei lõhu 30-06 poolmantel midagi, oleneb, kui pehmesse kohta just trehvab.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas honkomees »

mu vastus puhtteoreetiline-oletuslik. Kui tahta lasta kaugele ja täpselt, lameda trajektooriga siis on vaja suure algkiirusega moona. Suure algkiirusega moon lõhub alati hirmsasti!
Kui tahta säilitada nahka, siis tuleb valida võimalikult madala algkiirusega moon elik kaliiber. Ehk vastuolu on algusest peale sisse programmeeritud. Kuuli jämedus elik kaliiber läbimõõdu tähenduses ei ole oluline.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas alokauber »

Räven kirjutas:Kas .22-250 pole kaalunud? Eks see lõhkumine oleneb suuresti ka kuulist. Vahel ei lõhu 30-06 poolmantel midagi, oleneb, kui pehmesse kohta just trehvab.

ei soovi 22-250. ega plaan polegi sealt 200pluss meetri pealt lasta. piisab kui 100-150 ilusti niidab. ääretulepadrunit ju kasutada ei või ja mis siis sõeale jääb. ise olengi 30-06 enamus lasnud ja tõsi vahel jätab tõesti ilusa paari kolme cm väljumisava, kuid enamus kordadel ikkagi pilbasteks. 222 peaks ju seda energiat vähem olema?
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas TiitR »

alokauber kirjutas: 222 peaks ju seda energiat vähem olema?

Mina olen teinekord erineva moona võrdluseks kasutanud Sako kodukalt ballistilist tabelit: http://luoti.sako.fi/Ballistics/index.jsp

Võrdlus siis 222 Rem. Mag. (kuuli kaaluks 3,2g.) ja 30-06 Sprg. (kuuli kaaluks 8,0g.) Kuuliks Sako Speedhead:

Pilt

Ja siin nende trajektooride võrdlus:

Pilt

Edit: Ntx. 100m. peal näitab 222-l sama moona energiaks 1033J ja 30-06 -l 2549J. Et energiate vahe selle maa peale üle 2x.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas kakuke »

222 teeb täismantliga enamasti ilusa kena augu. Vahel küll lõhub, aga siis, kui mõnda suurt luud tabab. Samas ise täheldanud, et mida vähem lõhkumist, seda enam saab neid hiljem peale tabavat lasku taga aetud. Isegi kena kopsulasuga võib kena maa joosta, on ette tulnud.
Rebasele lihtsalt augu tegemiseks pole palju energiat vaja. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas alokauber »

kas keegi 17 Rem. Fireball'i on kasutanud. vaatasin artemises ilusti olemas. http://artemis24.ee/tooted/eripakkumise ... optikajala . Kuidas muljed on väikeulukijahil?
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Räven »

Teemajätkuks, kas oled midagi relva ja kaliibri osas ära otsustanud? Küsin, sest endal ka rebasepüssi/tiirurelva huvi. Millise optika peale mõelnud oled?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Välek »

alokauber kirjutas:kas keegi 17 Rem. Fireball'i on kasutanud. vaatasin artemises ilusti olemas. http://artemis24.ee/tooted/eripakkumise ... optikajala . Kuidas muljed on väikeulukijahil?
Ei tea, kas seda kaliibrit eestis rohkem ongi. Ise mõtlesin sama asja peale. Väikeulukile hea valik. Kahjuks tuuleõrn. Nagu ka ilmselt teised peenikesed. Vaata 243 ka.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Räven »

Igasugu peeneid kaliibreid on veel, mis Eestis peaaegu ei leidu ega levitata ka relvamüüjate poolt. 204 Ruger näiteks. CZ kodulehel on näha, et 527 Varmint relva valmistatakse .222 Rem, .204 Ruger, .223 Rem ja .17 Hornet kaliibris, Eestis pakutakse ainult .223 Rem-i.
Sako pakub oma 85 Varmintile lisaks eelmainitutele veel 22-250 ja .243, poeas aga ainult .222 saada. Tellimise kohta pole küsinud, vast saab?
Kuna moona saadavus ka vähem levinud kaliibritele vilets on (ikkagi väike nišš Eesti mõistes) siis tehakse asi sinu jaoks lihtsamaks, oledki sunnitud .222 või .223-e ostma
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Pauli »

Kui tahad rebasejahi JA tiirurelva, siis pead vaatamist alustama sellest, millega tiirus hea lasta on. Ehk padrun peab olema kättesaadav, odav ja pehme tagasilöögiga. Mis tähendab, et sõelale jäävadki sisuliselt ainult 222 ja 223. Isegi sõltumata maakera punktist. Sest need kaliibrid, mida Eestis on raske kätte saada, on mujal ilmas ikkagi kallid.
Ise padruneid laadides muutub valik pisut suuremaks, aga mitte palju.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Välek »

222 ja 223 vahel on samuti vaja otsustada. :) Kaupluseletil on mõlema padruni hind peaaegu sama, iselaadimisel tuleb sama... Hinna poolest soodne oleks tiirus kasutada 223
moona, näiteks sellier belloti täismantlit hinnaga 35 senti. Ma ei ole kindel, kas 222 moona nii soodsalt saab.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Räven »

Ega näiteks .204 Ruger ei tule ise laadides oluliselt kallim kui .223 Rem. Aga Välek, kus pakutakse S&B .223 Rem moona 35 sendiga?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Välek »

Tacticalis.
R.Rasmus
Postitusi: 14
Liitunud: R Apr 12, 2013 1:54 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas R.Rasmus »

Olen lasknud juba aastaid 223- ga ja olen rahul. Rebast lasen põldudel Norma v-max 3,2 g kuuliga. See on suure algkiirusega kuul ja mina ei saaks öelda, et see lõhub rohkem kui väiksema algkiirusega kuul. Kõik oleneb tabamiskohast. Vahest jääb väike labilennu auk ja mõnikord rebib rusikasuuruse augu. Muidugi kerged kuulid kardavad tuult.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Välek »

Miks täismantliga ei lase?
Vasta