rebasejahiks

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
R.Rasmus
Postitusi: 14
Liitunud: R Apr 12, 2013 1:54 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas R.Rasmus »

Olen proovinud, kui täismantel tabab konti lõhub nkn ära. Selle kuuli eelis on sirge lennutrajektoor. Lasen 200 meetrile sisse ja kui rebane on 300 m võtan natuke üle turja.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Välek »

Uurisin huvi pärast taas jänkide foorumeid 204 rugeri teemadel. Google, 204ruger vs 223rem. Mitmed kirjutasid, et pärast 204 soetamist jäid 223 ja 22-250 kappi tolmu koguma, kui jahiks läks.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Räven »

Seda nad kirjutavad jah. Eks .204 kuuli trajektoor on lamedam (võrreldav 22-250-ga) kui .223-l kuid selle teema juures oleks põhiküsimus, kas lõhub nahka vähem kui 222/223? Kahtlen, kas sellise relvakaliibri omanikku Eestist üldse leiabki, kelle käest selle kohta vastuse saaks.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Välek »

Märgatav vahe on ilmselt, kui võrdled 17 fireballiga. Võrreldes 22-250, vähem rohtu, vaiksem pauk ja tagasilöök, sarnane trajektoor, ilmselt veidi vähem lõhkumist ka. Kõik ilus, aga kust kuule ja kestasid või padruneid saab? :)
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas gunnar »

Välek kirjutas:Märgatav vahe on ilmselt, kui võrdled 17 fireballiga. Võrreldes 22-250, vähem rohtu, vaiksem pauk ja tagasilöök, sarnane trajektoor, ilmselt veidi vähem lõhkumist ka. Kõik ilus, aga kust kuule ja kestasid või padruneid saab? :)


Kuule siit : http://vapex.e-line.nu/enEN/English_Customers/Reloading/Bullets/Rifle_Bullets/20_(-204)
Kestad : http://vapex.e-line.nu/enEN/English_Customers/Reloading/Brass/Rifle_Brass/20_Kaliber/204_Ruger

Hinnad rootsi kroonides, niiet ei tasu ehmuda. Olen seda lehte ise kasutanud kunagi ja toimis ilusti.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Räven »

Ma tellin oma kuulid Saksast. Põhiliselt siit:
http://www.wiederladen-alzey.de
Hülsid ja kuulid samas hinnas 222/223-ga.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas alokauber »

soetasin endale 17 rem fireballi komplekti ära(vixen 5-20*50 optika peal). koju tagasi naastes annan kindlasti tulemustest teada. kuidas nahka lõhub jne. tagasilöök oli tal ikka küll olematu, aga pauk on ikka hirmus terav ja vali. tihedus oli ka väga hea.
Trophy Hunter
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Välek »

Väga julge ost. (y) Jääme ootama kogemusi!
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Räven »

Huvitav kaliiber, ootan ka huviga tulemusi.
Kuuli lend peaks ka päris lameda trajektooriga olema, vähem Joule, rohkem tuuletundlik ka?
Palju moon maksab?
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas alokauber »

päris kallis moon on ikka. Mingi 1,3 € tk. oli vist! :?
Trophy Hunter
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Välek »

222 ja 223 kvaliteetsem kaup jääb vist enam vähem samasse kanti. Mingi loogiline seletus võiks olla, miks elevandikaliibri padrun maksab enam vähem sama palju, kui sellesama fireballi või 223 oma. Padrunikaalude erinevus on võibolla 5 kordne.
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Grouse »

Lihtne ju- elevandikaliiber on hingele, südamele. 222, 223-teenitakse raha ja makstakse arveid :D
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas hendrik »

Grouse kirjutas:Lihtne ju- elevandikaliiber on hingele, südamele. 222, 223-teenitakse raha ja makstakse arveid :D


Krt, tahaks LIKE panna... :) Nüüd saan paremini aru, miks mul erinevad kaliibrid on.. Kuigi raha ma ei ole suutnud ühtegi teenima veel panna. :)
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas Grouse »

Teenimist mõtlesin moona tootmise pealt.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: rebasejahiks

Postitus Postitas alokauber »

Nonii esimesed kogemused olemas 17 remington fireballiga. Ikka viimasepeal kaliiber. Lõpuks vist leidnud selle, millest aastaid unistanud. laseb kaugelt ja nahka ei lõhu. tundub ulmelise kombinatsioonina, aga nii ta on. Nii: rebasele rindu lastes(mis minu arust tavaliselt kõige rängemaid nahakahjustusi toob) väljumisava nii 3-4 cm, mida on ju ülilihtne kokku õmmelda. Ja kusjuures sees teeb ikka konti tabades korraliku töö. kõik loomad kohapeale jäänud. Nii kährikule labadesse lastes samuti mõne cm väljumisava. ühele kuskilt silma alt sisse lastes(kährikule) kohkusin küll alguses ära. vaatasin kaugemalt, et karvatuustakad maas, et nüüd on küll pilbasteks, aga vist oli kuuli miskit pidi kildudeks löönud. üks kild oli saba pealt karvatuustaka lahti löönud. ja sellist suuremat väljumisava polnudki. Tagasilööki praktiliselt polegi. tuulekindluse kohta ei oska veel midagi õelda. Ühe lasu tegin küll 240-250m rebase pihta. Sihtisin seljapiiri täpselt ja kukkus kohe kots.Siis sai kohe jalad alla ja pühkis. Algul arvasin, et nüüd oligi mingi selgroo riibekas. Aga lähedalt vaadates oli kuuli triip just tema ees. Ju siis sai põrkava kuuliga kuidagi pihta, üles ma teda ei leidnud igatahes. Aga kuulitriip oli küll täpselt tema abaluude juures(lume pealt oli ilusti näha kus ta lasu hetkel seisis), niiet tuul vasakule paremale väga ei kallutanud, kuigi selline mõõdukas tuul ikkagi puhus. trajektoor kah siis enam vähem teada(250m pealt langeb rebase jagu :) ). igatahes soovitan julgelt tellida selline kalliber kui soov karusnahka küttida talvel kaugematelt distantsidelt on väga SUUR. paneksin hea meelega pilte ka kuid telefon andis saba. kui korda saan siis riputan kindlasti tõendusmaterjali ka ülesse.
Trophy Hunter
Vasta