Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Kolbakütt »

maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Eile sai kastid üle käidud ja mitte ühtki nugist vaid kaks tuhkrut kes oli kasti roninud. No täna tegi külma vast hakkavad liikuma. Eila sai ka kährikule kastid välja viidud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Kuulda on,et mõnel mehel juba paarikümne nugise ringis käes.Omal esimese nädala saak üks hiir :lol: .Imestan ikka,kuidas nii väikesel elukal õnnestub conibeari vahele jääda.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

maido kirjutas:Eile sai kastid üle käidud ja mitte ühtki nugist vaid kaks tuhkrut kes oli kasti roninud. No täna tegi külma vast hakkavad liikuma. Eila sai ka kährikule kastid välja viidud.

Kas tuhkrud puu otsa roninud või kastid maas?
Endal hetkel kolm nugist, mink ja tuhkur saagiks, kui pisikestest rääkida.
Kas põdramaoga ka keegid püüdnud on ja kui on, siis kuidas toiminud on?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Tänavu pole põdramagu näppinud,aga see on toimiv asi.
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

kastid on puu otsas ja kahes olid tuhkrud sees, järelikult ronivad. Targemad räägivad et ronivad kui kuradid
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Kuis lood nugisega? Endal natuke kurb see asi :cry: pole juba vaata et kaks nädalat midagi saanud kui kärnas kährikuid
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Mul ka pea kahe nädalane paus,ilmad olid vihmased ja nugis ei liikunud.Nüüd peaks tulema hakkama,olud just vastavad.Sain koeraga eile ühe ja täna teise.Kaste lähen esmaspäeval vaatama,ehk saab sealtki lisa.
reinman
Postitusi: 26
Liitunud: R Okt 09, 2009 9:07 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas reinman »

Mul teine hooaeg. Eelmisel kinnitasin raudu tuulemurrus ca. 45 kraadile langenud puudele ja katsin okstega. Tulemus 0. Sel hooajal puukastis ja kahe rauaga kummastki 1 käes.

Nüüd küsimus, kui lähestikku tasub rauaringil järjestikkused kastid panna?
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Kahe otsaga asi.Mida tihedamini,seda suurem lootus,et antud piirkonnas liikuv loom mõne neist leiab ja mida suurema vahega,seda suurem tõenäosus püüda suuremalt territooriumilt erinevaid loomi.Mul omal suht suure ringi peal ja vahe kuskil 1-1,5km.Aga tuleb ka jälgida maastiku.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Vaikselt ikka tilgub neid elukaid.Reedel oli mul ka üks tõhk kasti roninud.Ilus suur isa aga mõne koha pealt oli nahk alt veel tume.Ühel nugisel polnud ka veel päris õige okas peal.
Naine võib olla,koer peab olema!
reinman
Postitusi: 26
Liitunud: R Okt 09, 2009 9:07 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas reinman »

Maastikku tuleb jälgida muidugi. Ma proovin lähtuda sellest, et iga lõks püüab erinevat (erineva piirkonna) looma. Ja siis ise arvan, et olen teinud selle piirkonna parima kohavaliku. :)

Sellisel juhul 0,5 km on vist vähe. Vähemalt kilomeeter? Hetkel vaid 3 rauda, nende vahe pigem linnulennult 3 km.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Pigem otsustab ikka looma elupaik ära kas läheb raudu või mitte.Olen igasuguseid katseid teinud.Näiteks oli 200 meetri pikkune siht ja sellel oli 3 rauda.Vahetasin asukohti kevadeni ja minust ta sinna metsa jäi.Nugis hoidis kastidest eemale.Aga teises kohas oli ainult üks kast ja püüdis jutiga 7 nugist.Kui lumi tuleb maha näete ära kuidas rajad kulgevad.
reinman
Postitusi: 26
Liitunud: R Okt 09, 2009 9:07 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas reinman »

Lugedes varasemaid vaidlusi, proovisin ka käte vahel uusi 5mm vedrudega raudu vinnastada. Saab küll ja nii kuidas mina tegin, tundus isegi suht ohutu viis.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Selle raudade tugevuse vaidluse põhjus ka selgunud.Tuleb välja,et möödunud aasta üks partii olevatki olnud üli tugeva vedruga.Ja neid ilma pihtideta ei vinnasta,teised juba sama läbimõõduga materjalist tüki pehmemad ja neid olen ise ka käsitsi vinnastanud.Ju siis meile Puugiga sattusid need tugevamad ja sealt ka vaidlus tekkis.
Vasta