Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
reinman
Postitusi: 26
Liitunud: R Okt 09, 2009 9:07 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas reinman »

Kahju, ma juba arvasin, et olen jube tugev...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

reinman kirjutas:Kahju, ma juba arvasin, et olen jube tugev...


:D Oled,oled!Sama tugev,kui mina.
Naine võib olla,koer peab olema!
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tankist »

Küsimus tarkade klubile: kui sageli esineb nugistel kärntõbe? Eile võtsin raudadest noore isanugise, kellel kehv toitumus ning hõre karvastik sabal ja tagumiku ümbruses. Kärntõbised kährikud on täiesti ilma karvadeta ja korpas nahaga. Sellel nugisel oli väike karvastik nahal ikka peal - ehk hakkas alles haigestuma või imeväel paranema?! Loomulikult ei saa välistada ka teisi haigusi. Hiir näriks ehk ühe koha paljaks ja vitsutaks ka liha....
Teises kastis oli ilus suur isanugis terve kasukaga. Sel hooajal kolm nugist viie kasti peale. Söödaks kopra rapped.
Manused
november 017.jpg
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Esineb ka nugisel seda tõbe.Ise pole kärntõve tunnustega nugist kunagi saanud.Aga kui kärnaseid kährikuid on liikvel saab nugis selle omale lihtsalt külge.
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Eelmine aasta sai naaber jahimees kaks nugist kes olid kärnas. Nii et esineb küll. Omal kogemus puudub, kuid kui metsas kärnas loomi on eks hakkab ka nugisele külge :(
reinman
Postitusi: 26
Liitunud: R Okt 09, 2009 9:07 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas reinman »

Eile kuulsin, mees 40 aastat nugiseid püüdnud, eelmisel nädalal elu esimene kärntõves loom raudades. Lääne-Virumaa.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Mulle tõi tuttav eelmine aasta mõned nugised nülgida. Üks neist oli ka kärnas.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas vanakärss »

Mul eelmisel hooajal 11.nugisest 2 kärnas!
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Männikäbi »

Kas nugise kasti pikkus ka mingit rolli mängib, või ronib ta igas pikkuses kasti sisse?
Jaht koerata on nagu tummfilm.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Ma laiskusest lasknud kastid teha (arvestades nugise hinda, siis hoian kastide tegemiselt aega kokkuja kulutan selle kastide paigutamisele). Kogemata juhtus nii, et paar kasti tehti pikemad (kui muidu 400 mm, siis need olid vist 500 või enam). Väga visalt võtsid nugsed nendest sööta eelsöötmise ajal aga kuna võtsid, siis panin rauad peale. Pärast seda on ühel oksad pealt aetud ning kogu sisu ära põlatud. Külmunud nugisejägi võis veel paar päeva tagasi kasti juurest eemaldumas näha.

Arvestades, et nugist saab nii torbikuga kui mõnel juhul sellise kastiga kus nugis sisse saab aga välja ei saa, libedad seinad ja piisavalt pikk toru, siis ma absoluutsele tõele ei kandideeriks aga edaspidi jään kastivalikul ikkagi 400 kasti pikkus ja 100 raudade jaoks pilu.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Mina pole aru saanud,kas pikkus loeb või ei loe :wink: .On igas mõõdus neid tehtud.Lihtsalt nende Balodise kastide valmistamiseks kulub palju materjali ja aega.Kõige lihtsam,neli lauda,võrk alla,sooned külgedele ja püüab.Mul on viimased vist koguni ainult 25-30 cm pikad.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Mida lühemad teed, seda vähem ruumi on all söödale. Pean silmas, et kui ntx visata mingi kondiga suurem asi alla söödaks. Rauad võiksid sööda pealt vabalt kokku käia.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Mul jälle 60cm pikad,esikülgaga 45cm,,raua soon esiküljel15cm ja taga30cm.Tagumine soon nii lai,et vedru mahub läbi.Katus peal ja võrk all.Ei ole suutnud ükski nugis sealt koos raudadega välja tulla.Sellised siis puude külge kinnitatud,horisontaali asetatavad on teise ehitusega,aga püüavad mõlemad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Pilt on küll kehva, aga ise panin rauad kasti külge selliselt. Läbi on polt/varras, mis paikneb diagonaalis ja oma raskusega püsib kinni.
Manused
20131201_194709.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Sellesse Balodise müüdavasse kasti ei mahu suure kondiga asi hoopiski mitte.Ma olen põdra jalgu ja muid suuri konte sidunud peibutuseks ümber kasti puude külge.Kasti läheb selline peenlobi.Üks häda on lühema kastiga:Kui tahad,et nugis kasti jääks,määrib ta oma esiotsa söödaga ära.Parem on,et ta ikka välja viskaks.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta