Rebase nülgimine

2006. aasta teemad
axsel
Postitusi: 4
Liitunud: P Mär 06, 2005 9:15 pm

Postitus Postitas axsel »

Kas kellegil on nahavõttmise kohta mõnda videoklippi või ehk teab kust võiks saada.
Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

kult kirjutas:Mina olen saba lõpuni lahti lõiganud ja rootsu tagant poolt (saba lõpust)ette poole tõmbama hakanud,ei lähe saba pooleks.Lõiked tee nii nagu kirjutati,ainult ära esimeste jalgade lahti lõikamisega väga rinna peale mine.Varba luid ei ole viitsinud noaga nokitseda ,kasutan lõike tange .Kõrva kõhrega ole ettevaatlik ,ääred kipuvad lahti rebenema ,kui näpu väga hooletult vahele lükkad.Kui üks pool on lahti ,siis katsu kuskilt mõni nurk lahti saada ja siis näpitsatega kogu kõhre ära tõmmata.Enne kui keha hakkad nülgima koori ära kõik jalad ja saba.Nülgimisel olen kasutanud vana teritatud äärega lusikat ,millega rasva kohe nahalt maha tõmban,pole pärast puhastamist ,aga saab ka teisiti nagu eelpool kirjutati.Pea nülgimisel muidugi on vaja nuga tarvitada.Ettevaatust silma avadega ,lõigata hästi pea ligidalt (muidu lõikad silmaaugud suureks).Kõrvu ei ole väga pea ligidalt mätekas maha lõigata ,muidu tuleb kõrva sise nahka kõhrest pikalt puhastada.Kuivatada on parem pikuti pooleks saetud laual,on pärast parem maha võtta.Kui nahk liialt krõbiks kuivab tuleb teda veits kuidagi niisutada ,muidu kipub ümber pööramisel rebenema nagu paber.Üldiselt kuluks siinkohal noorele jahimehele üks näidis nahastamine -kuivatamine ära :D Ps. Kakuke kui asja selgeks saad võin oma rebased koos lihakehadega sulle kinkida :D (või mõnele teisele asjast huvitatule) Kahtluse korral.... :D Võta mõni rebane faasanijahti kaasa ,teeme õppust.
Kivi kotti!

mina olen huvitatud sinu rebastest,kui sul neid vaja ei lähe.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Hetkel see vahva teema, et Kuldi lastud rebased on suures osas Tartu tee leidnud ja siis on Kakuke nende kallal kõvasti harjutanud. Ja mis seal salata, saan mingi nende kallal nokitseda. Kuldil on päris hea aasta olnud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Istuv Sõnn .Kahjuks on nii jah et Kakuke on paar "koormat " :D minu lastud rebaseid endale saanud,jäid vähe hiljaks just eile viis viimased minema!Hooaeg hakkab otsa ka saama ,alus vill juba mõnel kintsude pealt väljas.Eks ma jätan meelde ,kui mõni kobedav veel peaks ette trehvama!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Postitus Postitas soobel »

axsel kirjutas:Kas kellegil on nahavõttmise kohta mõnda videoklippi või ehk teab kust võiks saada.

Sellist videot näidati mulle jahimehe kursustel Tihemetsas.Video omanik on antud kursuse põhi õppejõud ning Tihemetsa metskonna metsaülem
Väino Lill.See video oli soomlaste tehtud ning ta sisaldas kõike seoses karusloomade püügist kuni nülgimise ja kuivatamiseni.Väga asjalik.Parimaid jahinduse teemalisi videosi leiab välismaalt.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

saatsin lehepäälikule pildid ja interneti aadressi ära kui tiba kannatate ehk riputab vaatamiseks välja.
naised saunas rääkisid
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

naised saunas rääkisid
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

naised saunas rääkisid
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

naised saunas rääkisid
Shogun2

Postitus Postitas Shogun2 »

Kõik jummala õige siin, polegi nagu midagi lisada, aga sõna tahaks võtta :lol: ... Küsiks siis, et mida lihakehadega teete, rebasetapjad :wink: :?: Söödaks jätnud? Või koerale koju tassinud :lol: ? Ja kas rippudes, või laua peal nülgimine kiirem on? Ise olen rippudes teinud... Samas, laua peale saaks ju eluka kuidagi "risti lüüa" ja siis ta ei vänderdaks enam toimetades... :roll:
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Kuna saksa keelest sutsugi aru ei saa jäi viimase lingi puhul küll see iva leidmata.Äkki keegi on nii lahke ja sätib õige lehekülje lahti.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

van helsing
Postitusi: 3
Liitunud: T Mai 18, 2004 9:40 pm

Postitus Postitas van helsing »

..........................................................................
Viimati muutis van helsing, E Apr 11, 2005 10:46 pm, muudetud 3 korda kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

:!: selle lehekülje oleks võinud jätta panematta.
Peale nende videote vaatamist tekkis tõesti selline tunne et astu isegi loomakaise ridadesse :?

huvitav kas on nendes peletistes vähekenegi veel inimlikkust säilinud ?
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

See on ikka väga rõve looma piinamine,ei hakand seda isegi lõpuni vaatama.Elusalt loomalt nahka võtta (n)
Suletud