Kes virutab mu nugiseid?

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas vanakärss »

Rääkige,mehed sellist asja,et kui kährid on teil nugise ära söönud,siis kas miskit jälge ka maha jääb?? Mul sel hooajal kolmel korral selline makaar,et rauad rippus,"vuntsid" kõverad,kedagi sees pole ja miskit märki ka loomast ei näe!Rauad puu küljes trossiga kinni,rippu jäädes maast ca 1m. kõrgusel. :(
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas nugise püüdja »

Mul alati jälg jäänud, kui keegi nugise nahka pannud, aga võibolla on sul tegemist kahejalgsete varastega?
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas vanakärss »

No ühed rauad kõndisid küll niimoodi minema,et kahtlus jäi!Tross rippus koos karabiiniga puu küljes,rauad läinud!Puu all polnud koorepuru,ega midagi. Musta maaga-jälge ei jää ju!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas kakuke »

Aga äkki on miskit suuremat sees olnud, kui nugis?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas vanakärss »

No kes see suurem on? Ilves teadupärast sööb vaid omapüütud kraami.Päts enam ringi ei kola.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas Veix »

Leiad ehk lähedusest mõne lõhkise koonuga külakoera, kes üritab su kastidest paremat pala hamba alla saada!
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas jagwelt »

Kaamera üles ja asi selge... :lol:
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas hundikütt »

No vaevalt,et ilves või karu su kasti poevad.Kakuke vast mõtles ikka kähra, rebast.Puu otsa nad muidugi ei roni aga kui kast kusagil tuulemurrus või mujal sellise koha peal,siis ronivad sisse küll.Mul oli ka kord rebane jalast rippus kuigi kast oli maast kuskil 1,8 m kõrgusel tuulemurrus.
Aga kui nugis jääb meetri kõrgusele rippu,siis kährad pistavad nahka küll.Võib jääda midagi ka raudade vahele aga tavaliselt rebitakse rauad ikka tühjaks.Tuleb tross kõrgemale tõsta,või teha sellised kastid kust rauad välja ei tule.Mul rauad lahtiselt kastis ja pole kordagi nugis nendega välja saanud.Kui loom sees,siis saba ainult väljas.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas duma »

jagwelt kirjutas:Kaamera üles ja asi selge... :lol:


vanakärss kirjutas:No ühed rauad kõndisid küll niimoodi minema,et kahtlus jäi!Tross rippus koos karabiiniga puu küljes,rauad läinud!Puu all polnud koorepuru,ega midagi. Musta maaga-jälge ei jää ju!!

Nii võib ka kaamerast ilma jääda
duo on parem
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas kakuke »

vanakärss kirjutas:... Ilves teadupärast sööb vaid omapüütud kraami...

See on kohe kindlasti legend. :) Mõtle kas või sellele, kuidas ilvesed raadiokaelused kaela saanud on.
Mul hiljuti jalutasid ka ühed rauad kasti küljest minema, söödaks oli värskelt lastud koprakutsika sisikond. Kett oli puru tõmmatud ja kasti küljes hambajäljed. Eks mul ole siiani kujutlusvõimel ruumi, kes see olla võis. Samas kast nii kõrgel puu otsas, et koerad jms välistaks. No lihtsalt nad ei pääse ligi. Samas mul oli paar puunotti vastu kasti diagonaalis pandud, et tuhkrud ja mingid pääseks ligi. Nüüd tegin/teen kõik kastid nii ringi, et raudu sealt välja pole võimalik keerata (oi ma nuputasin lihtsat ja töötavat varianti, aga välja mõtlesin :) ) ja minema saab minna üksnes kastiga. Selliselt välistan ka võimaluse, et rippuvad loomad kährikute jms poolt ära söödaks. Kährikud niigi käivad alt võimalusel kastivõrku kakkumas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas Feen »

Tahtsin ka just kommenteerida seda ilveste omapüütud kraami kohta... no, see oleks u selline :D :D :D :D

Sel juhul muidugi rauad ka läinud. Kui rauad olemas, siis on asi kahtlane. Ma ka musta maaga mõistatusi saanud (a la, rauad kenasti peal, sööt kastist läinud, kinnitustraat lahti.. oli mis oli, äkki ununes traat kinnitamata ja nugis saigi raudadest mööda... 2 päeva hiljem oli 1 nugis igatahes minu).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas puugi »

Mingisugused märgid jäävad ikka kui saak raudadest ära süüakse.Kui raud jääb maast ühe meetri kõrgusele,siis kaelapidi rauas olev nugis on elukatele lihtne saak.Aga kui kährikud seal rebiksid jääks maha või puutüvele palju ukerdamise jälgi.Pane midagi head maha ja kohe näha kas kährik või mingi teine tegelane.Aga rauad pange ikka suht lühikese trossi otsa.Omal panen ikka nii,et nugis jääb kasti sisse.
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas vanakärss »

Nojah-mul osadel kastidel külgedest augud läbi puuritud nii,et saan sealt vardad läbi torgata,mis fikseerivad ka raua kasti ära.Aga selline tunne jäänud,et selline variant ei "haagi" nii hästi,kui vabalt soones olev raud.Et,kui raud kinni kargab,lükkab ta nagu end soones loomale rohkem peale.Varrastega fikseeritud raud aga ei "hüppa".Samas jah,nendest kastidest,kus rauad varrastega fikseeritud,nugis välja ei saa... ja rippuma ei jää.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas puugi »

Säti,siis sooned tiba sügavamaks,et vedrud vabalt lahti saaks karata.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kes virutab mu nugiseid?

Postitus Postitas kakuke »

Aga kui soones kinni on vaid üks raud, kas siis ka tulem sama?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta