Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Eks see lobi suurus ole ka selline suhteline mõiste. Ise päris seda ei mõelnudki, et paneks pikad põdrajalad sisse. :D Minu jaoks on suur asi selline mitmeks löödud sea/põdrapea, mida ei topi balodise kasti. Sinna peab miskit pudistama. Balodise kaste olen veekogude ääres mingi/tuhkru püüdmiseks kasutanud.
Välja kukkudes näen ise ohtu just selles, et kui vähegi rohkem rippu jääb, ära ta seal hävitatakse, aga eks see sõltu ka sellest, milline ilm väljas on ja kui pikaks ajaks rippu jääb. Praeguste soojade ilmadega kooserdavad kährikud mõnuga. Nii kui külma tegi korraks, nii kährikumure kadus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Ma oma viimased kastid teinud kõik nn. linnupuurid.
Kast 60cm kõrge all topelt võrk ja keskelt käib pooleks.
Materjali ja aega kulub sellise kasti valmistamisele küll palju,
aga see kast ju mitmeks aastaks. Mõned eelised lihtsa lahtise kasti
ees vist peaks olema. Näiteks sööta ei saa keegi ära süüa, kuna sööt
kahe võrgu vahel, kuna kinnine kast siis ei saja lumi söödale peale ja
lõhn peaks paremini levima. Ja muidugi jääb nugis sinna sisse koos
raudadega ja keegi ei saa teda ära süüa. Mõned nugised nende kastidega
saanud, aga vaatame kevadel, esimest aastat nende kastidega püüan.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Kõik on õige,mis te räägite.Eks see lõksupüük siuke katsetamise-nuputamise värk ole.See selle asja põnevaks teebki.Kinnise kastiga on jälle oma ohud.Näiteks karihiired võivad naha ära rikkuda.Selleks sai vanasti(vene ajal,noh :wink: )hiiremürki kasti panna.Nendes puupakust tehtud kastides sai püütud silmusega.Töötas ka päris hästi.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Juttu on tore lugeda, aga enamasti räägib üks pilt rohkem, kui 1000 sõna. Seega kutsun ülesse erinevaid lahendusi pildistama ja siia ülesse riputama.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

No mürgiga ei soovitaks tegeleda.Kui lautades rotte mürgitatakse on ka tuhkrud surnud.Ja ärgu keegi tulgu sellist ila ajama,et tänapäeva mürgid on ohutud.Ega,siis metsast hiiri saa ka ära tappa,pealegi ei usu,et lihatoiduline karihiir kaerahelbeid sööb.
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas vanakärss »

Küsiks sellist asja-mida näitavad teie kogemused päästiku-"vuntside" asendi kohta.Kas rauad töötavad paremini,kui päästik ülevalpool või just allpool.(vertikaalkastides).Horisontaal kastides siis vastavalt väljaspool või seespool.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Kldud igasuguseid teooriaid aga mina pole küll aru saanud,et mingit vahet oleks.Püüavad mõlemat pidi.Aga siiski olen pannud enamasti ,,vuntsid,, alla poole.Mõte selles,et poeb kaugemale sisse.Aga see lihtsalt mõte,sest kokku kargavad nii kiiresti,et pole vahet.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Pildid küll kehva kvaliteediga, telefoniga tehtud.
Manused
2013-12-04 14.23.50.jpg
2013-12-04 14.23.18.jpg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

hundikütt kirjutas:...Aga siiski olen pannud enamasti ,,vuntsid,, alla poole.Mõte selles,et poeb kaugemale sisse....

Täpselt samade mõtetega ise toimetanud + veel see, et kuuseoksad, mis peal, need ei pääse nii kiirelt löögile, kui nugis neid kasti pealt minema pühib (st kuuseokstega ei aja raudu nii kergelt kokku, aga see ka mul teooria).
Midagi sellist, mis mustlesk postitas, mõlgub ka endal mõttes. Seda just neis kohtades, kus kassioht kõige suurem ja kohtades, kuhu harvem satub kaste vaatama (külmal ajal siis).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Männikäbi »

Mulle endale tundub, et tegin kastid natuke liiga pikad ja ka nugis pelgab sinna sisse minna. Tänaseks hommikuks oli söödaks pandud lihatükk kadunud, aga mitte sealt kust peaks, vaid läbi võrgu rebituna, mul on ka natuke liiga suure silmaga võrk all otsas. Nüüd panin tugevama tüki, mida ei tohiks naljalt sealt kaudu kätte saada :lol:
Jaht koerata on nagu tummfilm.
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Männikäbi »

mustlesk kirjutas:Pildid küll kehva kvaliteediga, telefoniga tehtud.

Kuidas sul rauad sinna sisse kinnitatud on?
Jaht koerata on nagu tummfilm.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Lihtsalt naela peal seisavad, lükkad kasti kokku ja ongi kōik.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Mustlesk on väga ilusad kastid teinud.Pasknäärid ja muud lojused ei tohiks kuidagi ligi pääseda.Kui suur on augu diameeter?
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Augu diameeter on 100mm
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Ilusad kastid jah. Nugis mahub ka 60mm august läbi aga see on iga mehe enda otsustada. Tahtsin küsida, mis kasti kõrgus on? Ma olen teinud meetrised kastid, liiga kolakad, tülikas metsa vedada ja ümber paigutada, tahaks kompaktsemaid ja kergemaid
Vasta