Termosokid

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Termosokid

Postitus Postitas Anti »

Uuriks maad termosokkide osas- mida keegi kasutab? Kuidas ennast õigustanud on? Jalg nagu tahaks talveks midagi soojemat kui tavalised niidisokid. Samas ei tahaks kehva asja peale raha raista.
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Termosokid

Postitus Postitas TiitR »

Hiljuti soetasin Deerhunteri soojad põlvikud. Ongi päris põlvikud, kuna ulatuvad põlve alla :D ja kogu säär kenasti soe. Paar-kolm jahti (nüüd miinustega) jalaski olnud koos Seelandi soojade kummikutega + Eesti Kaitseväe rohelise sooja pesuga ja kevad-sügis ülikonnaga - tip-top kõik. Päris talvevarustust pole veel pointi selga panna olnud.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Termosokid

Postitus Postitas plaaster »

Anti kirjutas:Uuriks maad termosokkide osas- mida keegi kasutab? Kuidas ennast õigustanud on? Jalg nagu tahaks talveks midagi soojemat kui tavalised niidisokid. Samas ei tahaks kehva asja peale raha raista.

Mis jalatsit kasutad? Kummik, saabas, vilt... ja kelle toodetud.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Termosokid

Postitus Postitas Anti »

Saabast kasutan, Chiruca toode.
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Termosokid

Postitus Postitas sooviku »

Mina kiidan Lorpeni sokke (y) .Jalad seisavad kuivad ja tänu sellele ka soojad.Lorpeneid on hea sellisel "kont kõhus mehel" jalga ka panna,venivad hästi.Olen ka Mund'e kandnud.Soojad on küll aga ei veni ja jala otsa annab ajada.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Termosokid

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise kiidan Meindli sokke.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Termosokid

Postitus Postitas skog »

Ma olen alates 2006 igal aastal mägedes käinud matkamas, talvel telkimas, jahil, kalal jne. 2009 ostsin enne üht matka 1500 Eeku eest erinevate tootjate sokke. Lorpeni sokid on väga head, aga lähevad küllalti kiiresti õhukeseks. Lundhags sama lugu. Väga hästi on vastu pidanud aga mingid küllaltki suvad sokid(ei mäleta kahjuks nime), mis sisaldavad sünteetilist kiudu(ei ole ainult puhas vill). Norrast ostsin viimane kord HH "vanaema kamina sussid" laadsed. Vot need on head soojad, peavad vastu, aga mahuvad ainult suure kummiku või saapa sisse. Kahjuks nende veebis neid enam ei märganud.
Minu soovitus - hea sooja jala saad villase sokiga. Eelista kodumaist memmede toodangut, lihtsalt on odavam. Või välismaa kaup, mis peale villa sisaldab veel muud kiudu, peab kauem vastu.

Minu jaoks on talvel külmaga jätkuvalt parim variant suur kummik, kuhu mahub vilt sisse.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Termosokid

Postitus Postitas aivar00 »

Eriti soojana on kasutusel Meindli talvine variant - jalalaba osas seest nn. karvane. Olid kallid küll aga jalas ülihead. Samas neid olen kasutanud ainult siis kui üle -15-20 läheb. Tavalised Meindli sokid kah hääd. Mulle tunduvad nad paremad olevat kui Lorpenid. Lorpen kuidagi kõva tundub olevat, kuigi jala hoiavad tõesti kuiva ja soojana. Too vanaema villane on jalas hää küll aga niiskus saapast - kummikust välja ei saa. Pealegi jube ruttu kuluvad auklikuks. Kui suure külmaga vaja pukis passida, siis ikka vilt jalga ja asi OK.
Tööjuurest anti mingeid "no name" goresid ja sooja ilmaga kah täitsa OK ainult kuluvad kole ruttu.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Termosokid

Postitus Postitas mrr »

Kus te neid Meindli sokke ostate Eestis? Saapad on küll väga head. Peaks sokid ka ära proovima.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Termosokid

Postitus Postitas kalur »

Trapperi kodulehel paistis midagi olevat. Ise oleks ka huvitatud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Termosokid

Postitus Postitas kakuke »

Trapperist jah. Paar päeva tagasi, kui käisin seal, siis olid letis olemas ka.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Termosokid

Postitus Postitas Joosep Käba »

Lorpeni sokk ei meeldi. 1 korra oli nagu enamvähem siis enam jalga kuiv ei hoia. Noh eks neid ole ka erinevaid variante.
3 nädalavahetust olen ajus käies kummarite see kandnud Handymannist 6.- eest ostetud põlvikuid. Väga rahul. Jalg soe ja kuiv. Vist oli sorts meriinot ka sees. Lähen võtan mõne paari veel.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Termosokid

Postitus Postitas TiitR »

Joosep Käba kirjutas:
3 nädalavahetust olen ajus käies kummarite see kandnud Handymannist 6.- eest ostetud põlvikuid. Väga rahul. Jalg soe ja kuiv. Vist oli sorts meriinot ka sees. Lähen võtan mõne paari veel.

Needsamad Deerhunterid ilmselt, millest mina rääkisin? Vähemalt hind, müügikoht ja kirjeldus klappisid :D
Vasta