Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mida peaks tegema, et igatsugu linnukesed eluspüügi puuri ei roniks?
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Lihtne ju-puur tuleb varjata lindude eest nt.kuuse okstega või sättida muidu varjulisse kohta.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Kuidas küttidel nugisesaagiga lood?
Tuleb kurvastusega tunnistada, et ma vist üle söötsin oma loomad, sest kahe nädalaga pole ükski raudu trehvanud!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

kakuke kirjutas:Juttu on tore lugeda, aga enamasti räägib üks pilt rohkem, kui 1000 sõna. Seega kutsun ülesse erinevaid lahendusi pildistama ja siia ülesse riputama.


Kuuseoksad käivad peale ja latt on vedru peal selleks,et näha kaugemalt,kas lõks püüab või on kinni.Nr.4 on sööt üleval,kahe võrgu vahel.Nr.5 on sööt põhjas võrgul.Mõlemas kastis on sel aastal üks nugis sees olnud,kusjuures nr.5 on kuu aega tagasi tehtud.Mõlema kasti puhul jäävad nugised rippuma.
Manused
014.JPG
Viimati muutis sooviku, E Dets 09, 2013 6:57 am, muudetud 1 kord kokku.
Naine võib olla,koer peab olema!
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

reedel 1 ja täna 2 kotti :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Mnjaa, peab tõesti tunnistama, et miks ütlus pildi kohta, mis enamat, kui 1000 sõna, peab paika. Väga häid mõtteid leiab neist. Ja arusaadav, miks Sooviku mainis ära, et ülevalt kasti puhul probleem nugise määrdumisest. Kui pikk see kast on? Silma järgi pakun, et isegi alla 30cm.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Mul samamoodi kasutuses kastid, nagu "Soovikul", kuid mul kastid vähe pikemad. Kasutuses veel see nn. "Balodise" tüüpi kast, mis on kah täiseti toimiv! Proovin mõne pildi kah visata varsti!
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Eelmine nädal üks nugis ka kaks tuhkrut. Lood kiita ei ole. Eila sai naaber jahimehega koos koertega metsas käidud ja koerad leitsid kaks kähra ja ühe rebase mis kõik olid kärnas :( Rebane oli jube ainult saba otsas oli tutt. Kui selline ikka metsas pimedas vastu tuleb siis si..ks täis küll :)
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Eile, kui nugisekaste metsas üles panin oli üleni kärnas rebane 6 m kauguselt majast köögiakna alt läbi jalutanud. Keset päeva! Tundub, et see kärnasus hakkab neil peale kasuka ka mõistusele. Kusjuures kodu lähedal pole varem kärnas loomi näha olnud, eks see haigus on kõvasti levima hakanud. Samas nägin ka terveid loomi õnneks.
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tankist »

See teema võib küll juba leierdatud olla, aga: kui värsket sööta hoiate nugisekastis? Ka väikese plussiga muutuvad liharapped paari nädalaga ligaseks ja haisvaks. Olen sellise sööda välja vahetanud värskema vastu. Miinus kraadidega mõistagi pole muret. Kuidas Teie toimetate? Vahetate sööta regulaarslet, lisate ka külmunud söödale mõne värske pala peale?
Ette tänades.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Ise olen haisvale toidule uut kraami peale sokutanud.Aga samas võib ka haisva kraamiga puutüvesid hõõruda.Metsea rupskid ja põdrajäänused on alati kindla saagi toonud.Nugiseküttidel peaksid nüüd paremad päevad tulema,sest jälgi tehakse juba väga palju.
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tups »

Jõudu küttidele.Eelmine nädal said siis rauad paikka.Täna oli eluspüügi kastis nugis olemas ja 1 rauad olid kinni. Pääses ära ju oli õnne.Sööda kohta nii , et omast kogemusest mida rohkem haiseb seda parem. Aga enne raudade panekut oli 18 st kastist sööt läinud 15 s.Nii et hullu pole nugist tundub olevat.Eelmise aasta detsembri lõpuks oli kütitud mul 8 nugist. Kivi kotti küttidele.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas ninja »

Pigem siis KIVINUGIS KOTTI :D
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Minulgi sööt kadus kastidest, kuid võta sa musta maaga kinni, kes seal kastis maiustamas käis.
Mul praegu sööt kopraliha ja nõre vastu vahetatud, kuid nugis ei tee isegi jälge juurde. Mida muidugi ei saa rebase ja kähra kohta öelda, sest nende jälgi kastide ümber palju.
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

minul söödaks koppra sabajupid lisaks nõre (y)
Vasta