Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas vanakärss »

Kas kellelgi lugupeetavatest foorumlastest on selline sihik kasutusel.Mul praegu tavaline Nikon Buckmaster.Sellega hirmrahul,aga aeg ei anna armu ja silma teravus pole enam see,mis aastate eest.Seega-must rist mustal seal,musta maaga,on kehv kooslus.Reklaam on,et saab valida punase ja rohelise helenduva risti vahel.Aga põrsast kotis osta ei tahaks. Ja lihtsalt punatäppi eelistada ei tahaks selle pärast,et pimedas on imelihtne püssi kallutada ja seega tabamispunkt kohe lännu!Ristiga sellise vea tegemine elimineritud-kohe näha,kas relv paralleelne või mitte.Ette tänades Vanakärss!! :D
AarneViikholm
Postitusi: 29
Liitunud: T Nov 26, 2013 6:45 pm

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas AarneViikholm »

Kasutan juba aastaid optikat Nikon Monarch UCC 3,5-10x50.
Mis sind selle optoka juures huvitab?
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas vanakärss »

Põhiline mure see,et pimedas helenduvat risti kasutades ei pimestaks vaatevälja ära.Paljudel punatäpiga optikatel just see viga,et ka kõige nõrgema astme peal tekib optikasse sisse punane halo,mis segab vaatevälja ja ühtlasi ka laskmist. Iseenesest on Nikoni optikad ju kõrgemast klassist,aga parem eelnevalt ikka uurida.
jyri

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas jyri »

Mina sain sellest puudusest - helendav rist pimestab- lahti väga lihtsalt. Lasin aku peaaegu täitsa tühjaks, nüüd enam ei pimesta, aga pimedas näha hästi (y) . Tegu pole küll Nikoniga, aga problem oli sama.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas andrus »

See ongi üks järjekordne põhjus kvaliteet optika soetamiseks. Siis ei ole vaja muretseda suurenduse muutmisel pralakside pärast ja patareisid tühjendada.
jahismurf
jyri

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas jyri »

"Day time scope" polegi ettenähtud pimedas laskmiseks, seega öösel pimestav rist pole ka kvaliteedi problem. Nõus, et omale sobivaima toote valikul vaja ette näha kõiki vajaminevaid omadusi ja "kahjulike" puudumist. Selleks ka foorumit kasutatakse.
assos
Postitusi: 18
Liitunud: K Mär 16, 2011 11:34 am

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas assos »

Mul ka Nikon Monarch UCC 3,5-10x50,Dual Illuminated Reticle, Mildot. Kasutuses juba 7 aastat. Saab valida 5 valgustugevusastme vahel, nii rohelise, kui ka punasega. Ise olen kasutanud hämarikus astet 1 ja 2. Olen katsetanud ka kõige tugevama (5 astmega), siis segas peegeldus küll. Kõik oleneb olukorrast. Näiteks täiskuu ja lumega musta metsa taustal peegeldust 5 astmega ei esinenud. Juba astega 1 ja 2 on rist väga hästi näha, nii et ei ole leidnud tarvidust jahil hämaras tugevamaid astmeid kasutada.
Parem varblane peos, kui vares katusel.
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas vanakärss »

To-Assos:Kas sinu optikal on mõlemad funktsioonid-roheline+punane risti helendus??Punatäppi olen ise ka kasutanud,aga rohelist helendust mitte.On äkki ka sellega sul kogemust.
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas vanakärss »

Haa-pagan,ei lugenud tähelepanelikult :oops: -ongi ju Dual Illuminated Reticle-asi korras.Aga sellegipoolest küsimus,et kumb siis nagu parem kasutada-punane või roheline??
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas kalur »

Aga mis keelab sul omal katsetamast. Mine õue ja proovi järele.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas andrus »

Ei tea mida ta proovima peaks?? Omal otsa keerama??
jahismurf
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas Välek »

vanakärss kirjutas:.Aga sellegipoolest küsimus,et kumb siis nagu parem kasutada-punane või roheline??

Inimese silmamuna korjab pimedas rohelise valguse paremini üles, aga paha asi on see, et pimedas näeb seetõttu muud kehvemini. Seetõttu pimedas punane ja päeval roheline, nii ma aru sain, ja oma nikonil olen sama teinud. :) http://www.thetruthaboutguns.com/2012/0 ... not-green/
Viimati muutis Välek, P Dets 29, 2013 6:50 pm, muudetud 1 kord kokku.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas kalur »

Sain valesti asjast aru. Ma mõtlesin ,et mehel optika juba olemas.
assos
Postitusi: 18
Liitunud: K Mär 16, 2011 11:34 am

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas assos »

Välekiga täiesti nõus, et hämaras punasega ja valges rohelisega. Roheline täiskuuga ja lumega pole üldse paha.
Parem varblane peos, kui vares katusel.
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Nikon Monarh7 IL 2,5-10x50

Postitus Postitas vanakärss »

No selge pilt,härrased!Tänan info eest!
Vasta