Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
freditaks
Postitusi: 34
Liitunud: T Mär 24, 2009 3:34 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas freditaks »

Head Uut Aastat Kütid!!
Täna üks väike isa nugis siis kasti oli ära eksind ;) sell aastal 9-s. :lol:
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Männikäbi »

hundikütt kirjutas:Tänane jahi tuur koeraga siis tehtud.Saagiks kaks kärnas kährikut ja mink ning loomade käitumise kohapealt ka tüki targem.Ei arvanud,et mink ka mööda puid ronib.Laika hakkas ühe umbes 15m kuuse otsa haukuma.Nägin,et keegi ladvas liigutab,esialgu ei saanud aru,et kas orav või nugis aga pikema uurimise järel veendusin,et ikka suurem kui orav ja panin paugu latva.Kui koera lõugade vahel oli,siis alles sain aru,et mink.


Kas koertele kärntõbi külge ei hakka, kui kärnas kährikuid püüavad?
Jaht koerata on nagu tummfilm.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Laikadele pole kunagi külge roninud.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Ronib ikka külge.Eile panin just tilgad peale.Paar nädalat tagasi retsis ka üht päris karvutut elukat ja paar päeva tagasi avastasin ,et kratsib ja kõrvatagune hakkab paljaks minema.Aga ega midagi teha pole,koerale ei saa ju öelda,et ära seda puutu.Kuigi meil üks mees väidab,et tema koer pidavat lõhnast eristama mis kärnas ja neile ligi ei lähe :) Kusjuures koer on sel hooajal 50 kähra võtnud ja tõve pole ka saanud.Aga ta ka enne ligi ei lähe kui peremees kähra kummuli lööb.Nii,et murda ei saa ja nakatuda pole võimalik.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Ei see kärntõbi vali,millist tõugu nakatada.Tark tegu on panna koerale ennetavalt tilgad turjale.Tuleb odavam ja penile valutum,kui hilisem ravi.Mul on terjerid raputanud ikka väga inetuid elukaid ja õnneks(ptüi-ptüi-ptüi) pole nad ükski karvu maha ajanud.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise vaadanud, et nii, kui kratsima hakanud, nii tilgad peale.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

91.aastast laikasid omanud ja kärnas kährikuid on väga palju puretud,aga kärna pole ükski koer mul läinud!
Olen korra isegi hirmuga Strongholdi tilgad turjale sokutanud.
Võtsin täna ka karvaste otsingud ette.Koer leidis soenduseks kolm oravat.Siis avastas kurja kähriku kes ainult jooksis ja ründas koera,aga lõpuks maandus kännu alla ja kotti ta läks.Lõpetuseks kisendas koer veel ühe tiheda kuuse all,aga midagi ei näinud ja lõpetasin päeva ära.Oravaid on väga palju ja targem pimedas uuesti üritada.
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Täna sai viis kasti läbi käidud ja üks suur isa nugine :D , varsti panen pildid ka. Homme laika kaasa ja teised kastid läbi uurida ja söök ära vahetada. Äkki leiab laika mõne kähriku. Head uut
Kasutaja avatar
arikas
Postitusi: 63
Liitunud: N Juun 07, 2012 7:49 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas arikas »

Ma ei tea kas see siia päris sobib, aga postitan igaks juhuks ikkagi.

Nimelt käisin metsas luusimas ja läksin vaatasin et kuidas urgude juures toimetatakse. Leidsin siis sellisse vaate pildi mida ennem pole näinud, et keegi vanat heina urgude aukude juurde tassiks. pooled uru augud olid heina täis. Kes sellist asja võiks teha?
Manused
siin siis esimesest pilt
siin siis esimesest pilt
Teise uru suu
Teise uru suu
Tee on ka kõik heina riismeid täis!
Tee on ka kõik heina riismeid täis!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Välek »

puugi kirjutas:91.aastast laikasid omanud ja kärnas kährikuid on väga palju puretud,aga kärna pole ükski koer mul läinud!
.
Ise imestan sama asja üle. Palja kõhualuse ja punkarisoenguga tegelasi saab igal aastal notitud, aga laikale külge pole hakanud :roll:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

arikas kirjutas:Ma ei tea kas see siia päris sobib, aga postitan igaks juhuks ikkagi.

Nimelt käisin metsas luusimas ja läksin vaatasin et kuidas urgude juures toimetatakse. Leidsin siis sellisse vaate pildi mida ennem pole näinud, et keegi vanat heina urgude aukude juurde tassiks. pooled uru augud olid heina täis. Kes sellist asja võiks teha?

Mäger.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Arikal on kindlalt tegu mägra heintega.Täna olid mägrad päeval väljas ja tükk tegemist oli,et koer lõpuks koos vesti ja muude koludega mäeotsast kätte saada.Suur isane laika kaevas üle kolme tunni põhku ja muud sodi maa seest välja.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Välek kirjutas:
puugi kirjutas:91.aastast laikasid omanud ja kärnas kährikuid on väga palju puretud,aga kärna pole ükski koer mul läinud!
.
Ise imestan sama asja üle. Palja kõhualuse ja punkarisoenguga tegelasi saab igal aastal notitud, aga laikale külge pole hakanud :roll:


:) Jäägu teile teie arvamus.Mina tean küll mitut laikat,kes on kärntõvesse nakatunud.Samuti terjereid,takse aga vot kärnas hagijat pole kohanud.Võimalik,et mõnele koerale pole see lest lihtsalt õigele kohale juhtunud.Aga nugisega on mingi kuu aega juba vaikus :wink: .Kuidas nahaostjad ka maksavad?Kas hakkavad juba tingima või läheb nugisenahk ikka 60-ga?Mina viisin oma kokkuostjale esimese sutsu ära ja maksis,mida küsisin.Eelmine aasta jättis 50-nega ostmata,sel korral 60-ne peal vastu ei vaielnud :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

tänase tiiruga siis üks isane nugis kottis (y)
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Männikäbi »

Mina viisin ka nahad kokkuostjale hiljuti ja kõige suurema eest sain 60 eurot ja väiksemad kõik poole vähem.
Jaht koerata on nagu tummfilm.
Vasta