Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Messer »

Kaval nahaostja. Tuleb suured nahad 60ga ära müüa ja väiksemad alles jätta. Neile väiksematele tuleb veel väiksemaid kõrvale püüda, siis saab järgmine kord jälle neid suuremaid "väikseid" 60ga müüa. Vanasti oli selline ütlus: "Kavalpe_se jaoks leidub alati vindiga m_nn" :twisted:
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Kirjutan siia tähelepanekust, mida mõned meie jahtkonna jahimehed on märganud:
Detsembrikuus on tähele pandud kährikute suremist - rasvased, ilusa karvaga loomad vedelevad metsarajal ja oleks nagu välgust tabatuna surnud. Just radadel mitte kerratõmbununa tihnikus. Paari nädala jooksul on leitud viie kilomeetri raadiuses kuus looma. Ühel sai ka nahk nülitud ja välisel vaatlusel vigastusi ei täheldatud. Kas on tegemist katku või viirusega ei oska öelda. Kährikuid on võrreldes varasemate aastatega vähem, suve lõpus tundus olukord pigem vastupidine. Kas ka mujal on taolist suremist märgatud? Rebased, nugised ja koerad on endistviisi terved ja neile see tõbi pole veel külge hakanud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas andrus »

Kas nende surmade taga ei või olla lõppenud põdrajaht ja alanud intensiivsem seajaht koertega? Samas nahka võttes oleks seda asja vast märgata.
jahismurf
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Põdrajaht sai varakult läbi ja koerte poolt need ka tapetud polnud. Loomadel polnud mingeid väliseid vigastusi näha.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Olen täheldanud seda,et üldse jääb mul kõike vähemaks.Koeraga olen saanud sellel hooajal ainult kolm kährikut-ilusad terved.Koolnuid pole märganud kusagil.Hundid on ka suureks abiks olnud kährikute söömisega.Eile kui koertega metsa läksin tabasime 3. tänavuse tuhkru.Tulin kohe tagasi ka ,sest kraavide kaldad on kõik tuhkrute uuristatud auke täis.
Aga see kährikute suremine on imelik küll kui mingeid vigastusi pole.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Räven kirjutas: Loomadel polnud mingeid väliseid vigastusi näha


Ega väliselt ei pruugigi koera nätsutatud kährikul midagi viga olla.Kes on sellist looma nülginud teab,et rasv naha all on praktiliselt vedelaks klopitud.Noh ja osa koeri ei murragi kährikut maha,vaid raputavad seni kuni elukas "surnud" on ja enam huvi ei tunne.Miskipärast tundub,et meilgi on seda looma vähemaks jäänud.Samas tean ka ,et põdrajahi ajal murdsid koerad neid usinalt ja metsast ükski mees neid välja ei toonud.
Naine võib olla,koer peab olema!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas rajaleidja »

Koer nätsutab natukene, koeramees läheb annab matsu kuklasse ja pole mingeid jälgi näha.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Räven kui teil koertega jahti peetakse kas koerte ette kährikuid satub?Ja mis nendest pärast saab?Päris paljud koerad hauguvad kährikut distantsilt ja peremees lõpetab ise kähriku ära.Teised murravad möödaminnes maha ja ei tee isegi häält.Kolmandad sakutavad ja kui kährik "surnut"mängib jätavad ta rahule.Meil kästakse kõik puuotsa riputada,et sead neid ei sööks(keeritsussid).
Ja kui ilus karv olen isegi neid välja sikutanud,sest keegi ikka võtab naha omale.Peale jahikoerte on veel kiskjad kes ei pruugi seda haisukotti süüagi ja jätavad vedelema.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Tänud arvamust avaldamast. Koeri on väga vähe. On üks foks kes usinalt kährasid võtab aga see ei murra, peremees peab ikka ise lõpu tegema. Osad kährad ongi koeraomaniku leitud, ju ta ikka teab kus ta jahti on varem teinud ja kus mitte.
Kährikuid on palju kuid sel aasta vähem. Mullu koeramees võttis üle 50 kähriku. Mul omal koera pole, mullu lasin 12 kährikut, siiani aga olen ainult 3 lasknud sel hooajal.
Kui nahk vähegi ilus ja pole ära magatud siis võetakse loom ikka kaasa ja tõmmataske nahk üle kõrvade. Kärntõbe on ka esinenud kuid suhteliselt vähe siiski.
Eks suuremas metsas teevad kindlasti hundid-ilvesed oma töö aga eks need ikka mekivad ka või hammustavad vähemalt puruks pea või kaela.
Nagu varem kirjutasin: veider on asjaolu, et surm on tundunud loomulik, pole jälgi välistest teguritest. Ma ei taha ühtegi versiooni ümber lükata või kinnitada, jutu panin kirja peamiselt sellepärast, et kuulda kas mujal Eestis ka midagi sarnast on täheldatud.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Kas võib õige jutt olla,et karusnaha hinnad hakkavad kukkuma.Eile oli kokkuostja juba nugisest 5euri vähem andnud ja kähra kohta oli öelnud ,et kevadeks langeb tunduvalt.Ja ega saagid ka sellise vesise talvega kiita pole aga iga nädal ikka paar tükki tilgub.Eilegi oli nugis ja mink kastis.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas andrus »

Kuidagi vildakas ärimudel.Saaki pole ja hind langeb??
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

See, kui mul või Sul saaki vähe, ei pruugi tähendada, et saaki üleüldse kokkuostjale vähe peale tuleb. Püüdjaid, ma pakun, on täna rohkem, kui 10-20 aasta jooksul üleüldse olnud on. Keegi kokkuostjalt uurinud on üleüldist seisu?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Hinnalanguse põhjuseks tuuakse nigelaid tulemusi Taani karusnaha oksionil.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Seda küll, Mati isegi rääkis seda, aga kas keegi on uurinud, et kuidas neile nahka peale tuleb?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Päris mitmed mehed püüavad oma tarbimiseks(naistele veste ja kasukaid) :D Ega teistel küttidel ka Kakuke sinust paremini lähe. :D Enne kui külma ei tule pole suurt midagi tulemas.Ma ikka küsitlen oma tuttavaid.Rekordimehel on püütud 15tk ja teistel 3-9tk.
Vasta