Külalis jahimees

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
jaht
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 18, 2010 9:40 pm

Külalis jahimees

Postitus Postitas jaht »

Tere,
Kuna ei osanud seda küsimust mujale panna, siis paneks küsimuse siia :D
Sooviks käia külalis jahis mõnes seksioonis aga ei tea, kust alustama peaksin :?:
Või on siin mõni jahtkond, kes kutsuks jahile 8)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas TiitR »

Ilmselt tuleks alustada siiski oma asukoha avalikustamast. Või soovid Tallinnast Võrru käia? :D Ja kui keegi kutse esitab, siis soovitaks endast võimalikult palju (ilustamata :lol: ) infot välja pritsida.
jaht
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 18, 2010 9:40 pm

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas jaht »

Asukohaks on mul Harjumaa.
Hea ja meeldiva jahi nimel pole kaugus tähtis :D
Otto
Postitusi: 25
Liitunud: L Nov 22, 2008 11:56 am

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas Otto »

Kui tahad olla külalis jahimees ja sõprust luua mingi seltskonnaga kes jahti peab, siis ole hea jaga seda mida tahetakse teada, nimi, vanus, jahimehe staas, jne. Nõnda sa leiad vast kuhu kutsutakse aga kui oled napisõnaline, siis ei.
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas Kaarel »

Kus sa siis muidu jahil käid? Hea ja meeldiva jahi vastu ei ole ilmselt kellegil midagi. Et aga head ja meeldivat jahti saada, tuleb näha eelnevalt palju vaeva(ulukihoole,seire,luure jne), miks peaksid jahiseltsid sind,tundmatut, niisama jahile kutsuma?
Selgita lähemalt, otsid sa omale kindlat seltsi või tahadki käia täna siin homme seal?
Tark ei torma!
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas vallo »

Kindlasti oleks vaja selgeks saada ka mehe format- Koeraga, püssiga, püssita, teh. varustusaste( ATV jne,). Kui tahad saada jahti pead ju ka midagi vastu andma, olgu see siis abikäsi, kupüürid või muu vahend. Kahtlemata tuleb üles näidata head tahet , koostöövalmidust ja arusamist.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas sooviku »

Kohe kindlasti tuleks katsetada mehe valuläve ja paugukartust,torkida nõelaga,esitada lolle küsimusi ja vaadata,kas urgu ka läheb :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
jaht
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 18, 2010 9:40 pm

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas jaht »

:D Et kohe siis urgu :?: :?: :?: :?: Valulävi ja paugukartus :?: :?: :?: :) Head naljad :D :D
Kui nüüd tagasi tulla küsimuste juurde, siis JAh on olemas kindel jahiselts, kus ma käin jahil.Aga iga kord, kui sooviks jahile minna siis (nt.nädalasees, või minna vaid mõneks tunniks metsa) on kurnav ja ajaline kaotus nii suur, et ei tasu ära minemine oma jahiseltsi jahile.Sellest oli ka see küsimus külalis jahikohta :oops:
Mehe format oleks: Koeraga, püssiga, püssita .
Selles on õigu, et kui midagi soovida tuleks ka midagi vastu anda :) JA seda mida soovitakse?Usun, et leiaksin selles ka omapoolse pakkumise, olgu see siis abikäsi, kupüürid või muu vahend. Kahtlemata oleksin koostöövalmis 8) 8)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas TiitR »

jaht kirjutas:Aga iga kord, kui sooviks jahile minna siis (nt.nädalasees, või minna vaid mõneks tunniks metsa) on kurnav ja ajaline kaotus nii suur, et ei tasu ära minemine oma jahiseltsi jahile.

Ühisjahid toimuvad tavaliselt ikkagi nädalavahetuseti, kuna siis on kõige suurem tõenäosus suur arv mehi kokku saada (on kindlasti ka erandeid) ja mulle meeldiks küll teada, et mees kes hommikul oma nime kirja paneb, on ka jahipäeva lõpuni, mitte ei tule vaid paariks tunniks. Ja miks selline asi kurnav on? Kui on kurnav, maga lõunani ja vahi ülejäänud päeva telekat! :lol:
Ja mis versiooni Sa "uuele" jahiseltsile siis pakkuda kavatsed? Käia nädalasees, kui kedagi teist pole või saadki osa võtta vaid 1..2 aju ja siis koju minna? :roll:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas hundikütt »

Kuule Jaht,sinu tahtmised on sellised,et siin ei päästa külalis jahimehe staatus.Et paari tunni vaba aja tekkimisel metsa hulkuma minna,selleks oleks sulvaja maale kolida ja kohaliku sektsiooni liikmeks hakata.Mina näiteks võtan koerad ja astun üle põllu mets,ka paariks tunniks.Kui peaksin 30-40 km enne sõitma,siis kindlasti ei hakkaks minema.Omaette asi on nv.jahid,siis terveks päevaks võib ju kaugemale minna küll.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas andrus »

30km nüüd küll midagi hullu ei ole jahimaadele,isegi sõidan ja sõltuvalt vabast ajast vahest lausa iga jumala päev ja mõni päev lausa 2-3 korda kui 1korraga ei mõista kõike korda ajada.
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas hundikütt »

30km iseenesest pole hullu aga kui ootamatult tekib paar tundi vaba aega,et metsa minna,siisminema ei hakkaks.Edasi tagasi sõidule kulub juba hulga aega ja kui koeraga minna,siis ei saa ju kunagi kindel olla,et koera ka vastavaks ajaks kätte saan.Kodu lähedal jätan ta lihtsalt metsa kui on vaja ära minna.Tuleb ise koju.
jaht
Postitusi: 11
Liitunud: E Jaan 18, 2010 9:40 pm

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas jaht »

Kurnav oli selles mõttes, et kui tööpäev saab varem läbi ning ilm on ilus lumine :) siis ma liigun kohe metsa , ( 200km) eemale. Metsas jooksed koos koeraga veel oma 10-15km, vahel saad ka looma kätte vahel mitte ja siis peale seda mõnu, mida oled metsas saanud liigud tagasi koju (200km) väsinuna.Järgmine päev tööl olles näed jälle, et oleks võimalus metsa minna ... see oli kurnav :D Aga seda mitte nüüd halvas mõttes, kuna jahimehe elu just selline välja näeb :D :D
Kui jaht siis jaht, mitte 1-2 aju ja siis koju minema see pole minujaoks 8)
Külalisjahimees on ikka see, kes tuleb hommikul kohale nagu teised ja läheb koju siis kui teised, mitte varem :) Siiani olen ma olnud iga nädalalõpp , kui võimalus siis ka nädala see metsas.Külalisjahimehena oleks tore näha mis moodi mujal jaht välja näeb :)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas kakuke »

Kui jahimaa kaugel, siis ma saan isegi sellest soovist aru. Olen kunagi selle tõttu ühest jahtkonnast loobunud. Jahimaad 50-60km eemal. Vara tuli tõusta, jahid toimusid pühap. ja esmasp. tuli tööl olla. Koju sai hilja õhtul ja sedasi hakkas mõnu kaduma. Nüüd naudin asja teist moodi, kuna pole piinavat vahemaad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Külalis jahimees

Postitus Postitas TiitR »

kakuke kirjutas:Kui jahimaa kaugel, siis ma saan isegi sellest soovist aru. Olen kunagi selle tõttu ühest jahtkonnast loobunud. Jahimaad 50-60km eemal. Vara tuli tõusta, jahid toimusid pühap. ja esmasp. tuli tööl olla. Koju sai hilja õhtul ja sedasi hakkas mõnu kaduma. Nüüd naudin asja teist moodi, kuna pole piinavat vahemaad.

Käisin minagi 2-s seltsis paralleelselt ja kuna 1 selts jäi suht-koht kaugeks ja lähtusin mõttest, parem olla 100% ühes seltsis tegev, kui 50/50 mõlemas. Valisin ka endale lähema, küll väiksema, kuid kindlasti ses suhtes ka paremini korraldatuna - ei kahetse. 8)
Vasta