Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kakuke »

Koer, millest Puugi rääkis.
Manused
фот 002.jpg
фот 001.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
rartzik
Postitusi: 94
Liitunud: N Okt 31, 2013 9:54 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas rartzik »

Ohsa ****, hunt oli selle koera peale vist väga tige... :shock: Täitsa kahju kohe teisest.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kakuke »

http://www.keskkonnainfo.ee/failid/Hund ... .paran.pdf
Minu jaoks oli seal küllaga huvitavat infot.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Hundid

Postitus Postitas jyri »

Minu kaastunne. Aga mina olen kuulnud, et hunt võtab rajalt neid koeri, kes ajavad häälega. Taksid, hagijad. Venelaste kirjandusanmete järgi noor hunt ja täiskasvanud laika on võrdsed vastased ja kokku ei kipu. Seda väidet on kinnitanud ka mu vanamees, kes olles parimates aastates ühe liiniküti sõnul järgnes hundile, kes lonkas ühte jalga, kuskil 10 sek peale toda. Mis seal metsas nendevahel toimus ma ei tea, ainult järgmine nädal sama aju tehes tuli koer umbes selles kohas minu juurde ja kõndis kõrval ca.200m, alles seejärel jätkas otsingut.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Hundid

Postitus Postitas baddmann »

unt kirjutas:... Aga hundi murdmisse kuidas suhtud? - otse vastupidi ja vastupidiselt ka loogikale, eksole!


Ei. Hundi murdmisse suhtuksin mina pigem nii, et järgmisel, ülejärgmisel jne korral kaitsen mina oma territooriumi, kui ma seda hunti näen. Sorry Unt, loogika on ikka inimese oma, loomal ei ole loogikat.

BM
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

sooviku kirjutas:Hakkasin siin mõtlema,et miks hundid jahikoeri nii vähe murravad :M ?Metsad on ju neid penisid täis ja kisades peaksid nad hästi leitavad ka olema.Taks või terjer just paras suutäis susil põske pista.Või ei osata kaduma jäänud koeri huntidega seostada.Tegelikult peaks ju murtud jahikoera eest ka kompensatsiooni saama.

Tänavu on jahikoeri päris mitu kaduma saanud,aga neil polnud midagi kaelas ka.Üks keda tean oli jahiterjer.Kui akud saavad tühjaks ei saagi midagi tõestada-Kadus ära.
tädimaali
Postitusi: 104
Liitunud: N Mär 31, 2005 3:28 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas tädimaali »

jyri kirjutas:Aga mina olen kuulnud, et hunt võtab rajalt neid koeri, kes ajavad häälega. Taksid, hagijad. Venelaste kirjandusanmete järgi noor hunt ja täiskasvanud laika on võrdsed vastased ja kokku ei kipu.
Kuna mul on palju rootsi jahimeestest tuttavaid, ja Rootsis on hetkel ikka väga aktuaalne, kirgi üles küttev teema ühiskonnas, siis näen pidevalt postitusi ja lugusid, kuidas seal järjest jahikoeri süüakse. On murtud norrakaid (peaks ju olema laika mõõtu?), settereid (ei aja häälega), üks viimasemaid lugusid oli, kuidas kõige ees tuli põder passimehest mööda, siis koer, ja siis järgi hunt. Peremees jõudis koera juurde siis, kui hunt koera kohal toimetas, lasi paugu õhku, mille peale hunt astus sammu tagasi, ja siis hakkas otsejoones mehele peale tulema, mille peale siis juba pauk läks hundi pihta. Igasuguseid lugusid ühesõnaga neil seal. Nende teooria, miks neil nii palju murtakse (ja meil suht vähe) - sealse suure maa kohta on ju neil isegi sutsu vähem hunte kokku kui meil siin oma maa peale - kuna neil hunti seni pole jahitud ja väga praegugi ei tohi jahtida, et on suht ülbed teised.
Ma ei tea, kas see video on juba kusagilt läbi jooksnud, ehk et koerakaameras näha hundi ja koera "kohtumine" (seda vist täpselt keegi ei tea, miks koer käitus just nii), ja hundi rünnak.
http://tv.aftonbladet.se/webbtv/nyheter ... le29685.ab
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

Tean Pärnumaa lugu kui hunt tappis siga haukuva karjala karukoera.Koeri oli kokku kolm ja hunt toimetas karukoera sisikonnaga kui teised teda haukusid!Omanik lasi ta õnneks maha.Koer suri hiljem haiglas.Koeraomanikule ei makstud sentigi!!!Jooksutati teda mitu aastat ja nõuti pabereid,dokumente.
Meil omalgi sellised laikad olemas kes hunti nagu siga haukumisega jälitavad,aga kui hunt ikka koera tahab ,võtab ta ikka ära.Jõgevamaale anti ainult 2 hundi luba! :VS
Mingil hetkel keeratakse lihtsalt sellega vint üle.Ja,siis imestatakse,et statistikat ei ole ega tulegi. :VS

Eks ole nüüd näha kas asjast kasu on,aga naabrid lasid neljap ja laupäev kaks vana emast hunti maha.Üks neist oli üksik ja väga vana.Koerasööja läks sinna kanti küll.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas unt »

baddmann kirjutas:
unt kirjutas:... Aga hundi murdmisse kuidas suhtud? - otse vastupidi ja vastupidiselt ka loogikale, eksole!


Ei. Hundi murdmisse suhtuksin mina pigem nii, et järgmisel, ülejärgmisel jne korral kaitsen mina oma territooriumi, kui ma seda hunti näen. Sorry Unt, loogika on ikka inimese oma, loomal ei ole loogikat.

BM

Jah, loogika on väga lai mõiste. Ka see, mida Sina väidad, et hakkad kaitsma oma territooriumi, on üks loogiline vaste minu poolt toodud näitele. Aga väita, et hundil (loomal kui sellisel!) puudub loogika üldse, ma ei söendaks. Juriidilisest seisukohast lähtudes - jah, see on nii. Objektil ei saa olla loogikat, erinevalt subjektist (ehk siis objekti valitsejast). Bioloogilise eksisteerimise seisukohalt (elu ise kui selline!) tuleb aga tunnistada, et loomadel on oma loogika. Kasvõi käitumisloogika. Tore näide selle kohta raamatust Aleksei Turovski ja teised loomad, kus šimpans tekitab valuutavahetuskursi üks tulemasin võrdub 5 datlit ja üks viigimari võrdub 4 datlit. Me kas tahame seda näha ja näeme või paneme endale "polaroidid" ette ja filtreerime selle välja. Filtreerimise vajadus tuleb ikka sellest, et me ise tahame oma tegudele luua mugavustsooni ja tekitada sellise fooni, kus kõik meie teod oleksid alati, vähemalt meie endi jaoks, õigustatud. Ja kes saab väita, et selline käitumine ei oleks "igati inimlik" ehk siis inimlikult loogiline :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
jyri

Re: Hundid

Postitus Postitas jyri »

Tädimaali lingil nähtu põhjal julgen ausalt tunnistada, et ma küll ei tahaks koera nahas olla :P
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

Täna koeraga haavatud kulti püüdes tuli üksik hunt joostes samasse metsa kus ta hagija ära sõi.Paugud ehmatasid ta võsast välja ja möödasõitja nägi teda minu seljatagant läbi lipsamas.Ise leidsin jäljed hetk hiljem.Homme luurele.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sooviku »

Meie maadel möllas vastu tänast siis see kangesti kaitstud-kaelustatud hundikari.Kõik sihid olid selle neljase pundi jälgi täis.Kõige tipuks murdsid veel põdravasika ka maha.
Manused
Huntide murtud põdravasikas 016.jpg
Naine võib olla,koer peab olema!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas MLP »

Abad ikka võtsite ära? :D
sinu nukker noku!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Hundid

Postitus Postitas jahe »

sooviku kirjutas:Meie maadel möllas vastu tänast siis see kangesti kaitstud-kaelustatud hundikari.Kõik sihid olid selle neljase pundi jälgi täis.Kõige tipuks murdsid veel põdravasika ka maha.

Nüüd tuleks selle põdravasika juurde kiiresti üks pukk orgunnida,tagasi tulevad... kindlapeale.
243win
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sooviku »

Ei meil pole seal passida midagi.Arvata võib,et Kübarsepp juba magab seal vasika kõrval :wink: .Kaamera sai küll sinna üles pandud.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta