Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

puugi kirjutas:
Noor jahimees! kirjutas:Polegi kärnas ega maga millegi pärast. Ma pole viimased pool aastat sellist looma näind ainult kõik on kärnas.

Ei maga kährik kunagi kui koeraga külla minnakse. :D


Kusjuures ei magagi. Kähriku jälgi praegu palju. Saigi värskeid jälgi pidi mindud. Olid puhkama jäänud keset jäätunud sood ühe saarepuu alla. Jää peal värske lumepuru sees oli hästi näha jälgi. Selline meeter korda meeter mätas. Mere ääres mitmeid päevi kähriku paaride radu kohanud.
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas honkomees »

alokauber kirjutas:... Kusjuures ei magagi. Kähriku jälgi praegu palju. ...
Saaremaa kliimas vist on jah nii, meie -20-25 juures pole kährikust märkigi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mõtus »

Endal juba kuu aega nugistega vaikus.Eile sai siis paar kasti ka ümber tõstetud panin need sõna otseses mõttes nugisele tema kodu maja trepi ette.Eks näis kas härra suvatseb ka sööta kontrollida :D Söödaks sulatasin mett kasti ja sügisene piilu ka veel lisaks pandud.
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Täna sai neli kasti vaadatud ja tõhk olemas. See aasta on tõhke ültse palju olnud. Tuleb mõned kastid mingi jaoks viima sest jälgi oli.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Mulgi täna saagiks tõhk.suur kui noor kass.Paar päeva tagasi märkasin jälgi suures kraavis ja viisin kasti truupi jää peale.Nüüd kontrollides oli kast poolenisti jää sees koos tõhu ja raudadega,kuigi vett pole kusagil :M Toksisin kirvega pea tund aega aga sain rauad ,pool kasti ja tõhu koos jääkamakaga kätte.Teine pool jäigi truupi :twisted: Nüüd siis elukas sulab sauna leiliruumis,hommikul saab ehk raudadest kätte. :D Samas tegin täna täpselt sama lolluse ,viisin uue kasti järgmisse truupi :VS
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Täna minulgi hea päev üle kuu aja. Üks nugis eksis mu püünisesse. Huvitav muidugi see, et üks ja sama kast toonud mulle mõlemad nugised sel hooajal, teisi kaste liigutatud ja paremaid kohti otsitud, kuid tulemused olematud. :cry:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Eks sellel nugiste vähesel kasti sattumisel on ka oma põhjus-nugise arvukus on viidud üsna madalale.Püüdjaid on palju ja kui iga mees mõne kätte saab ,teeb see üsna suure koguse.Meie sektsiooni maadelt sai eelmine hooaeg pea 50 välja püütud,ja ega ka naabrid ei maga.Kui kuulad siis,kes püüab 20,kes 40 rauaga,kust neid siis juurde tuleb.
Nüüd tuleks ka kähra hind 50 euriku peale saada,siis oleks ka nendega asi korras.Raha paneb rattad käima :VS
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Mina ei püüa ainult raha pärast. Püügi rõõm on suurem , kui lähed ja näed et looma jälgi on kuid lõksus ei ole. Siis hakkad jälgi uurima ja püüad kaste ümber tõsta et looma üle kavaldada. Ma ei tea kuis teistel on kuid minu jaoks on see ikka (y) (y) (y)
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas vanakärss »

Täna nugisepüüniste ring näitas sellist asja-viie kasti juures,milles mesindussaadused söödaks,-oli nugis käinud.Isegi kasti otsas roninud,aga kasti polnud neist ükski läinud.Pentsik asi.Päris tühja käega ka ei jäänud-ilus isanugis metsseasoolikate peale püünisesse roninud. :D
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jahe »

Ma siin ka aastaid nugisepüügiga hoogu võtnud,plaanisin sügisel varakult kastid välja panna ja kohad sisse sööta,aga läks nagu ,ikka aeg kulus millegi muu peale :).Olgu kuidas on ,aga mõõdunud nädal said kuus kasti välja,söödaks tuvid ja meekärg.Nagu ma aru olen saanud on nugisel omad käigukohad,nii öelda käigukohtadesse kastid saidki,maha langenud puude peale.Tuvid lõikasin pooleks,puud määrisin verega kokku ja ümberringi loopisin sulgi.Täna siis kahes kastis oli nugis sees,ilusad suured poisid,algaja õnn :).Igatahes tundub huvitav tegevus.
243win
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Mina tegin oma rauaringi eile ja kõigis kahekümnes kastis oli tühjus ka nugise jälgi polnud.Ainult kahe kasti juures,mis pandud oja kaldale ja kraavi truupi,olid tõhu jäljed päris kasti juures aga sisse polnud veel roninud.
Kuigi nugist on nüüd lubatud märtsi lõpuni püüda,siis minu plaan on küll rauad veebruari lõpus ära korjata ja hooaeg ära lõpetada.
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas linnukütt »

Kes tahab nugisest natuke rohkem teada, otsigu üles kirjastuse Valgus poolt 1971.a üllitatud R. Veenpere ja N. Laanetu kirjutatud raamatuke "Metsnugis ja saarmas Eestis ning nende küttimisviisid". Hundikütti võib hooaja õige lõpetamise kavandamise puhul vaid kiita, sest arvestades küll metsnugise loote latentsusperioodi, sünnivad nugisepojad meie uurijate arvates aprillis-mais (sakslaste arvates mõningatel juhtudel pehme talve korral võivad lausa märtsis sündida), mistõttu on märts nii nagu oktoobergi nugisejahiks ülepingutatud kuud. Kõik sõltub kavandatud eesmärgist, milline see seati jahihooaja pikkust määratledes.
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

hundikütt kirjutas:Mina tegin oma rauaringi eile ja kõigis kahekümnes kastis oli tühjus ka nugise jälgi polnud.Ainult kahe kasti juures,mis pandud oja kaldale ja kraavi truupi,olid tõhu jäljed päris kasti juures aga sisse polnud veel roninud.
Kuigi nugist on nüüd lubatud märtsi lõpuni püüda,siis minu plaan on küll rauad veebruari lõpus ära korjata ja hooaeg ära lõpetada.



Sama siin veebruari lõpus korjan lõksud kokku. Tuleb järelkasvu ka järgmiseks hooajaks jätta
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

linnukütt kirjutas:Kes tahab nugisest natuke rohkem teada, otsigu üles kirjastuse Valgus poolt 1971.a üllitatud R. Veenpere ja N. Laanetu kirjutatud raamatuke "Metsnugis ja saarmas Eestis ning nende küttimisviisid". Hundikütti võib hooaja õige lõpetamise kavandamise puhul vaid kiita, sest arvestades küll metsnugise loote latentsusperioodi, sünnivad nugisepojad meie uurijate arvates aprillis-mais (sakslaste arvates mõningatel juhtudel pehme talve korral võivad lausa märtsis sündida), mistõttu on märts nii nagu oktoobergi nugisejahiks ülepingutatud kuud. Kõik sõltub kavandatud eesmärgist, milline see seati jahihooaja pikkust määratledes.

See märtsis püüdmine pandi sisse sellepärast,et nugised rikuvad ja rüüstavad kõige enam märtsis mesilaid.
Jahe nahas tahaks isegi olla.Tuleb aeg meelde kui ise esimese nugise sain.Ja kuna tal pole enne püütud saab asi olema huvitav. (b)
Kunagi täheldasin ise sellist asja,et kui koeraga 20 nugist talvega püüdsin,siis järgneval talvel sain samast metsast ainult 4.
Mullu oli saak 23tk ja kui tänavu sama rajult tegutseks oleks järgmine aasta 0.
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas linnukütt »

Repliigiks. Egas siis siin ilmas ei saa kõike üles ehitada vastandumisele. No näiteks kasulikkus-kahjulikkus jms. Vahel tuleks aktitegijatel ka teadmisi ja mõistust kasutada.
Vasta