Rebasenuhtlus

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
öökull
Postitusi: 1
Liitunud: E Jaan 27, 2014 6:56 pm

Rebasenuhtlus

Postitus Postitas öökull »

Palun infot/kogemusi,kui ohtlik võib olla rebane nt.kodukassile või väiksemale koerale.Ilmselt jooksuaeg alanud,2 kanavarast kammivad külavahel nahaalselt,naabril istus päise päeva ajal terrassil akna taga,samal ajal koer toas hullumas.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas hundikütt »

Koera ja ka kassi pärast ei maksa kindlasti muret tunda.Rebane kindlasti kardab koera,olenemata suurusest :) ja kass on vahest hullem röövel kui rebane.Kass ja rebane on üldiselt võrdsed vastased ja teineteisele ligi ei tiku.Küll ja küll on nähtud rebast ja kassi koos põllul aga teineteisele ligi ei minda.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas puugi »

Kassid sööb ära nagu lutsukommid ja olen näinud kuidas üritab isegi pisikest koeranässi ära murda.Õnneks lambakoer läks sõbrale appi. :D
Hiljuti sain kõvasti riielda,sest naabrinaine pauras ja süüdistas minu koeri oma kassi veristamises.Kass jäi ellu ja jooksis avatud aknast sisse.Kogu maja oli rikutud.Vana tugev isane kass sai rebase käest jooksu.Perenaisel oli viha rikutud toa mitte katkise kassi pärast.Lumi oli maas ja kassi,rebase maadlus hästi näha.
Viimati muutis puugi, E Jaan 27, 2014 7:45 pm, muudetud 1 kord kokku.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas hundikütt »

Ja ongi nõuküsija abi saanud :lol: Ühel üks kogemus,teisel teine.Aitab ainult oma kogemus,tuleb koer ja kass lahti lasta,siis asi selge :D
Kui kass rebasele nii lihtne saak oleks,et neelab nagu lutsukomme,siis oleks külakassid ju kõik otsas,rebased neist ainult toitukski.Kõik majade,talude ümbruste põllud on meil kasse täis.Tihti on ka mõni rebane samal põllul,kokku pole kunagi läinud.
Viimati muutis hundikütt, E Jaan 27, 2014 7:53 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas Olgerd »

Eks lollid kassid tõenäoliselt süüakse ikka ära.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas puugi »

Just lollid isased kassid on kerge saak.Kohe kui pulmas käima hakkavad ja kräunudes pead laiali longivad on nad rebase kõhus. :D
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas hundikütt »

Veel veidi mõtteainet.Ka taks ja terjer on suht väikesed koeranässid :lol: ,miks me nad siis vabatahtlikult rebasele urgu söödaks ajame :VS
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas puugi »

Jutt on nüüd juba ikkagi jahikoertest. :D
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas MLP »

Koer on koer kas jahi või mitte,aga rebane teda siiski pelgab ja see kord nõustun ka hundikütiga. Olen ise näinud korduvalt kus kass on suuri hundikoeri tuuseldanud nii,et koer kõrvad ludus kodu poole paneb mõni asi tal seda rebast ,siis tustida ja tõepoolest meie kandis põllud kasse täis muud polegi kui kass ja kass ja alati näed põllus ka rebast ,aga kassid seda tegelast ei pelga ja samas rebane ka huvi nagu ei näita teiste vastu .Nii ,et jh võta siis kinni,aga fakt on see et parajad röövlid on mõlemad kuigi ma panustaks korralikule kassile!!! (b)
sinu nukker noku!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas alokauber »

Ise kaks korda nàinud, kuidas rebane kassi hiilib ja siis taga ajab. Mõlemal korral on kass ülinapilt jõudnud puu otsa hüpata. Väiksema kassi võtab vabalt ära.
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas Olgerd »

MLP kirjutas:Koer on koer kas jahi või mitte,aga rebane teda siiski pelgab ja see kord nõustun ka hundikütiga. Olen ise näinud korduvalt kus kass on suuri hundikoeri tuuseldanud nii,et koer kõrvad ludus kodu poole paneb mõni asi tal seda rebast ,siis tustida ja tõepoolest meie kandis põllud kasse täis muud polegi kui kass ja kass ja alati näed põllus ka rebast ,aga kassid seda tegelast ei pelga ja samas rebane ka huvi nagu ei näita teiste vastu .Nii ,et jh võta siis kinni,aga fakt on see et parajad röövlid on mõlemad kuigi ma panustaks korralikule kassile!!! (b)

On ikka väike vahe küll... jahikoer on rebase vastu alati agressiivne tavaline koer seda olla ei pruugi. (ala lõugab eemalt ja sõitu tegema ei lähe). Sellised eriti tillukesed koerakesed, keda kajakad rannas mõõda minnes kaasa viivad arvan, et selline oleks ka rebasele lihtne saak.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas MLP »

Olgerd kirjutas:
MLP kirjutas:Koer on koer kas jahi või mitte,aga rebane teda siiski pelgab ja see kord nõustun ka hundikütiga. Olen ise näinud korduvalt kus kass on suuri hundikoeri tuuseldanud nii,et koer kõrvad ludus kodu poole paneb mõni asi tal seda rebast ,siis tustida ja tõepoolest meie kandis põllud kasse täis muud polegi kui kass ja kass ja alati näed põllus ka rebast ,aga kassid seda tegelast ei pelga ja samas rebane ka huvi nagu ei näita teiste vastu .Nii ,et jh võta siis kinni,aga fakt on see et parajad röövlid on mõlemad kuigi ma panustaks korralikule kassile!!! (b)

On ikka väike vahe küll... jahikoer on rebase vastu alati agressiivne tavaline koer seda olla ei pruugi. (ala lõugab eemalt ja sõitu tegema ei lähe). Sellised eriti tillukesed koerakesed, keda kajakad rannas mõõda minnes kaasa viivad arvan, et selline oleks ka rebasele lihtne saak.

no mees millest me räägime :lol: asjakohasemaid võrdlusi ei osanud tuua?
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas puugi »

Ma räägin ikka sellist lugu mida olen näinud.Mul oli emal pisikene koeranäss,no ikka väike.Ta oli ka suht vana ja linnast omaniku kaotamisega seoses mereäärde puhkama toodud.
Ühel pehmel veebruari hommikul läks koerake jalutama.Ta tegi mõnesaja meetrise jalutuskäigu rannas ja oli teel koju üle lageda.Aga järsku tekkis tema seljataha kiirustav rebane.Esimesest rünnakust õnnestus linnamehel pääseda ja jooksis rebasega koos esikusse kus läks lahti tõeline mürgel ja koer kisendas.Muud ei jäänud üle kui saksa lambakoer appi lasta.
Rebane oli ilus noor ja tugev isane.Koer oli kaetud õnneks ainult aukudega.
Kõik sõltub ainult sellest kuidas on lood toidubaasiga.Kui rebane on näljas(paks lumi ja madalad temperatuurid)Sööb ka kasse kui need puusse ei pääse.
Mul ühele koeralegi meeldib kasse püüda,aga ainult kaks on kätte saanud,sest teised on alati enne puuotsa saanud. :D
Ja kui rebasel on vabalt hiiri saada,siis on tal kassidest kama kaks.
Tahate öelda,et rebased ei murra kitsetalli ka?Mul on tuttav kes päästis kahe rebase käest triibulise metseapõrsa ära.Seapoeg oli suvel rebastega püsti hädas.Maadluskoha reetis tolmupilv.Kahjuks suri paar päeva hiljem seapoeg ikkagi ära.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas Feen »

Meil oli ka jube palju hulkuvaid ja poolkoduseid kasse mõni aasta tagasi. Tegemist linnaga ning suurte majadega aga selline heinasem piirkond ja jõgi ligidal. Juhtunud seda, et trepikojast välja astudes avastanud värskel lumel nii jänese kui rebasejäljed ning asja arvanud oma ettekujutuseks selle ajani kuni nurga taga (ikka suurte majade vahel) mõlemad isendid olemas on. Kasside osas aga nii, et mõned korrad oli näha kuidas rebane kassi maha murdnud ning minema vedanud. Kasse on jäänud vähemaks ning tegelikult rebased ka kusagile ära kadunud (eks heinane liini alune tehti parklaks ning tagumine võsa hoonestati. Maal on ikka maa kassid. Sellised murravad peremehe ka maha kui see neid looduses kolistamise pärast hurjutama hakkab.

Koertega nii, et mul naabril 1 pisike shoti terjeri laadne näss. Sõbralik, rebased teda ei kartnud, nuuskisid mitu korda üks teist ja polnud häda kummalgi poolel. No, korra arvas rebane, et minu taks kõlbab ka nuuskida :) Õnneks või kahjuks oli lumi selline, et taks vajus läbi, rebane mitte ning nii ta ära pääses.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Rebasenuhtlus

Postitus Postitas puugi »

Meil lasid ka varem kõik pimeduse saabudes oma koerad jooksma,aga nüüd on suur hirm võsavillemi ees ja koerad püsivad kõik kenasti kinni.Nii,et Öökull peab ise otsustama kas riskida või mitte!
Vasta