koera gps

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Re: koera gps

Postitus Postitas jyri »

Tänud Kaupo. Mu loogika imelihtne.Palju neid USA DC20 veel Eestis alles on? Minul 7 hooae käsil, nii et leida keegi, kellel samasugune, on reaalselt võimatu. Sellest siis palve "mitte torkida töötavat seadet"? :M
Kui vaja parraleeli siis lihtslat kinnitan oma DC20 seljaanduri kellegi DC30+ kaelarihma külge. Tulemuseks näeme mõlemad ja soovikorral teisedki lisaks. (y)
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas saaremees »

Sai vahetatud rihmal DC 20 aku ja üks jaht ok ja toimis hästi. Siis sama mis enne, et ei hakka laadima.... Vist rihm otsas.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

Sai vigast kulti koeraga püütud ja DC50-ga oli levi ka 4,9km peal olemas.Rohkem ei saanud katsetada,sest siga lasti ära.
jyri

Re: koera gps

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Sai vigast kulti koeraga püütud ja DC50-ga oli levi ka 4,9km peal olemas.Rohkem ei saanud katsetada,sest siga lasti ära.

Aga katseta nii, et pane rihm kuskile koerakõrguse oksa peale ja sõida ise autoga minema, Astro silmi ees. Küll siis näed täpselt, kaugele "võtab" . Ma nii katsetasin "suunatud antenni" ja "tavalise" vahet (y) .Ja lume kord( rohul,puudel) ja ilmastiku olud võivad tulemusi mõjutada üle 2x kindlasti , rääkimata maastikust :M
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas duma »

jyri kirjutas:
puugi kirjutas:Sai vigast kulti koeraga püütud ja DC50-ga oli levi ka 4,9km peal olemas.Rohkem ei saanud katsetada,sest siga lasti ära.

Aga katseta nii, et pane rihm kuskile koerakõrguse oksa peale ja sõida ise autoga minema,

Ja mis point on sellisel katsetamisel erinevalt metsas katsetamisest?
duo on parem
jyri

Re: koera gps

Postitus Postitas jyri »

duma kirjutas:Ja mis point on sellisel katsetamisel erinevalt metsas katsetamisest?


Lihtsalt teadmine, kaugele su GPS "normaal" tingimustes objektiivselt võtab ja ka selle teadmise saamine ootamata juhust, kui su koer kellegagi plagama paneb.
Kuna mina tean, kaugele minu oma "tavaliselt" võtab, siis signaali "äkkilisel" kadumisel ( kui ikka hädasti vaja teada, kuhupoole kutsa liigub), kinnitan astro suusakepi külge( käin metsas alati kepiga erinevaks otstarbeks) ja tõstan nii kõrgele kui saan. "Normaal" kauguse juures ilmub märge kohe ekraanile, vastasel juhul kruvin peale suunatud antenii.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

Ma olen selliseid katseid ka teinud,et sokutasin kaeluse kodus küpressi põõsasse ja sõitsin kodust minema.Aga koera küljes on tiba parem,sest siis saab paremini võserikud kontrollitud.Ma ise elan kõrgemal ja voored ka mõjutavad seda levi asja.Jahil käime aga madalates tihnikutes kus on kõik raskem.Külm teeb praegu kindlasti asjad paremaks.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

Sai kõvasti hoobeldud DC 50 -ne headuses.Aga eile hakkas kotermann toimetama. :D
Vajutasin kaeluse nupust välja ja punane tuluke põleb siiani.Klõpsuta palju tahad,aga midagi ei muutu,aina särab edasi.Õnneks on teine terve.Kas on kellegil sellist asja olnud?Kaelus oli kasutuses 4 kuud.
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas saaremees »

Mul oli sama selle punase tulega. Korra lasin rihma lihtsalt täitsa tühjaks , teine kord hoidsin pikalt nuppu all. Siiani toimetab jälle.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: koera gps

Postitus Postitas plaaster »

Keegi minust targem teadis rääkida, et raadiolevi kaugus sõltub päikesetormidest või magnetväljadest või midagi sellist. Minul on DC40 ja DC50 (mõlemad koerad olid samal ajal samas kohas) andnud maksimaalseks kauguseks 6,2-6,3 km ja töötasid selle vahemaa peal suhteliselt stabiilselt ehk üksikute katketega. Kui päikesetormid vms ei ole soodsad, siis jääb side pikkuseks keskmiselt 3,5 km.
kauposaarva

Re: koera gps

Postitus Postitas kauposaarva »

puugi kirjutas:Sai kõvasti hoobeldud DC 50 -ne headuses.Aga eile hakkas kotermann toimetama. :D
Vajutasin kaeluse nupust välja ja punane tuluke põleb siiani.Klõpsuta palju tahad,aga midagi ei muutu,aina särab edasi.Õnneks on teine terve.Kas on kellegil sellist asja olnud?Kaelus oli kasutuses 4 kuud.


Kuigi lähipäevil jõuab su junn minuni, siis ikkagi mainin ära siin, et olen kokku puutunud, võidelnud ja võitnud selle jama. Pm on mingi selline kamm, et aju jookseb kokku mingihetk. Ma olen arvamusel, et kuna see junn on tehtud veidi rohkem ise mõtlev, siis oleks üks reset nupp asja ette olnud või power nupp pikalt all hoides teeks nn hard reseti. Nagu arvutil, jookseb kokku, saad restardi teha. Sellel junnil ei saa tavakasutaja. Veel mitte!
Viimati muutis kauposaarva, R Jaan 31, 2014 2:07 pm, muudetud 1 kord kokku.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

Oli täna plaan oma arsenal Kaupole toimetada.Aga hommikul kui kööki läksin oli "igavene tuli"kustunud.Vajutasin nuppu ja roheline tuluke jälle vilgub. :D Et asi ei tundunud võimalik,tegin kohe mitu katsetust.Kaeluse aku tiksus tühjaks ja laeb praegu.Aga momendil on kõik funktsioonid olemas. :D
Katsetan ja kui midagi nöögib saadan ikka Kaupole.Tundub asjalik tegelane olevat. (b)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

Siiski töötavad ka 320+DC-50 haukumist näitavad andurid.Isegi mitu korda koer minutis haugub.Käsiseadmele on vaja uus tarkvara sebida?Kaupo auuu! :M
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas kahro »

Kas 220le ei ole võimalik teist programmi panna ,et saaks dc-50 jälgida?
kauposaarva

Re: koera gps

Postitus Postitas kauposaarva »

No nii, süsteem töötab ehk siis "Duma" võttis õhendust, et mind otsitakse taga!
1. No kui ise ei suuda sebida 320 uut tarkvara, siis joone all andmed postitamiseks.
2. 220 toetus lõpetati juba ära ja sellele tarkvara teadaolevalt pole, et DC-50 toetaks...
Vasta