Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Mjaaa, omal oli ka u 20 kasti kohta täielik vaikus. Pole isegi jälgi mitte. Jahimaa pole just suur aga eelmine hooaeg kõikide püüdjate peale kokku 12 ning sel hooajal 11... igatahes, isegi koeraga pole miskit teha ning tuleb oodata ja vaatata mis saab. Õnneks minki ja tuhrut selle ajani ikka on.
Viimati muutis Feen, R Jaan 31, 2014 3:33 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

linnukütt kirjutas:Repliigiks. Egas siis siin ilmas ei saa kõike üles ehitada vastandumisele. No näiteks kasulikkus-kahjulikkus jms. Vahel tuleks aktitegijatel ka teadmisi ja mõistust kasutada.

Sellest ei ole tegelikult ju midagi,et seadus ümber tehti.Nii ehk naa käitub iga mees oma sisemise mina järgi.Ei usu,et see pikendatud hooaeg midagi palju muudab.Ja emasloomad on juba suvest tiined.Mingi protsent nugiseid ei lähe kunagi raudu,sest on" kogemustega".
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Nii,komberdasin oma kastid täna läbi.Tulemuseks oli üks suurem isanugis.Ja teised kastid mis olid raudadeta on kõik tühjaks söödud.Jälgi oli ka palju.
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas vanakärss »

Oli siin mõned ajad tagasi arvamusavaldus nugiseraudade lisatarvikust-tallalauast.Horisontaalses kastis oleks täiesti mõeldav kasutada.Aga!!-proovisin siin ise selle virbli valmis teha ja ka tööle panna.Selgus aga selline tõsiasi,et vedrud lükkavad sellele päästikule niivõrd tugeva pinge peale,et no mina ei usu,et nugis esikäppadega peal olles suudaks tallalaua alla vajutada!!On kellelgi konkreetset kogemust selle asjaga???
Kasutaja avatar
rartzik
Postitusi: 94
Liitunud: N Okt 31, 2013 9:54 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas rartzik »

Käisin ka täna kaste vaatamas ja tulemuseks siis üks nooremapoolne isanugis. Krt keevitasin "vuntsid" kinni selle plekitüki külge aga kuidagimoodi oli üks traadijupp pooleks läinud :?
Varsti uusi kaste tegema- tellisin jaanikesest 5 rauda juurde kohe, kui avastasin, et seal nii odavalt müügil need on. (y)
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Kolbakütt »

Töötab ju kangi põhimõttel ja toimib küll.
Saab ka nii kui murrad vurrud 90 kraadi alla ja kinnitad nende traatide külge vineeri, pleki vms. Aga muidugi peab see päästik ikka jääma raudadest läbi minnes sisse poole.
Ostsin ka eelmise aasta märtsis 2 nugise rauad lisaks ja seisavad siiani niisama. Vedru silmad on nii väiksed, et löökraudade keevitus neist läbi ei käi. Lihvisin küll relaga maha nii palju kui sain, kuid heasti nad ei käi - väga kehva on vinnastada. Päästik on ka ligadi- logadi, alul ei saanud stopperit hambassegi panna. Vedru haagid on nii pikad, kui rauad vinnas, siis enam nendega vedrusid pingestada ei saa.
Vanemad rauad on küll väheke nõrgemate vedrudega, kuid kvaliteetsemad. Kas sattusid mulle sellised viletsused või on kellelgi veel probleeme ?
Manused
coni käpapäästik.jpg
tallapäästik.jpg
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

:M Huvitav,ei ole mulle juhtunud veel ühtki mittepüüdvat conibear'i.Paar rauda on küll sellised,mis ei surma aga ümberehitamist või lisasid ei ole vaja olnud.Neid vinnastamise konksusid olen pannud teisele poole sellistel kastidel,kus rauad käivad alt sisse.Seda,et nugis painutab need vurrud kõrvale,poeb raudadest läbi,sööb kasti tühjaks ja tuleb ka eluga välja,ei taha kuidagi uskuda.
Naine võib olla,koer peab olema!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Ei saa ma ka aru,milleks selliseid litakaid sinna vaja veel ratsida,midagi ümber ehitada,mis niigi töötab hästi.Mis vahet seal on mis keha osaga nugis need rauad kinni laseb.Kui rauad kastis,siis läbi raudade peibutiseni ei pääse ,ilma ,etrauad kinni klõpsataks.Olgu kastid vertikaalselt või horisontaalselt.
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Kolbakütt »

Ega polegi vaja neid lisasid. Kui neid toodetakse ja müüakse, siis neid ostetakse ja kasutatakse ka - ju siis on mingi mõte ja ehk eeliski. Ise arvan, et elukas läheb paremini nö. "tühja auku". Samas päästiku tünlikus on parem, mõnel raual on vurrude lõtk ikka päris suur. See on muidugi ravitav. No ja ka pihid on lisad - ise kasutan nööri, sest pihid on minu jaoks vägagi tüütu lisa koormus.
Eks selliste asjadega olegi nii, et mis kellele paremini sobib. Kui pole järgi proovinud ,siis täpselt ei tea - võib vaid arvata ja oletada.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Samas kui vurrud liiguvad ligadi logadi võib asjal jumet olla!Omalgi mitmel raual vurrud nagu "kõrtsi uksed".Katsun vidina valmis teha,siis saan ka arvamust avaldada... :D
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Männikäbi »

Kolbakütt kirjutas:Ega polegi vaja neid lisasid. Kui neid toodetakse ja müüakse, siis neid ostetakse ja kasutatakse ka - ju siis on mingi mõte ja ehk eeliski. Ise arvan, et elukas läheb paremini nö. "tühja auku". Samas päästiku tünlikus on parem, mõnel raual on vurrude lõtk ikka päris suur. See on muidugi ravitav. No ja ka pihid on lisad - ise kasutan nööri, sest pihid on minu jaoks vägagi tüütu lisa koormus.
Eks selliste asjadega olegi nii, et mis kellele paremini sobib. Kui pole järgi proovinud ,siis täpselt ei tea - võib vaid arvata ja oletada.


Mismoodi sa nööriga vedrusid vinnastad?
Jaht koerata on nagu tummfilm.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Mina panen tugeva nööri vedru rõngastest läbi ja kisun silmuse kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas andrus »

Mina vean koprarauad kah nööriga kokku ei ole vajadust mingeid tange kaasas tassida.
jahismurf
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Kolbakütt »

Ise kasutan konksuga nööri, lihtsalt kõige mugavam. Saab nööri ümber pulga kerida ja pulga otsas on puuritud pesa kuhu saab konksu pista.
Pane rauad jala alla, nöör alumise vedrusilmast läbi ja konks ülemisse vedrusilma ja saadki kerge vaevaga vedru vinna tõmmata.
Manused
Trapline_Antique_b.jpg
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas andrus »

Mul nööri otsa aas tehtud,sealt pistad jala läbi,vead nööri läbi "silmade",vedru kokku,ühe käega hoiad pinges ja teisega lukustid peale.Kopraraudade puhul on igaks juhuks mõistlikum oma koivad ja käbarad raudadest eemale hoida.
jahismurf
Vasta