Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

:wink: Ei hakka selle vinnastamise koha pealt mitte suud lahti tegemagi.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Kolbakütt »

Ärge mehed jamage - turvalisus enne kõike !!!!
Kahjuks meie raua tootja sellele rõhku ei pane.
Manused
uups.jpg
upps.jpg
upps.jpg (7.33 KiB) Vaadatud 9938 korda
ups.jpg
ups.jpg (8.89 KiB) Vaadatud 9943 korda
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Kolbakütt »

Kopra raudadele on selline parem, mutti raudadest saab edukalt teha.
Manused
stopper.jpg
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas andrus »

A ei nüüd saite küll valesti vist aru. Ma vean vedru pingesse ja siis panen vedrule selle lukusti/kaitseriivi peale ja ennem kui hakkan teist üldse pingesse vedima seon vedrule veel nööri ümber.Mina seda haaki ei usalda.Siis teise vedruga sama moodi ja pärast kui üldse vinna vean seon veel lisaks nööri ümber.Pärast kui vees paigas lõikan vaibanoaga hellalt need nöörid minema sealt ja avan need kaitseriivid.Ma olen neid kopraraudu testinud ikka igast vahenditega ja päris kole oleks ise sinna miskit pidi vahele jääda. :lol:
jahismurf
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas ninja »

Testimise käigus ei maksaks väga kõvasi asju vahele toppida, lööb rauad kõveraks!
Ja mida rohkem neid kaitseriive peal on seda suurem võimalus, et unustadki need peale. Parim kaitseriiv ikka sul endal kahe kõrva vahel :wink: Kõige suurem viga ongi vinnastatud raua puhul see liigne kartmine ja kui käsi juba tudiseb siis ka vasta näppe litaka saad ja tunned mida peab kobras taluma. Mina viilisin oma raua triklid parajaks ja neid vuntse peab ikka päris pikalt lükkama enne kui laks käib. Ma lihtsalt ei kujuta ette kuidas peab raudu asetama sedasi, et need lahti läheksid ...Võsa hunnikusse vast või taotakse varbaga mudasse... :VS
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Soovikul ei ole raudade vinnastamiseks ei pihte ega nööri.Tal alati tugevate kätega tüdruk kaasas :wink:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Kui kopra rautamisest rääkida,siis sellega ma tegelenud pole ja vist ei hakka ka.Kuidagi imelikult ebameeldiv on see märg laip seal raudades.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Ma suudan ka väiksed rauad käte vahel kokku suruda ja seda vajadusel ka teinud, aga sellele vaatamata kasutan mõlemal raual pihtisid. Nööriga olen ka kakkunud (kopraraudu just), aga selle häda on see, et kui rauarõnga vahel on pilu, siis tikub nöör sinna vahele jooksma. See serv on terav ja hakkab nööri sööma. Rauakobras on väha hea sööt väikekiskjatele lõksudes ja koer ei ütle ka sellest ära.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas valgeronk »

Sõber Soomes tööl,seal saadaval nugiseraudu 5eur.tükk.osta tuleb 30 tk.ehk kast.Mis hind Eestis on,puudub info.Ühe kasti raudu ilmselt tellin.
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Kolbakütt »

Kui konks nööri otsas, siis saab ka alumisest vedrusilmast otse tõmmata. Kuid kindlasti peab siis teise käega hoidma vedrust kinni, et ta püsiks horisontaal asendis , muidu võib visata ümber nurga verikaal asendisse. Peab ka vaatama, et vedru lukustus haak ülesse poole jääb, muidu lukustamisega jälle jama.
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Männikäbi »

Kolbakütt kirjutas:Kui konks nööri otsas, siis saab ka alumisest vedrusilmast otse tõmmata. Kuid kindlasti peab siis teise käega hoidma vedrust kinni, et ta püsiks horisontaal asendis , muidu võib visata ümber nurga verikaal asendisse. Peab ka vaatama, et vedru lukustus haak ülesse poole jääb, muidu lukustamisega jälle jama.


Näidati, et jalaga tuleb peale astuda rauale ja siis tõmmata, aga kui nugis sees on, kas siis ka saab vedrud vinna ja looma kätte, või on siis pihtisid vaja? Nugis on ju raudades ees ja ei saa kuidagi raudu jalaga hoida.
Jaht koerata on nagu tummfilm.
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Kolbakütt »

Siis oleks vaja istuda. Paned paraja tugeva puupulga eluka kõrvalt raudadest läbi, kannad maas ja varbad õhus - saad pulga panna päkkade alla ja vedrud vinna tõmmata.
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas vanakärss »

Te mehed,siin parajad humoristid-selleks need pihid ongi mõeldud,et ohutult rauavedrusid kokku pigistada!Ja pole nad nii rasked ka,et seljakotis kaasa ei jõuaks vedida.Pealegi-kui talvisel ajal nugis raudades,siis tuleb ta koos raudadega koju tuua ja üles sulada lasta-seega raualiinil käies peaks igaks petteks ikka paar-kolm vaba rauda kaasas olema,et saaks uue peale panna,kui teises loom sees.Kui metsas külmunud looma hakkate raudadest välja kangutama,lõhute naha ära ja kahju rohkem,kui küll!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Ärge tehke oma elu keeruliseks igasugu pulkade,konksude ja nööridega :VS . Nüüd üks tark õpetab pulki,kaikaid ja varbaid ja teab mida kõike veel appi võttes raudu vinnastama.Sedasi olete ise ka varsti sõrmipidi raudus.Võtke pihid,vajutage vedru kokku,haak peale ja kui ongi rauad vale pidi,siis keera ja pööra neid pihtide vahel kuidas tahad.Ei mingit ohtu,et ise vahele jääd.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Võibolla mul näpud vähe tugevamad, kui teistel, aga nugiserauad saab ühekaupa käte vahel edukalt kokku suruda ja haagid peale lükata.
Kopra rauaga teine teema, need veidi kangemad ja näpud ei ulata ilusti peale kah, seega kasutan minagi nööri nende vinna vedamiseks! (b)
Vasta