Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas hundikütt »

Pukk üles,hunt maha ja kaelus Poola rekka külge :D .
FIK
Postitusi: 31
Liitunud: T Sept 01, 2009 8:42 am

Re: Hundid

Postitus Postitas FIK »

Ei saa aru, mis on juhtunud. Kuue aasta jooksul pole oma jahtkonna territooriumil hundijälge näinud. Nüüd ilmusid välja - üksik suur , ema kahe kutsikaga , ema ühe kustsikaga (hindasin jälje suurust). Samas veel lisaks nende jälgede peal/kõrval ka ilveste jäljed. Mingi kokkutulek kiskjatel.
Jälgede järgi võib näha, et jälitavad allesjäänud kitseperesid ,kuid kindlasti põikavad läbi ka taluõuedest. Koeri veel majahoovides murtud ei ole, kuid arvan, et see uudis ei jää tulemata.
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas s!!m »

Meil on igatahes nii, et ennem näed hunti kui siga või kitse. Põtru liigub küll.
Huntide arvukus on ikka liiga kõrge. Ja see, et neid Pärnumaal Kikepera piirkonnas küttida ei või muudab olukorra selliseks, et siin on arvukus veelgi kõrgem. Hunt tunnetab ära, et neid siin ei häirita ja ongi hundikasvandus.
Igatahes!!
Kasutaja avatar
freditaks
Postitusi: 34
Liitunud: T Mär 24, 2009 3:34 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas freditaks »

See neljane punt murdis juttude järgi täna ööse maha 2 põrsast ;)) Kõpu kandis!!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Pauli »

Ja minu naabri kass murdis eile hiire. Kas hundid peaks põrsaste asemel männikoort järama või? Ei, männikoor ka ei sobi, see ajab jälle metsaomanikud närvi.
Nende käest, kes ütlevad, et huntide arvukus on liiga kõrge, küsiks, et palju see paras arvukus on? Mitu pesakonda ja mitu isendit? Ja kui palju teie hinnangul praegu on? Inimene peab oskama oma väiteid põhjendada. Männili põhjendused on mustvalgel avalikult loetavad. Kes usub, kes mitte, aga põhjendused on olemas. Argumentide vastu saab argumentidega, mitte emotsioonidega.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sooviku »

Mulle on ühelt koolituselt meelde jäänud ütlemine,et loll on see,kes põhjendada ei oska :wink: .Iseasi on,kas neid põhjendusi aktsepteerivad need,kelle lambaid või koeri aasta-aastalt süüakse.Ei mäleta,et enne seda,kui hakati rääkima,et hunte võiks meil rohkem olla,oleks murdmistest nii palju räägitud.Ju siis ei olnud.Ja tegelikult mahuks Eestisse hallivatimehi veelgi rohkem...... :M See on nende argumenteerijate jutt.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

See koeramees kes peab metsast oma sõbra maised jäänused kokku kraapima,laseb hundi kasvõi keset suve ka pärast maha!Saaremal saadi nende lambasööjatega kenasti hakkama!
:M
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hundid

Postitus Postitas Välek »

Hundil täpselt sama suur õigus metsas elada ja süüa, nagu teistel metsloomadel. Murdjaks on hundid loodud ja seda ei saa neile süüks panna. Jänes sööb õunapuid, kärbes ei mõista nurgas sital käia, mesilane tõbras nõelab, kui peale astud. Olgu neid hunte eestis kasvõi üksainus, siis kellegi koera võib ta ikkagi murda. Koera murdmist võiks pigem paratamatuse ja õnnetusena vaadata. :? . Võimalus ja õigus "kätte maksta" on ka olemas, lund on ja load on olemas.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas unt »

Pauli kirjutas:Ja minu naabri kass murdis eile hiire. Kas hundid peaks põrsaste asemel männikoort järama või? Ei, männikoor ka ei sobi, see ajab jälle metsaomanikud närvi.
Nende käest, kes ütlevad, et huntide arvukus on liiga kõrge, küsiks, et palju see paras arvukus on? Mitu pesakonda ja mitu isendit? Ja kui palju teie hinnangul praegu on? Inimene peab oskama oma väiteid põhjendada. Männili põhjendused on mustvalgel avalikult loetavad. Kes usub, kes mitte, aga põhjendused on olemas. Argumentide vastu saab argumentidega, mitte emotsioonidega.

Ei, Pauli, Sa oled valesti aru saanud! Milleks argumendid?! Milleks oma väidete põhjendused?! Oma väidete põhjendamiseks ei pea seni midagi tegema kuni vastast saab lolliks nimetada. Milleks argumenteerida kui minul on nagunii TULINE ÕIGUS! Oponent lihtsalt ei tea asjast midagi! Nii on. Nii on ka ajalehtede kommentaariumites ja seal on ju ometi tõde kirjas! Kuni meie metsades on kasvõi ainult üks hunt, seni ma rahulikult magada ei saa ja mul on kogu aeg hirm, et kohe-kohe kraabib ta mu ukse taga ja sööb taksikoera ära! Männil ütleb küll, et ei söö, aga mina ei usu, sest tema ei tea midagi! Kuradi euroliit selline!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas s!!m »

Välek kirjutas:Hundil täpselt sama suur õigus metsas elada ja süüa, nagu teistel metsloomadel. Murdjaks on hundid loodud ja seda ei saa neile süüks panna. Jänes sööb õunapuid, kärbes ei mõista nurgas sital käia, mesilane tõbras nõelab, kui peale astud. Olgu neid hunte eestis kasvõi üksainus, siis kellegi koera võib ta ikkagi murda. Koera murdmist võiks pigem paratamatuse ja õnnetusena vaadata. :? . Võimalus ja õigus "kätte maksta" on ka olemas, lund on ja load on olemas.



Probleem ongi selles, et lube ei ole.
Igatahes!!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hundid

Postitus Postitas Välek »

s!!m kirjutas:
Probleem ongi selles, et lube ei ole.
Kus on ja kus ei ole.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Et miks peab inimene jälle oma tarkusega vahele tulema.Et inimene siis teab ,kui palju peab hunti olema ,kehtestama mingid kvoodid ,limiidid piirkonnad jne. Miks oli toimiv olukord vaja jälle ümber mängida? Ja see oli ,nagu te mäletate -hunt oli lindprii.Igal aastal kütiti neid niipalju ,kui õnnestus ja ellu jäid vaid tugevamad/kavalamad /targemad ,kes inimese lähedale ei pressinud .Kes pressisid ,need lasti lihtsalt maha ! Ei lõppenud nad loodusest otsa ja konflikte inimese ja hundi vahel oli minimaalselt.See poliitika kestis aastakümneid ja kõik oli OK,kuniks.....
Vot Pauli need on minu argumendid ja numbrid palju meil hunte peaks olema!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas MLP »

Ahto Kattai kirjutas:Et miks peab inimene jälle oma tarkusega vahele tulema.Et inimene siis teab ,kui palju peab hunti olema ,kehtestama mingid kvoodid ,limiidid piirkonnad jne. Miks oli toimiv olukord vaja jälle ümber mängida? Ja see oli ,nagu te mäletate -hunt oli lindprii.Igal aastal kütiti neid niipalju ,kui õnnestus ja ellu jäid vaid tugevamad/kavalamad /targemad ,kes inimese lähedale ei pressinud .Kes pressisid ,need lasti lihtsalt maha ! Ei lõppenud nad loodusest otsa ja konflikte inimese ja hundi vahel oli minimaalselt.See poliitika kestis aastakümneid ja kõik oli OK,kuniks.....
Vot Pauli need on minu argumendid ja numbrid palju meil hunte peaks olema!

See oli vanasti.... Kui tänapäeval selliselt toimetada tõmmatakse viimne kui 1 maha. Vanasti ei olnud igal mehel saani või atv või vägevat tziipi . Tuldi hommikul kodust välja (jala) koos koera ja püssiga jne ! Nüüd on gps ,jaamad ,moblad info naabritega liigub kiiremini kui kuul ! Need on minu argumendid :!: :M
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas puugi »

On olemas ka sellised alad kus ATV JA Maasturiga pole midagi teha.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

MLP kirjutas:See oli vanasti.... Kui tänapäeval selliselt toimetada tõmmatakse viimne kui 1 maha. Vanasti ei olnud igal mehel saani või atv või vägevat tziipi . Tuldi hommikul kodust välja (jala) koos koera ja püssiga jne ! Nüüd on gps ,jaamad ,moblad info naabritega liigub kiiremini kui kuul ! Need on minu argumendid :!: :M

Sedavõrra on mehed ise viletsamaks jäänud ,puuduvad tahtmine vaeva näha ja ka oskajaid mehi jääb järjest vähemaks! Vanasti tõmbasid suusaga sussa ,sussa vaikselt lipud ümber ja läks jahiks .Saani plärina peale on aga kutsad enamasti lännu. Lisaks siis lausa maksti hundijahi eest palka anti transport jne.Raadiojaamad olid juba siis ,vaid vinte ei olnud.See eest oli seltskond suurem. Ma tahaks näha seda "kõigi mahatõmbamist" .Küla tukad jah tehakse lagedaks ja peabki ,aga järgneval aastal on teised nagu võluväel jälle olemas.Ja need mis alles jäävad ongi normaalne arvukus!
Vaadates praegusi küttimise tulemusi ,miks siis hundid kõige selle tehnika abil juba küljeli ei ole? Mis me siin muud räägime ,ei tunta enam jälgegi!
Vasta