Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Mul endal on kastid pigem selle järgi, et saaks teiste loomade liikumisel ka pilgu peal hoida ning see eeldab rohkem käimist kui lihtsama nugisepüügi jaoks vaja. Lisaks, nugise liikumisel hoian pilgu peal ikka koeraga metsas olles, mitte autost :) Kõrvutan eelmise aasta liikumise selle aasta omaga. No, eelmine aasta oli jälge igal pool. Sel korral oli jälge kahes piirkonnas ja 1 oli suundunud kasti poole. Meeldiv oli muidugi see, et ta oligi kastini ja kasti ka roninud. Seis on üldiselt selline, et kui kastid juba üleval poleks ning peaks nendesse ning raudadesse investeerima, siis jätaks selle asja alustamata. Tegelikult ongi u kolmandik kaste ilma raudadeta paigas ning pole kindel, et igas veel sööt alles on. Laiskus ja aja puudus ei võimalda neid ümber ka tõsta. Olemasolevate kastide põhjal saan enamusele jahimaadest tiiru peale tehtud (lisaks sellele mis teine jahiline oma kastide tiirul teeb) ja olukord jahimaal on korra nädalas ees.

Ps. kast liiga sööda ligidal näitab mõnikord seal toimuvat mida igaüks ei peaks nägema ;)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Käisin täna ka kodumetsale ringi peale.Valgejänesed,tuhkrud,oravad,mingid kraavis kolanud,üks ilves ja siga.Kolmed nugise jäljed,aga kastidesse polnud veel ühelgi asja.Rebased olid kõndinud varbad laiali kooriku peal. :D
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jahe »

Kui ma peaks kõik kastid jala läbi käima tuleks miski 40km ring :)
Tervisele igatahes kasulik :wink:
243win
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Ma enam kodust kaugele padrikutesse ei pane. :D Eelmine aasta läks pimedast,pimedani kui oma 10-t kasti vaatasin.Koer oli kaasas ja see korjas vahest mõne kähriku lisaks.Siis tuli päevane teekond 25 km.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas andrus »

Sa käid poes kah 8 tundi mis sest,et pood 3km.Mine autokooli või osta eesel,jõuad oluliselt kiiremini igale poole!!!
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Pood on 1,5km.Metsas pole mul autoga midagi teha.Sa tahad oma eesli eest nii kõrget hinda,et jääb ära. :roll:
Ma sõidan oma koerarakendiga edasi!
Viimati muutis puugi, K Veebr 05, 2014 5:59 pm, muudetud 1 kord kokku.
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Männikäbi »

Kastidest on sigadel küll ükskõik. Mul üks kast kohas kus sead aegajalt mööda käivad ja olivad käinud alt, läbi võrgu sisse vaatamas ning rahulikult edasi läinud.
Päris sööda juurde minuarust pole mõtet küll kasti panna, nugis ju söödal ei käi :D
Jaht koerata on nagu tummfilm.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Männikäbi kirjutas:...
Päris sööda juurde minuarust pole mõtet küll kasti panna, nugis ju söödal ei käi :D

Käib ikka. Mul ühes söödakohas iga aasta läbi käinud ja teeb seal hulga jälgi. Ju söödal olevad hiired, kes viljaga maiustavad, pakuvad huvi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Männikäbi »

kakuke kirjutas:
Männikäbi kirjutas:...
Päris sööda juurde minuarust pole mõtet küll kasti panna, nugis ju söödal ei käi :D

Käib ikka. Mul ühes söödakohas iga aasta läbi käinud ja teeb seal hulga jälgi. Ju söödal olevad hiired, kes viljaga maiustavad, pakuvad huvi.


Võibolla tõesti kuskil sügavamas metsas, mul pole sellist asja veel olnud, söögikoht üsna põllu ääres ka.
Jaht koerata on nagu tummfilm.
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas vanakärss »

rartzik kirjutas:Mul oleks laupäeval linnast tulles nugis auto alla jooksnud. Tuli väikesest tuuleribast jooksuga, aga sai nii meetri jagu enne autot pidama ja pani leekides tagasi. Käisin väljas otsimas ka, aga rohkem ei näinud teda.
Laupäeva hommiku poole mõtlesin, et proovin kalakraavi äärde panna kasti mingi jaoks, kuna jälgi mitu korda näinud seal.. aga no võta sa kinni kas on tuhkur või mink. Läksin kastiga kohale ja leidsin urusuudme ka üles. Sättisin ilusti kasti sinna ette valmis, värske kala sisse, rauad vinna. Pühapäeva hommikul minnes oligi hoopis tuhkur sees, aga väga ilusa kasukaga. Minu esimene tuhkur siis :P Naha lasen ära parkida- siit olekski küsimus, et kas keegi oskab soovitada haapsalu/tallinna läheduses mõnda head parkalit?

Keila lähedal Karjakülas peaks olema parkimistöökoda-vanasti oli seal ka karuslooma farm.Kahjuks pole mul sealseid kontakte anda.
võsa sahistaja
Postitusi: 23
Liitunud: R Mai 04, 2012 9:27 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas võsa sahistaja »

tere väikekiskjate püüdjad! olen jahimees olnud oma 15a ja juhtus selline asi täna. Enamus jahid, käivad mul koertega, seega jahitorni satun arva. Täna siis ronisin sinna üles, et vaadata, mis metsa servas õhtul toimub ja avastasin, et minu torni on keegi veel omamoodi kasutanud. tekk, mis hea põlvedele peale panna oli keskelt puruks rebitud ja sellest mõnus pesa tehtud, väiksem kui kassi oma. See meelt esialgu veel ei heidutanud, kui siis avastasin, et tegelane on oma junnid katuse all olevale riiulile jätnud oma 10-15 portsu ja jälle kodu kassi omast veits pisemad. Jälgi lumel ei avastanud aga puudelt saab pukki küll. 2 hooaega olen nugiseid püüdnud ja settisin siis rauad paharetti ootama, eks aeg näitab kes nii käitub :)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Mul on ka nendelt söötadelt, kus kaamera, ikka nugise pilte. Esimene nugis tuli ka sööda juurest kasti.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Sai eile vanema jahimehe juures tuhkru matuseid peetud ja tema oskas rääkida et ega asi ei ole kastis rohkem ikka minus. Eks mõnele lihtsalt ei meeldi et üks nugise kütt juures ning ta oskas ka öelda kes ta on kellele ei meeldi. Eks järgmine kord kui metsas kokku saame siis ütlen kõik mis ma temast arvan. Kuid see selleks, eile sai tiir jõe peal tehtud ja tuhkru ja mingi jäligi ohtralt. Õhtul sai neli kasti juurde viidud, eks pühapäeval näis kas oli kasu ka
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

võsa sahistaja kirjutas:tere väikekiskjate püüdjad! olen jahimees olnud oma 15a ja juhtus selline asi täna. Enamus jahid, käivad mul koertega, seega jahitorni satun arva. Täna siis ronisin sinna üles, et vaadata, mis metsa servas õhtul toimub ja avastasin, et minu torni on keegi veel omamoodi kasutanud. tekk, mis hea põlvedele peale panna oli keskelt puruks rebitud ja sellest mõnus pesa tehtud, väiksem kui kassi oma. See meelt esialgu veel ei heidutanud, kui siis avastasin, et tegelane on oma junnid katuse all olevale riiulile jätnud oma 10-15 portsu ja jälle kodu kassi omast veits pisemad. Jälgi lumel ei avastanud aga puudelt saab pukki küll. 2 hooaega olen nugiseid püüdnud ja settisin siis rauad paharetti ootama, eks aeg näitab kes nii käitub :)

Nugis kasutab meelsasti kantslit eluasemena.Olen näinud isegi keset suve aknal istumas.Ainuke häda on selles,et teeb kõik kohad oma hunnikuid täis.Samuti olen näinud kuidas kassid aknast välja ronivad.Vähemalt püüavad hiired kinni.
Viimati muutis puugi, N Veebr 06, 2014 7:56 am, muudetud 1 kord kokku.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Maido,oled sa kindel,et see sööda omanik ise ei püüa oma sööda juurest.Kui nii,siis oledki m... ja mehel õigus pahandada.Mina kupataks ka minema kui keegi oma kastid mu sööda juurde veab.Ja kraaklemisega ei tee sa midagi paremaks.Kui oled värske jahimees,siis enne kui midagi teed,uuri ja küsi kuidas seltsis asjad toimivad ja tavadega tuleb kaasa minna.Ei ole nii,et tulen ja toimetan kuidas ja kus tahan.Oma koht tuleb välja teenida :wink:
Vasta