jaht või sadism

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas baddmann »

Ats kirjutas:
Feen kirjutas:
rartzik kirjutas:Mis kaadervärk see on üldse?


Rajakaamera. Kui keegi ligidalt mööda läheb ning nööri otsa satub, siis teeb klõpsu ära.




irw:
see klõps jääb viimaseks siin-ilmas :M


Ats, meil Feeniga on selle "rajakaamera" mõiste kohta oma seltsisisene nali. Nimelt oli kunagi päris rajakaamera üleval, mille üks toonane vanem jahimees avastas ja siis tõstatas üldkoosolekul paraja ärevusega teema, et mis iselaskja see teil seal üleval on :P Nüüd Feen pani siis vastupidi pommi.

BM
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas mürka »

Ega ometi seda vigurit paigale ei jätnud.
küll siga pori leiab
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas baddmann »

mürka kirjutas:Ega ometi seda vigurit paigale ei jätnud.


Aivar ju ütles, et töö käigus sattus sellise asjaga tegelema. Eksperdid ilmselt tegid oma uurimistoimingud ära ja eemaldasid sellise seadme loodusest selleks ettenähtud korras ;)

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas aivar00 »

Rahutute hingede maharahustamiseks kommenteerin veidi asja:
"Kitsekellast" iselaskja oli paigaldatud kenasti ilma loata erametsa. Sutsakas nosimist kah toru ette. Maaomanik tuli pühapäeval koos oma 2-e pojaga (noorem ca 7-8 aastane) oma metsa puid tegema kui selle värgenduse avastas. Õnneks oli mingi peenike kuusetüvi päästemehhanismi eelnevalt lahti päästnud. Sütikul oli lööknõela jälg aga rohi ei olnud süttinud ning kuul oli padrunikestas. "Kitsekella" vastaspuu küljes oli aga rajakaamera - see jääb mõistatuseks kas mees tahtis veel kellegi ees keklkida ja pilte näidata enda vägiteost :twisted: . Need pildid oleks olnud eriti võikad kui too 7-8 aastane poisike oleks selle nööri vabastanud... Täismehel oleks halvimal juhul põlved läbi lasknud.
Eilse seisuga on isik kindlaks tehtud - ametlikult jahimees ja puha. Ei olnud tegemist sugugi mõne noore poisikese või algaja jahimehega. Mis mõtted mehel peas olid sellist värgendust paigaldades - ei tea. Näljas ta ka ei ole, rääkides kah adekvaatne.
ikka lõbusalt
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas mürka »

Ju siis ei ole mehel ülemise kupraga kõik korras
küll siga pori leiab
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas kalur »

Mis kaliiber oli?
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas Ats »

Peamine, et suurt õnnetust ei juhtunud ning sellel jahimehel enam metsa asja poleks.
Pole looma, pole probleemi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas kakuke »

Ma jälle imestasin, et huvitav, kust kõik seda kaadervärki teavad. :M Ise, kui esimese hooga vaatasin pilti, ei saanud tuhkagi aru, et millega tegu.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas Olgerd »

kakuke kirjutas:Ma jälle imestasin, et huvitav, kust kõik seda kaadervärki teavad. :M Ise, kui esimese hooga vaatasin pilti, ei saanud tuhkagi aru, et millega tegu.

Näha ju, et tegemist mingi rauaga ja päästemehhanismiga, lisaks läbistab päästemehhanismi nöör ja sealt edasi pole ju raske järeldusi teha. :D
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Ma jälle imestasin, et huvitav, kust kõik seda kaadervärki teavad. :M Ise, kui esimese hooga vaatasin pilti, ei saanud tuhkagi aru, et millega tegu.


No kui oled näinud rajakaamerat, siis tunned ju ka iselaskja ära (Nõgiaru vanasõna).

BM
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas Ats »

baddmann kirjutas:
kakuke kirjutas:Ma jälle imestasin, et huvitav, kust kõik seda kaadervärki teavad. :M Ise, kui esimese hooga vaatasin pilti, ei saanud tuhkagi aru, et millega tegu.


No kui oled näinud rajakaamerat, siis tunned ju ka iselaskja ära (Nõgiaru vanasõna).

BM


(y) (b) (b)
Pole looma, pole probleemi!
rgrents
Postitusi: 16
Liitunud: P Mär 29, 2009 9:01 am

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas rgrents »

Mul tuli Tootsi tamasseriraud meelde kohe :M
MKV
Postitusi: 2
Liitunud: E Mär 03, 2014 8:42 pm

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas MKV »

Siin siis veidike TÕEST juttu selle "kitsekellast" iselaskja kohta!! Kõigepealt vabandused neile keda ma selle toruga "tulistasin" või ehmatasin! See toru ei olnud mõeldud kelllegile viga tekitamiseks või tapmiseks-ei looma ega veel vähem inimese! Pildil on illustratiivne tähendus. Kuna plaan oli paigaldada toru,et mitte tappa vaid vastupidi SÄÄSTA mõne kaabaka eest vähemalt mingiks ajaks ühegi sea elu! Lõpplahendusena pidi see toru jääma mitte horisontaali vaid vertikaal asendisse-tähendab "laeng" taevasse,selleks ka kummiga paigaldamine! Kuna musta rohtu polnud,panin topelt laengu tavalist ja kuuli ka peale,et kärakas oleks piisavalt vali ja peletaks sealt sead pikemaks ajaks kaugemale. Põhjus oli selles,et olin juba sunnitud müüma oma elujooksul kogutud trofeed,et metsa loomadele vilja osta, kuid aasta algul(kuni tänase päevani) on otsustanud keegi solkida söödaplatsidel vili ja loomad hakkasid sealt kaarega mööda käima! Vastukäik sellisele söödaplatsi mürgitamisele oligi paigaldada toru ja teha üks ehmatav pauk. Pauk jäi aga tegemata kuna sellel torul puudus omadus vinnastuda. Sain selle mitukümmend aastat vana toru kunagi ühe vana papi käest-kunagi olevat sellega kartulipõldu valvatud! Lõpuks sai selle vana toruga jamamisest isu otsa ja jätsin selle mõttetu asjanduse metsa ja viskasin veel ühe murdunud puu sellele peale,mis siin keskkonnas lugedes on torule peale kukkunud-EI,mina ise panin selle sinna! See asjanud ei kujutanud seal mitte kellelegi mingit ohtu! Kuna mul oli sinna samasse puistatud vilja ja sead ning kitsed käisid seal varasemalt vahelduva eduga söömas,sai sinna paigaldatud rajakaamera-sealt ka näha,et loomad ehmatavad nuusutades vilja! Kaamera ei olnud kohe kindlasti sinna paigaldatud agaanias tõmbleva looma filmimiseks! Ma ei ole juba aastaid käinud metsas liha pärast.Kuna minu füüsilised võimed on väga piiratud,olen rõhku pannud kopra ja väikekiskjate püügile. Olen terve oma elu olnud suur loodusesõber ja ma loodan selleks ka jääda aga jah,ega ükski heategu ei jää ju karistamata! Olge terved!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas pktaks »

Kas sa siis oleksid sama juttu rääkinud kui sinu laps, koer mees või naine oleks sellise asjanduse otsa kogemata astunud? :VS
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: jaht või sadism

Postitus Postitas baddmann »

Ausalt öeldes - igati loogiline, kuid sellegipoolest lapsemeelne seletus. Pani igaks juhuks kuuli kah topelalaengule otsa, et pauk kõvem oleks - jajah, paukpadruni kasutamise asemel ? Jutuks hea ...

Ulukipeletid on täiesti loavabalt müügis, lasevad nt 9 mm revolvri paukpadrunitega, mis on samuti loavabalt müügis. Raha maksavad veidikene küll, aga vähemalt ei ole nad peale tugeva ehmatuse suutelised kellelegi mingit tervisehäiret tekitama (nõuetekohasel kasutamisel).

BM
Vasta