30-06 hülsse

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Kasutaja avatar
taurts
Postitusi: 13
Liitunud: E Jaan 06, 2014 7:41 pm

30-06 hülsse

Postitus Postitas taurts »

tere oleks huvi 30-06 hylsside vastu kui kellegil pakkuda siis võib teada anda nii firma koguse ning hinna...

ette tänades
Laadurekskavaatori ja multilifti teenused tel: 5060736
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas Veix »

Mul paarsada kindlasti olemas, kuid kui täpsustan siis ehk rohkemgi! Mõni Norma oma, kuid enamus S&B.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas duv »

Juhul kui laadimiseks soovid võiksid arvestada ka sellega, et kestad oleks 1x lastud, mitte korduvkasutatud. 30-06 kestale ei soovitaks üle 3-me järellaadimise.
Kasutaja avatar
taurts
Postitusi: 13
Liitunud: E Jaan 06, 2014 7:41 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas taurts »

duv kirjutas:Juhul kui laadimiseks soovid võiksid arvestada ka sellega, et kestad oleks 1x lastud, mitte korduvkasutatud. 30-06 kestale ei soovitaks üle 3-me järellaadimise.


selge arvestan sellega :D
Laadurekskavaatori ja multilifti teenused tel: 5060736
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas kirp »

Ei tee see rohkem kui kolm laadimist midagi. Pikkuse pead õigeks lõikama. Minu mäletamist mööda S&B on küllalt kalk võrreldes Lapua ja Normaga.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas duv »

kirp kirjutas:Ei tee see rohkem kui kolm laadimist midagi. Pikkuse pead õigeks lõikama. Minu mäletamist mööda S&B on küllalt kalk võrreldes Lapua ja Normaga.

Sellega mõõtu lõikamisega tekib pikal kestal see probleem,et selle mahalõigatava osa võtame tegelikult sellest kohast ära, kust kesta põhi hakkab paksemaks minema. St. kest lihtsalt venib sealt välja ja muutub iga korraga õhemaks kuni katkeb lihtsalt. Ei usu, siis võid ise proovida. Kui ise pärast jagu ei saa siis kirjuta siia võin kogemusi jagada.
Kasutaja avatar
taurts
Postitusi: 13
Liitunud: E Jaan 06, 2014 7:41 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas taurts »

aga mis firma omasid laadida yltse ei tasuks...? ning mis kestaksid kõigeparemini
Laadurekskavaatori ja multilifti teenused tel: 5060736
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas Räven »

Mõõtu peab ikka lõikama, tahad või mitte. Muidu ei hakka su relval lukk korralikult sulguma, kui hülss liiga pikk. Ja see mure pole ainult 30-06, vaid ka teiste kaliibritega. Norma venib vist jah kõige vähem ja on kvaliteetseim, millega kokku olen puutunud. Täna lõikasin korra lastud .223 Rem hülsse mõõtu, umbes 15 hülssi 100.st ei vajanud ainult mõõtu lõikamist/trimmimist. Norma vajas kõige vähem, Sako ja Lapua jt. peaaegu kõik.
S&B pole eriti kõvast materjalist aga venib kõvasti, st peale igat laskmist pead üle trimmima. Eks see trimmimine on lihtsalt tüütu lisaliigutus, mis oma aja võtab.
Barnaul ja Prvi hülsse soovitaks vältida, need mingist kõvemast messingust millega pole väga mõnus töötada aga häda pärast ajavad asja ära.
Need minu kogemused, igaühel asjast oma arvamus muidugi:) Edu laadimisel!
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas kormoran »

Mina olen Sako 30-06 kestasid laadinud 6 korda ja pole mitte midagi viga, lihtsalt igaks-juhuks rohkem ei laaadinud ja viskasin ära. Ja Barnaul ja Prvi kestasid laadida pole ka midagi häda, kui korralik trimmer olemas.
pealik
Postitusi: 38
Liitunud: T Jaan 07, 2014 6:42 am

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas pealik »

Huupi pole ka mõtet hülsse minema loopida. Hülsi ressursi lõppemisest annab märku see, kui alumisse otsa tekib hele rant. Sellised praakige välja.

Pilt

Võite teha endale ka imelihtsa "tööriista", painutades suvalisel traadijupil otsa vähekese kõveraks ja libistades seda hülsi sees üles-alla. Päris hästi on tunda, kas ja kui sügav soon sisse tekkinud on.
Kasutaja avatar
taurts
Postitusi: 13
Liitunud: E Jaan 06, 2014 7:41 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas taurts »

kuskilt on silma jäänud ka see et kui hylsi sytikul on 2 auku siis ei kõlba ja kui 1 siis kõlbab ehk siis hylsi põhjas. vastab ka see tõele või mingi jama mida levitatakse?
Laadurekskavaatori ja multilifti teenused tel: 5060736
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas kormoran »

Vastab küll see asi tõele. Kalibreerimise matriitsil onju nõel, mis liigub keskel, et tong välja lükata, kui on kahe auguga kest, siis keskel auku ei ole ja nõelal pole midagi välja lükata.Kui ma ei eksi, siis minu arust on need brasiilia paugud, mida enamjaolt kaitseliit kasutab kahe auguga.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas Räven »

Need on Berdani sütikud, teised, tsentraalse üksiku auguga mis on üldlevinud, on Boxeri sütikud. Nimed siis leiutajate järgi. Berdan pole laialdaselt tsiviilkasutusel.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas duv »

Erinevad kestad venivad tõesti erinevalt k.a. ühe tootja omad, millest see tingitud seda ei oska öelda. Soovitav oleks järellaadimise puhul võtta ühe firma kestad ja ikka need mis ühe auguga. Häda pärast võimalik sütiku eemaldaja nõel välja võtta ja kalibreerida ka 2-he augulised, sütik tuleb sel moel mingil muul viisil eraldada, aga siis on ka Berdani sütikuid vaja ja neid pole kaubandusvõrgus vist eriti saada. Mis puutub järellaadimiste arvu, siis otsustagu igaüks muidugi ise millega riskib. Tegelikul midagi eluohtlikku seal polegi ja vaevalt lasu ajal kesta lõhkemist märkabki, lihtsalt järgmine padrun ei lähe rauda ja jahipäev on kindlasti selle relvaga rikutud. Edasine aeg sõltub juba relvameistriga kokkuleppest, sest tavajahimehel vaevalt koduste abinõudega seda hülssi sealt kätte õnnestub saada. Selle tõttu lihtsalt mugavusest ja laiskusest(hülsi ükshaaval testimisest tekkinud ajakulu tõttu) mina üle 3-me korra ei lae. Pealegi põletab kesta pragunemisel leek sellest kohast padrunipesa, mis võib lõpuks sinna armid tekitada.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: 30-06 hülsse

Postitus Postitas kirp »

Pole ise 15 a. laadimise jooksul 30-06 kesta pragunemist näinud (lapua ja norma 99%). Ei pea ise arvet, mitu korda mingit kesta on laetud ja ei pea seda ka edaspidi vajalikuks. Väga õige on see tähelepanek kesta alumises kolmandikus tekkiva defekti kohta - enne tegeliku prao tekkimist muudab kest sellest kohast värvi. Olen sihukest asja näinud VÄGA palju lasknud püssil (6,5 Jaapani vindi padruniga), kui padrunipesa on juba välja veninud. Erinevad tehased teevad erineva mõõduga pesi samale padrunile. Võimalik, et on nii "lohvakaid", mis kipuvad rohkem kesti "ära sööma". Mis puutub pragunenud kesta väljasaamise raskustesse, siis ise pole seda täheldanud. Ega see kest kohe piraki pooleks lähe - ühte külge tekib algul pragu ja siis peaks kesta välja praakima küll. Kui pragu juba nähtav, siis üldjuhul lööb järgmise pauguga "põhja alt".

30-06 on kapriissem kui nt. 308. Minu kogemusel juhtub "midagi" kesta kaelaga ja siis ei pruugi lukk kinni minna (isegi kui täiskaliibritud kest ja pikkus ilusti mõõtu lõigatud). Sihukesed kestad olen kohe minema visanud, missest et pealtnäha nagu uued. Aga neid ei ole olnud palju. Pean ka märkima, et väga harva olen lisanud oma "kestakogusse" teise püssiga lastud kestasid (tiirus siis korjatud paarkümmend vahest). Sestap ei tea kas tekib lisaprobleeme, kui suurema padrunipesaga püssist välja tulnud kesti kasutusele võtta "tihedamates".

Kesta teiseks oluliseks "vananemise" tunnuseks on sütikupesa väljavenimine. Seda tunneb laadija ära uut sütikut kohale surudes. Kui see liiga lohvkalt sisse läheb, siis on targem kest vaid tiiru jaoks mõeldute hulka arvata. Minul olnutest on 30-06 kõige rohkem tõrkeid andnud padrun just sütiku tõttu iselaadimise järgselt. Seetõttu on mõtekas selle kaliibri kestadega "kriitiliselt" ümber käia ja vajadusel ebasobivad välja praakida.
Vasta